MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

Média konvertory

ULTIMODE

Ethernet Media Converter M-203G (pre dva single-mode vlákna do 20 km)
Kód tovaru: L11025
Bez DPHCena s DPHZľavaPlatnosť  
59,55 EUR71,46 EUR0 %
Ethernet media converter ULTIMODE M-203G umožňuje meniť elektrické signály (ethernet data signál) prichádzajúce cez typický STP/UTP kábel (10/100/1000Base TX) do modulovaného svetelného signálu prenášaného cez single-mode optický kábel.
Ethernet Media Converter M-203G (pre dva single-mode vlákna do 20 km)
Náhľad media konvertora ULTIMODE M-203G
Ethernet Media Converter M-203G (pre dva single-mode vlákna do 20 km)
Protistrana
Ethernet Media Converter M-203G (pre dva single-mode vlákna do 20 km)
Náhľad pribaleného adaptéra
Charakteristické znaky:
  • 1 x Ethernet port 10/100 Mbps (RJ-45)
  • dlhý dosah - 20 km
  • prenos cez dva single-mode vlákna
  • LED indikátory ukazujúce prevádzkový stav
  • jednoduchá inštalácia (plug and play)
  • napájací zdroj v balení
ULTIMODE M-203G je spoľahlivý media konvertor umožňujúci prenos Fast Ethernet streamu v dvoch multimode optických vláknach na dlhé vzdialenosti - do 20 km. Media konverter má dva SC konektory použité na prenos (Tx) alebo prijímanie (Rx) signálu. Optický signál je prenášaný a prijímaný v druhom prenosovom okne 1310 nm.
ULTIMODE zariadenia majú MDI / MDIX auto funkciu detekcie a automaticky vyhľadajú a nastavia najrýchlejšiu rýchlosť a režim. "Store and forward" mechanizmus umožňuje overiť prijaté dáta pomocou funkcie kontrolného súčtu.
Citlivosť prijímača a výstupný výkon vysielača sú určené pre prenos do 20 km. Ak sa zariadenie používa vo vzdialenosti menej ako 2 km, mal by byť použitý vhodný optický utlmovač (aby sa zabránilo možnému poškodeniu prijímača).
Media konvertory ULTIMODE M-203G sú plne kompatibilné so štandardami IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá vďaka vlastnosti "Plug and Play". LED ikdikátory ukazujú aktuálny stav prevádzky. Odolná laserová dióda s rezonátorom Fabry-Perot zabezpečuje mean-time-between-failure (MTBF) aspon 100 000 hodín (viac ako 11 rokov).
Technické parametre:

 Názov: ULTIMODE M-203G
 Kód: L11025
 Štandardy: IEEE 802.3. IEEE 802.3u. IEEE 802.3z
 LAN port: 10Base-TX. 100Base-TX. 1000Base-TX
 RJ-45 UTP/STP cat. 3. 4. 5. max. 100m
 Optický port: Single-mode optické vlákno (8.3/125μm. 8.7/125μm. 9/125μm. 10/125μm)
 Max 20 km
 Vlnová dĺžka (Tx): 1310 nm
 Vlnová dĺžka (Rx): 1310 nm
 Optické konektory: 2xSC
 Tx výkon: -3 ... -8 dB
 Rx citlivosť: -22 ... -7 dB
 Prenosová rýchlosť: 10/100/1000 Mb/s
 Výkon: 5VDC/2A (AC/DC adaptér v balení)
Rozsah prevádzkovej teploty
 -10 ... 50 oC

UPOZORNENIE!! Nie je dovolené pozerať sa priamo do optického portu, keď je prístroj zapojený. Žiarenie neviditeľné pre ľudské oko môže spôsobiť poškodenie sietnice.
Prečo si vybrať optické vlákna:
  • Možnosť posielania signálu na dlhé vzdialenosti (nízky útlm optických vlákien - napr. pre vlnové dĺžky 1550 nm útlm okolo 0,2 dB na kilometer, čo znamená, že signál môže byť zaslaný na vzdialenosť 200 km - bez regenerácie)
  • vysoko objemný prenos informácií cez single vlákno
  • odolnosť proti elektromagnetickému rušeniu
  • odolnosť voči poveternostným podmienkam (vlhkosť, elektrostatické výboje a ďalšie)
  • bez možnosti odbočenia
  • nízka váha a malé rozmery
Media konvertory ULTIMODE sú široko používané pre prenos ethernet signálov na dlhé vzdialenosti a v oblastiach vystavených veľmi nepriaznivým poveternostným podmienkam. Optické vlákna poskytujú plnú elektrickú izoláciu a odolnosť voči elektromagnetickému rušeniu. Media konvertory primárne slúžia na pripojenie LAN v budovách (napr. rozptýlené objekty jednej spoločnosti). Nižšie je ukážka použitia ULTIMODE konvertorov.
Switch TP-Link TL-SF1008D 8 portovEthernet Media Converter M-203G (pre dva single-mode vlákna do 20 km)Ethernet Media Converter M-203G (pre dva single-mode vlákna do 20 km)
Príkladová aplikácia media konvertoru ULTIMODE

Zariadenia sú navrhnuté pre vnútornú inštaláciu. Séria ULTIMODE zahŕňa multimode Ethernet media konvertor (10/100/1000 Mb/s) s dosahom do 2 km - ULTIMODE M-023G L10025, and WDM single-mode video media konvertory (10/100/1000 Mb/s) prenášajúce signály v oboch smeroch cez jedno vlákno - ULTIMODE M-207G L11525.
Porovnanie 10/100/1000 Mb/s ULTIMODE media konverterov
Názov:M-023GM-203GM-207G
Kód:L10025L11025L11525
Prenosová rýchlosť:10/100/1000 Mb/s
Podporované štandardy:IEEE 802.3. IEEE 802.3u. IEEE 802.3z
Optické konektory: 2xSC1xSC
Dosah [km]:22020
Vlnová dĺžka (Rx/Tx) [nm]:1310/13101310/1550
Ethernet port:1xRJ-45
Výkon:12VDC/2A (AC/DC adapter v balení)

 

Bez DPHCena s DPHZľavaPlatnosť  
59,55 EUR71,46 EUR0 %
 
Ethernet Media Converter M-203G (pre dva single-mode vlákna do 20 km)
Kód tovaru: L11025