MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

Média konvertory

Multimód

Ethernet media konverter: TP-LINK MC200CM (multimode, 1000Mb/s, SC, 0.5km)
Kód tovaru: L10224
Bez DPHCena s DPHZľavaPlatnosť  
53,41 EUR64,09 EUR0 %
Ethernetový media konvertor TP-LINK MC200CM umožňuje zmenu elektrických signálov (Ethernet dátového signálu), prichádzajúcich cez typický STP/UTP kábel do modulovaného svetelného signálu vysielaného pomocou optického kábla multimode.
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC200CM (multimode, 1000Mb/s, SC, 0.5km)
Všeobecný pohľad

Ethernet Media Converter: TP-LINK MC200CM (multimode, 1000Mb/s, SC, 0.5km)
Pohľad spredu
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC200CM (multimode, 1000Mb/s, SC, 0.5km)
Pohľad zozadu
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC200CM (multimode, 1000Mb/s, SC, 0.5km)
Pribalený adaptér
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC200CM (multimode, 1000Mb/s, SC, 0.5km)
Náhľad balenia
Charakteristické znaky:
  • 1 x ethernetový port 10/100/1000 Mbps (RJ-45)
  • maximálna prenosová vzdialenosť - 0.5 km
  • auto MDI/MDI-X (TX port)
  • prenos cez dva multimode vlákna
  • LED indikátory preukazujúce stav prevádzky
  • jednoduchá inštalácia (plug and play)
  • napájací zdroj v balení
Media konverter TP-LINK M200CM je spoľahlivé zariadenie umožňujúce vysielať gigabitové ethernetové signály cez dva multimode optické vlákna na vzdialenosť až 550 m. Je vybavený dvoma SC konektormi, jeden pre prenos signálu (TX), druhý pre jeho prijímanie (RX). Optické signály sú prenášané a prijímané v prvom prenosovom okne (850 nm).
TP-LINK zariadenia majú funkciu autodetekcie MDI/MDIX a automatické vyhľadanie a nastavenie najrýchlejšej rýchlosti pripojenia a režimu. "Store and forward" mechanizmus umožňuje overiť prijaté dáta pomocou kontrolnej funkcie.
TP-LINK media konvertory sú plne kompatibilné so štandardami IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá vďaka možnosti "Plug and Play". LED indikátory zobrazujú aktuálny prevádzkový stav.
Technické parametre:
NázovEthernet media converter TP-LINK MC200CM
Kód
L10224
Štandardy
IEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEE 802.3x
Prenosový režim
Full Duplex Flow Control
Rozhrania1x1000BASE-T UTP 5, 5e (max. 100 m)
EIA/TIA-568 100Ω (max. 100 m)
1x1000BASE-FXMultimode
LED indikátoryPWR, LINK, RX
certifikátyFCC, CE
Prenosové okno [nm]850
Rozsah [km]0.5 (50/125 um)
0.22 (62.5/125 um)
Výkon230 VAC / 9 VDC 0.6A
Rozmery [mm]94.5x73x27
Prevádzková teplota [º]0-40

 

UPOZORNENIE!! Nie je dovolené pozerať sa priamo do optického portu, keď je prístroj zapojený. Žiarenie neviditeľné pre ľudské oko môže spôsobiť poškodenie sietnice.
Prečo si vybrať optické vlákna:
  • možnosť posielania signálu na dlhé vzdialenosti (nízky útlm optických vlákien - napr. pre vlnové dĺžky 1550 nm útlm okolo 0,2 dB na kilometer, čo znamená, že signál môže byť zaslaný na vzdialenosť 200 km - bez regenerácie)
  • vysoko objemný prenos informácií cez single vlákno
  • odolnosť proti elektromagnetickému rušeniu
  • odolnosť voči poveternostným podmienkam (vlhkosť, elektrostatické výboje a ďalšie)
  • bez možnosti odbočenia
  • nízka váha a malé rozmery
TP-LINK media konvertory sú široko používané na prenos ethernet signálov na dlhé vzdialenosti a v oblastiach vystavených veľmi nepriaznivým poveternostným podmienkam. Optické vlákna poskytujú plnú elektrickú izoláciu a odolnosť proti elektromagnetickému rušeniu. TP-LINK Ethernet media konvertory sú používané hlavne pre pripojenie budóv do siete LAN (napr. rozptýlené objekty jednej spoločnosti). Nižšie je uvedený príklad použitia týchto konvertorov.
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-023M (two multimode fibers up to 2km)
Príkladová aplikácia TP-LINK media konvertorov
Bez DPHCena s DPHZľavaPlatnosť  
53,41 EUR64,09 EUR0 %
 
Ethernet media konverter: TP-LINK MC200CM (multimode, 1000Mb/s, SC, 0.5km)
Kód tovaru: L10224