MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

Média konvertory

WDM

Media konverter TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Kód tovaru: L11722
Bez DPHCena s DPHZľavaPlatnosť  
43,00 EUR51,60 EUR0 %
Media konverter TP-LINK MC112CS umožňuje meniť elektrické signály (dátový stream) prichádzajúce cez typický STP/UTP kábel do modulovaného svetelného signálu prenášaného cez single-mode vlákno.
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Pohľad na konvertor
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Pohľad zpredu
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Pohľad zozadu
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Pribalený adaptér
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Náhľad balenia
Charakteristické znaky:
    • 1 x Ethernet port 10/100 Mbps (RJ-45)
    • maximálna prenosová vzdialenosť - 20 km
    • prenos cez jedno single-mode vláknofiber (WDM)
    • LED indikátory signalizujúce stav prevádzky
    • jednoduchá inštalácia (plug and play)
TP-LINK MC112CS je spoľahlivý media konvertor umožňujúci prenos Fast Ethernetového toku dát v single-mode optickom vlákne na vzdialenosť až 20 km. Media Converter má jeden SC konektor používaný pre vysielanie a príjem optických signálov. To je možné vďaka použitiu wavelength-division multiplexing technológie (WDM) - rôzne vlnové dĺžky laserového svetla na prenos rôznych signálov cez jeden prameň vlákien. Výrazne to znižuje náklady na inštaláciu.
Zariadenie prenáša optický signál v prenosovom okne II (1310 nm) a prijíma optický signál v okne III (1550 nm). Citlivosť prijímača a výstupný výkon vysielača sú prispôsobené k prenosu optických informácií na vzdialenosť až 20 km.
TP-LINK zariadenia majú MDI/MDIX funkciu auto detekcie a automatické vyhľadanie a nastavenie najrýchlejšej rýchlosti spojenia a režimu. "Store and forward" mechanizmus umožňuje overiť prijaté dáta pomocou funkcie kontrolného súčtu .
TP-LINK media konvertory sú plne kompatibilné so štandardami IEEE 802.3 a IEEE 802.3u. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá vďaka funkcii "Plug and Play". LED indikátory signalizujú stav prevádzky.
Technické parametre:
NázovMedia konverter TP-LINK MC112CS
KódL11722
Štandardy
IEE 802.3, IEEE 802.3u, IEE 802.3x
Prenosové vlastnostiHalf/Full Duplex transfer (TX port)
Technológia WDM
Full/Half Duplex Flow Control
Rozhrania1x10BASE-T UTP 3,4,5 (max. 100m)
EIA/TIA-568 STP 100 Ω (max. 100 m)
1x100BASE-T UTP 5, 5e (max. 100 m)
EIA/TIA-568 STP 100 Ω (max. 100 m)
1x100BASE-FXsingle-mode (SC)
WDMTX1310nm
RX1550nm
LED indikátory
PWR, FDX/Col, LINK, SPD
Certifikáty
FCC, CE
Prenosové okná [nm]1310, 1550
Rozsah [km]20
Výkon230 VAC / 9VDC
Rozmery [mm]94.5x73x27
Prevádzková teplota [º]0-40

 

UPOZORNENIE!! Nie je dovolené pozerať sa priamo do optického portu, keď je prístroj zapojený. Žiarenie neviditeľné pre ľudské oko môže poškodiť sietnicu!
Prečo si vybrať optické vlákna:
  • možnosť zasielania signálu na dlhé vzdialenosti (nízky útlm optických vlákien - napr. pre vlnové dĺžky 1550 nm je útlm okolo 0,2 dB na kilometer, čo znamená, že signál môže byť zaslaný na vzdialenosť 200 km - bez regenerácie)
  • prenos veľkých dát cez jedno vlákno
  • odolnosť proti elektromagnetickému rušeniu
  • odolnosť proti poveternostným podmienkam (vlhkosť, elektrostatické výboje a ďalšie)
  • nie je možné vysledovať prenášané dáta
  • nízka váha a malé rozmery
TP-LINK media konvertory sú široko využívané pre prenos ethernetových signálov na dlhé vzdialenosti a v oblastiach s veľmi nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Optické vlákna poskytujú plnú elektrickú izoláciu a odolnosť voči elektromagnetickému rušeniu. Media konvertory TP-LINK primárne slúžia na pripojenie LAN v budovách (napr. rozptýlené objekty jednej firmy). Nižšie je ukážka použitia týchto konvertorov.
Ethernet Media Converter: TP-LINK MC111CS (100Mb/s, single-mode, TX 1550nm, RX 1310nm, SC, 20km)Ethernet Media Converter: TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Príkladová aplikácia media konvertorov TP-LINK
Bez DPHCena s DPHZľavaPlatnosť  
43,00 EUR51,60 EUR0 %
 
Media konverter TP-LINK MC112CS (100Mb/s, single-mode, TX 1310nm, RX 1550nm, SC, 20km)
Kód tovaru: L11722
DOKONČI
KNIŽNICA SEKCIE
NOVINKY V KNIŽNICI
PREČÍTAJTE SI