MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

Vyradený tovar

Merač optického výkonu PM-212
Kód tovaru: L5812
Tovar bol stiahnutý z ponuky
Merač optického výkonu OPTOKON PM-212.
Optical Power Meter PM-212
Pohľad na merač
Optical Power Meter PM-212
Merač vložený do svojho ochranného púzdra
Optical Power Meter PM-212
Náhľad púzdra
Optical Power Meter PM-212
Pribalené príslušenstvo
Charakteristické znaky:
  • prístroj kalibrovaný pre nasledujúce vlnové dĺžky (nm): 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625;
  • vhodné pre multimode a single-mode optické siete;
  • vreckové rozmery: 24 x 47 x 71 mm
  • ukladanie dát: 256 meraní
  • USB port
  • NiMH nabíjateľná batéria
  • výdrž batérie až 100 hodín nepretržitej prevádzky
  • možnosť auto switch-off
  • indikátor stavu batérie
OPTOKON PM-212 je moderný merač pre meranie straty optického výkonu v optických sieťach založených na multimode a single-mode vláknach. Prístroj je kalibrovaný pre meranie optického výkonu v šiestich vlnových dĺžkach (nm): 850, 1300, 1310, 1490, 1550 a 1625. Je možné nastaviť 0 dB referenčnú úroveň tak, aby bolo meranie optickej cesty jednoduchšie. Prístroj je vybavený hrotom, ktorý umožňuje meranie optického výkonu v optických trasách zakončených konektormis 2.5 mm ferulou. Presnosť merania je lepšia než 5%.
Merač je napájaný internou NiMH nabíjateľnou batériou, ktorá (plne nabitá) umožňuje nepretržitú prevádzku merača až 100 hodín. Životnosť batérie je minimálne 5 rokov. Vstavaná pamäť umožňuje uložiť až 256 meraní, ktoré môžu byť exportované do PC pomocou programu Hyper Terminal. Všetky ovládače potrebné pre komunikáciu PM-212 merača s počítačom sú na zdrojovom disku CD-ROM.
Merač PM-212 ukazuje absolútne úrovne optického výkonu v dBm a relatívnne úrovne vzhľadom k referenčnej úrovni v dB.
Vďaka malým rozmerom (24 x 47 x 71 mm) a nízkej hmotnosti (0,09 kg) možno prístroj pohodlne prepravovať v jeho púzdre pripojenom k opasku.
Optický merač vyžaduje zdroj svetla, ktorý musí byť zakúpený oddelene. Ako zdroj svetla môže byť využitý video converter alebo media konverter from ULTIMODE.
Technické parametre:
NázovOptokon PM-212
KódL5812
Detector
1 mm InGaAs
Merané vlnové dĺžky [nm]850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625
Odchýlka merania
<5%
Rozsah merania
-60 dBm ... +10 dBm  pre 1300 nm ... 1625 nm
-53 dBm ... +17 dBm pre 850 nm
Rozlíšenie merania (displej) [dBm/dB]
0.01
Rozmery [mm]24 x 47 x 71
Váha [kg]0.09
Prevádzková vlhkosť [%]
0 ... 95 (bez kondenzácie)
Prevádzková teplota [oC]-10...+50
Výdrž batérie (plne nabitá)
>100 hodín
Životnosť batérie
>5 rokov
Tovar bol stiahnutý z ponuky
 
Merač optického výkonu PM-212
Kód tovaru: L5812