MÔJ KOŠÍK
Môj košík je prázdny

Optický video konverter ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Kód tovaru: L2102
Tovar bol stiahnutý z ponuky
Optický video konverter ULTIMODE V-021D L2102 umožňuje prenos jedného video kanálu a jedného telemetrického dátového kanálu (RS-485) cez jedno optické vlákno až do 2 km

Optický video konverter ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Náhľad sady V-021D
Optický video konverter ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Pohľad spredu
Optický video konverter ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Pohľad zozadu
Charakteristické znaky:
  • 1 video kanál
  • 1 jednosmerná dátový kanál RS-485
  • max. prenosová vzdialenosť - 2 km
  • prenos cez jedno multimode vlákno (WDM)
  • LED indikátory ukazujúce prevádzkový stav
  • sada obsahuje video vysielač, video prijímač, 2 napájacie zdroje
  • veľmi jednoduchá inštalácia
ULTIMODE V-021D video konverter využíva najnovšiu optickú technológiu. Zaisťuje prenos cez multimode optické vlákno 1 video kanála a 1 jednosmerného RS-485 dátového kanála (v opačnom smere - od video prijímača k video vysielaču). To je možné vďaka použitiu multiplexovej technológii wavelength-division (WDM) - rôzne vlnové dĺžky prenášajú rôzne signály cez jeden prúd vlákna. To významne znižuje náklady na inštaláciu. Sada L2102 obsahuje 2 moduly - video vysielač označený ako "T" a video prijímač označený ako "R" a 2 napájacie zdroje (výstup: 5V/2A).
Vysielač prenáša optický signál v druhom prenosovom okne (1310 nm), zatiaľ čo prijímač (pre prenos telemetrických dát) používa prvé okno (850 nm). Citlivosť prijímača a výstupný výkon vysielača je prispôsobená na prenos informácií až do 2 km. Odolné laserové diódy s rezonátorom Fabry-Perot zaisťuje mean-time-between-failure (MTBF) minimálne vo výške 100 000 hodín (viac ako 11 rokov).
Sada je kompatibilná s NTSC / PAL / SECAM systémami a zaisťuje vysoko kvalitný prenos živého videa na vzdialenosť až 2 km, oveľa dlhšie, než ponúkjúa štandardné zariadenia. Možnosť posielanie kontrolného signálu (RS-485) z video prijímača do video vysielača umožňujúceho použitie PTZ kamier.
Technické parametre:

Optický port Konektor: SC
 Dosah: 2 km
 Vlnová dĺžka: 1310/850 nm
 Vysielač: Rx citlivosť:-35 dB ... -3 dB
 Tx výkon:-8 dB ... -3 dB
 Prijímač: Rx citlivosť:-22 dB ... -3 dB
 Tx výkon (data):-15 dB ... -5 dB
Video Počet kanálov: 1
 Konektor: BNC
 Systém: NTSC/PAL/SECAM
 Úroveň/impedancia: 1 Vpp / 75 Ω
 Pásmo: 5 MHz – 7.5 MHz
 DG: < 1%
 DP: < 1%
 SNR: > 70 dB
Dáta Počet kanálov: 1
 Šírka pásma: 0 – 400 Kb/s
 BER: < 10-9
 Rozhranie: RS-485
Výkon & Prostredie Rozsah prevádzkovej teploty: -40 ... 80 oC
 Rozsah prevádzkovej vlhkosti: 0 – 95 % (bez kondenzácie)
 Výkon: 5 VDC /2 A

UPOZORNENIE!! Nie je dovolené pozerať sa priamo do optického portu, keď je prístroj zapojený. Žiarenie neviditeľné pre ľudské oko môže spôsobiť poškodenie sietnice.
Prečo si vybrať optické vlákna:
  • Možnosť posielania signálu na dlhé vzdialenosti (nízky útlm optických vlákien - napr. pre vlnové dĺžky 1550 nm útlm okolo 0,2 dB na kilometer, čo znamená, že signál môže byť zaslaný na vzdialenosť 200 km - bez regenerácie)
  • vysoko objemný prenos informácií cez single vlákno
  • odolnosť proti elektromagnetickému rušeniu
  • odolnosť voči poveternostným podmienkam (vlhkosť, elektrostatické výboje a ďalšie)
  • bez možnosti odbočenia
  • nízka váha a malé rozmery
Media konvertory ULTIMODE sú široko používané pre prenos ethernet signálov na dlhé vzdialenosti a v oblastiach vystavených veľmi nepriaznivým poveternostným podmienkam. Optické vlákna poskytujú plnú elektrickú izoláciu a odolnosť voči elektromagnetickému rušeniu. Media konvertory primárne slúžia na pripojenie LAN v budovách (napr. rozptýlené objekty jednej spoločnosti). Nižšie je ukážka použitia ULTIMODE konvertorov.
Riadiaca jednotka KB-2000-3A - VÝPREDAJCCTV 19Otočná kamera, deň/noc TPOWER-S2 (Speed Dome)
Príkladová aplikácia media konvertora ULTIMODE

Video konvertory série ULTIMODE vedia spolupracovať so všetkými CCTV kamerami s VGA rozlíšením. Naša ponuka tiež zahŕňa rovnaké video konvertory so 4 video vstupmi a dátovým kanálom ULTIMODE V-024 L2402 a s 8 video vstupmi a dátovým kanálom - ULTIMODE V-028 L2802.
Na väčšie vzdialenosti ponúkame single-mode ULTIMODE video konvertery s dosahom do 20 km. Ďalekodosahový ekvivalent multimodu V-021 je single-mode video konverter V-201D L2121.
Zoznam parametrov video konverterov ULTIMODE zo série V-02xD
NázovV-021DV-024DV-028D
KódL2102L2402L2802
Optické konektory
SCSCSC
Max dosah [km]222
Vlnová dĺžka [nm]1310/8501310/8501310/850
Počet video kanálov
148
Video konektory
BNCBNCBNC
TV systémyNTSC/PAL
/SECAM
NTSC/PAL
/SECAM
NTSC/PAL
/SECAM
Počet dátových kanálov
111
Data rozhranieRS-485RS-485RS-485
Data priepustnosťdo 400 kb/sdo 400 kb/sdo 400 kb/s
Počet audio kanálov
---
Počet alarmových kanálov
---
Výkon
5 VDC / 2 A5 VDC / 2 A5 VDC / 2 A
Tovar bol stiahnutý z ponuky
 
Optický video konverter ULTIMODE V-021D (multimode, WDM, 1 x video, 1 x data)
Kód tovaru: L2102