4K IP NVR: Hikvision DS-7616NI-I2 (16ch, 160Mbps, 2xSATA, Alarm IN/OUT, VGA, HDMI)

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Predný pohľad
IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Pohľad zozadu
IP rekordér NVR Hikvision DS-7608NI-SE
Pribalené príslušenstvo
IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Pribalené príslušenstvo
IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Pribalené príslušenstvo
Kľúčové vlastnosti:
 • Rozlíšenie záznamu až 12 MPix
 • Rozlíšenie nezávislých video výstupov: HDMI až 4K@30/60 Hz, VGA až do 1080p@60Hz
 • Maximálna celková šírka pásma (vstup/výstup): 160/256 Mbps
 • Podpora až 16 IP kamier (Hikvision alebo ONVIF-kompatibilné)
 • Synchrónne prehrávanie nahrávok z 16 kanálov
 • Miesto pre dva SATA HDD, každý 6 TB
 • Podpora video kompresie H.265/H.264+/H.264/MPEG4
 • VCA funkcia (detekcia tváre, rozpoznávanie EČV, prekročenie virtuálnej línie, narušenie oblasti atď.)
 • Podpora pre funkciu ANR
 • Kanál 0 - možnosť sledovať všetky kamery s minimálnymi nárokmi na šírku pásma siete
 • USB 2.0, USB 3.0 a RS232 rozhranie
 • Poplachové vstupy/výstupy: 4/1
 • Monitorovanie stavu LAN, kamery, HDD
Hikvision DS-7616NI-I2 je moderný IP sieťový video rekordér schopný monitorovať, nahrávať a prehrávať snímky zo 16 IP kamier s megapixelovým rozlíšením až do 12MP. Tento samostatný NVR s VGA (do 1080p) a HDMI (do 4K) výstupmi môže byť priamo pripojený k monitoru bez potreby ďalšieho počítača. Každý monitor dokáže zobrazovať video z ľubovoľnej kamery, v akomkoľvek rozdelení obrazovky.
Dva SATA porty umožňujú užívateľovi nainštalovať 2 pevné disky, každý s kapacitou až 6 TB. Tieto disky môžu byť zlúčené do jednej skupiny, alebo jeden z nich môže pracovať ako nadbytočný alebo len pre čítanie pre zvýšenie bezpečnosti nahrávok. Užívateľ si môže nastaviť limit miesta na disku a priradiť rôzne objemy pre jednotlivé kanály. Navyše NVR podporuje NAS (NFS) a SAN (iSCSI) diskové polia. V prípade pretečenia miesta na disku, najnovšie údaje prepíšu najstaršie nahrávky. Vstavané USB porty umožňujú pripojenie externej pamäťovej karty alebo diskov pre kopírovanie niektorých súborov.
Lokálne nahrávanie a sieťový prenos využíva kompresie H.265, H.264+ alebo H.264, ktoré zaistia dobrú kvalitu obrazu s relatívne malou šírku pásma a spotrebou miesta na disku (v každom prípade vybraný typ kompresie musí byť podporovaný danými kamerami). H.265 alebo H.264+ kódovanie (obzvlášť účinný v prípade statických alebo kvázi-statických scén) umožňuje vyšší kompresný pomer pri zachovaní kvality obrazu porovnateľnú s H.264. To ďalej šetrí sieťové a pamäťové zdroje.
NVR podporuje alarmy generované funkciou VCA (detekcia tváre, rozpoznanie EČV, prekročenie cez virtuálnu čiary, oblasť narušenia, vstupu / výstupu do / z oblasti, strata zaostrenia, atď.) vykonávané v kamerách. Reakcia na takéto udalosti (napr. keď niekto prekročí virtuálnu líniu v určenom smere), môže byť zmena stavu výstupu alarmu, e-mailové oznámenie odoslané do monitorovacieho centra atď., v závislosti na konfigurácii. Pokročilá analytika umožňuje inštalatérom / užívateľom vykonávať viac pokročilých projektov, vykonávať rýchle vyhľadávanie zaujímavých udalostí a prednastavenie inteligentného záznamu, ktorý šetrí miesto na disku.
S podporou ANR (Automatic Network Replenishment), dokáže akákoľvek IP kamera vybavená s pamäťovou kartou nahrávať video v neprítomnosti sieťového pripojenia. Po obnovení pripojenia k sieti sú nahrávky automaticky synchronizované s tými, zaznamenanými na NVR. To zaisťuje nepretržité pokrytie udalostí a to aj v prípade problémov v komunikácii medzi kamerou a NVR.
Menu DVR bolo navrhnuté spôsobom, ktorý pomôže každému, aj nováčikom, navigovať a robiť zmeny v nastaveniach. Rozloženie bežne používaných funkcií a grafického dizajnu spĺňajú najvyššie súčasné štandardy. Podpora pre Firefox, Opera, Safari eliminuje potrebu pre inštaláciu komponentov ActiveX.
IP CCTV systémy založené na IP kamerách Hikvision a NVR možno nakonfigurovať pre nepretržitý záznam so špeciálnymi parametrami v prípade konkrétnych udalostí. Každý kanál môže byť nakonfigurovaný samostatne v tomto smere. Je možné zvýšiť počet snímok a prenosové rýchlosti, nezávisle na priebežných nastaveniach nahrávania. Po výskyte udalosti (detekcia pohybu, manipulácia s kamerou atď.) sa NVR automaticky prepne do režimu nahrávania udalostí (zvyčajne s vyššími parametrami). Po zvyšok doby sa záznam vykonáva v kontinuálnom režime. Zvýšené parametre tesne pred a po udalosti umožňujú prehrávať každé druhé obdobie s veľkým množstvom detailov a hladkosťou, zatiaľ čo nahrávky medzi udalosťami môžu mať oveľa nižší výkon, pričom zaberú podstatne menej miesta na pamäťovom médiu.
NVR môže byť spravované a prevádzkované prostredníctvom webového prehliadača alebo prostredníctvom bezplatného klientskeho softvéru: IVMS 4200 (počítače), IVMS 4500 (smartphony).
Klientsky softvér iVMS 4200 umožňuje užívateľom HIKVISION zariadení ich správu v IP sieťach. Softvér umožňuje konfiguráciu a správu NVR/DVR, IP a analógových kamier (v hybridných systémoch). Utilita IVMS 4200 dokáže diaľkovo ovládať až 256 zariadení, s použitím až 4 monitorov. Oner monitor dokáže zobraziť obraz až zo 64 kamier. Okrem konfigurácie systému a živého monitorovania nástroj možno použiť pre vzdialené prehrávanie, upozornenia, obojsmerný prenos zvuku, tvorba e-map multi-level.
Náhľad ovládacieho panelu aplikácie iVMS-4200
iVMS-4500 je mobilná aplikácia pre smartfóny so systémom Android, iOS alebo operačným systémom Windows Phone. Možno ho použiť pre živé sledovanie a prehrávanie snímok z digitálnych videorekordérov, sieťových videorekordérov, IP kamier cez Wi-Fi, 2G alebo 3G siete.
Informačné okno zariadenia
v aplikácii iVMS-4500
Live View window
v aplikácii iVMS-4500
Ezviz (EasyVision) je bezplatná služba, ktorá môže byť aktivovaná v NVR a IP kamerách Hikvision. Táto bezplatná služba umožňuje menej pokročilým užívateľom jednoduchý prístup k videu z kamier cez internet bez toho, aby presmerovávali porty routra. Ak chcete povoliť vzdialený prístup, užívateľ by mal len pripojiť zariadenie k sieti (čo vyžaduje platnú IP adresu a nastavenia brány). Ďalším krokom je vytvorenie užívateľského účtu na stránke www.ezviz7.com. Účet dokáže obslúžiť zariadenia v lokálnej sieti (s aktivovanou službou Ezviz). Tieto zariadenia budú k dispozícii odkiaľkoľvek cez internet.
SADP (z ang. Search Active Device Protocol) je bezplatný a jednoducho použiteľný nástroj pre vyhľadávanie IP kamier a rekordérov (DVR/NVR) značky HIKVISION v lokálnej sieti. Tento On-line nástroj na vyhľadávanie zariadení možno tiež použiť na úpravu sieťových parametrov zariadení Hikvision, vrátane zmeny hesiel či vyžiadanie predvoleného hesla (ak užívateľ stratil/zabudol heslo). Podrobné informácie obnovenia hesiel (bod 8) ako aj postup na prácu s týmto nástrojom nájdete v knižnici SADP aplikácia - nástroj na usporiadanie LAN CCTV systémov založených na zariadeniach Hikvision.
Parametre:
Názov / model
Hikvision DS-7616NI-I2
Kód K22163
Štandard IP
Počet kanálov
16
Max. vstup / výstup data stream [Mb/s] 160 / 256
Vzdialené spojenie
do 128
HDD rozhranie
Max. 2x 6TB SATA HDD
Video výstupy
HDMI, VGA
HDMI/VGA režimy rozlíšenia HDMI: Max. 4k (3840 x 2160)
VGA: Max. 1080p (1920 x 1080)
Max. rozlíšenie záznamu 12 MP
Synchrónne prehrávanie zo 16 kanálov
Dekódovanie (živý náhľad)
4x 4k / 16x 1080p kanálov
S.M.A.R.T. disk monitoring
áno
Podporované značky kamier ACTI, Arecont, AXIS, Bosch, Brickcom, Canon, PANASONIC, Pelco, SAMSUNG, SANYO, SONY, Vivotek, ZAVIO, ONVIF alebo PSIA
Ethernetový port
RJ-45 10/100/1000 Mb/s (Auto)
Video kompresia
H.265/H.264+/H.264/MPEG4
Záznamové možnosti
Priebežné, harmonogram, detekcia pohybu, VCA
Protokoly TCP/IP, PPPoE, DNS, DDNS, NTP, SMPT, NFS, iSCSI, UPNP, RTSP
Archivácia USB pamäťové zariadenie, vzdialený server
ANR áno
Audio IN/OUT
RCA 1 / 1
Alarm IN/OUT
4 / 1
Ostatné konektory USB 2.0, USB 3.0, RS-232
Mobilné platformy prístupové Android, iOS, WindowsMobile
Kompatibilné prehliadače IE, Firefox, Opera, Safari, itp.
Rozsah prevádzkových teplôt -10°C ... 55°C
Spotreba energie <15 W (bez HDD)
Napájacie napätie 12 VDC (AC/DC v balení)
Rozmery (Š x H x V) 380 x 290 x 45 mm
Hmotnosť 3 kg

 

Technické dáta

Model DS-7616NI-I2
Product type IP recorder
type Standard
Brand Hikvision
Parameters
Number of channels 16
Operating band Input MBps 160
Output MBps 256
Output modes HDMI/VGA Independent
Max. output resolution HDMI 1 px 4K (3840 × 2160)
VGA 1 px 1920 × 1080
Coding/decoding compression standards H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. recording resolution MP 12 (32 and 24 are available for 1 channel with UltraHD mode enabled. Available then are max. 24 channels)
two stream recording Yes
synchronous playback 16 channels
max. decoding resolution 2 channels 12 MP, 4 channels 8 MP, 8 channels 4 MP, 16 channels 1080p
HDD Number of SATA interfaces 2
max. capacity of each HDD TB 10
USB 1
1
Two-way audio Yes
Audio Input 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kOhm)
Output 1, RCA (linear, 1 kOhm)
Alarm inputs/outputs Yes
Alarm Input 4
Output 1
Ethernet 1 × RJ-45 10/100/1000 Base-T
Applications iVMS-4200, Hik-Connect
Archiving USB, Remote
Network protocols DDNS, DHCP, DNS, HTTPS, iSCSI, NFS, NTP, SADP, SMTP, TCP/IP
Smart functions
Support for motion detection and VCA functions Yes
Additional functions ANR, POS
Others
Power supply DC V 12
DC W max. 40
Current drawn (no HDD and PoE) W max. 15
Pracovná teplota °C -10...+55
Humidity 95 or less (non-condensing)
Dimensions (W × D × H) mm 385 × 315 × 52
Weight kg 3