DIPOL na veľtrhoch, výstaviskách a konferenciách

DIPOL na veľtrhoch v roku 2023:

Mali sme veľké potešenie stretnúť sa s inštalatérmi a študentmi technických škôl na veľtrhu Energetab 2023, počas ktorého sme prezentovali naše najnovšie riešenia pre telekomunikačné inštalácie. Na prvom mieste z hľadiska záujmu hosťujúcich inštalatérov bola nová séria zariadení na diagnostiku optických spojení. Pre potreby veľtrhu sme vytvorili stánok na testovanie týchto produktov so špeciálne pripravenou optickou dráhou. Túto časť nášho stánku dopĺňal Zvárací stroj Signal Fire AI-9, na ktorom si záujemcovia mohli vykonávať spoje optických vlákien, často pre tzv. prvýkrát v živote. Na samostatnom stánku sme ukázali optické RTV/SAT inštalácie od TERRA, odporúčané pre veľké lokality. Medzi jeho výhody patrí vedenie tenkých optických vlákien namiesto deviatich koaxiálnych káblov a 100% odolnosť voči vonkajšiemu rušeniu.
Okrem optických vlákien pozornosť návštevníkov nášho stánku najčastejšie smerovala k fotoaparátom, a to ako modely Sunell, vyznačujúca sa vysokou kvalitou obrazu a produktmi značky Dahua, určenými pre profesionálne aplikácie. Ukázali sme plne vybavený Signal pole-mounted box, kde boli kamery napájané z mediakonvertora N299714 s prepínačom a IP signál bol konvertovaný a distribuovaný cez optické vlákno.
Ponuka 5G / LTE antén, ktorú sme predstavili, vzbudila veľkú pozornosť predstaviteľov energetického priemyslu, ktoré vďaka svojej spoľahlivosti tak ochotne používa sa pri prenose údajov z meracích prístrojov.v teréne.
Návštevníci kládli veľa otázok o nových produktoch v našej ponuke RACK a možnostiach RACKBOARD, ktorý umožňuje inštaláciu neštandardných prvkov do tohto typu skríň, najmä modulov prispôsobených pre montáž na DIN lišty.
V rohu stánku sme usporiadali majstrovstvá v časovanom krimpovaní kompresných konektorov MASTER na koaxiálne káble TRISET. Úlohou bolo odstrániť jednotlivé vrstvy kábla odizolovačom E8010 a správne zalisovať konektor E80342 / E8277. Najlepšiemu účastníkovi to trvalo menej ako 15 sekúnd.
Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí navštívili náš stánok v tak hojnom počte. Sme vďační za vaše návrhy, otázky a výmenu skúseností. Vďaka takýmto stretnutiam vieme, čo je pre vás dôležité, s čím ste spokojní a na čom musíme ešte popracovať. Vidíme sa na ďalšom veľtrhu.
DIPOL na veľtrhoch a výstavách v roku 2022:
 • Rumunský veľtrh bezpečnosti 2022.
V dňoch 9. – 11. novembra 2022 sme mali to potešenie predstaviť našu ponuku na rumunskom veľtrhu bezpečnosti, ktorý sa koná každé dva roky v Bukurešti. Na tomto najvýznamnejšom bezpečnostnom podujatí v krajine vystavovali desiatky významných spoločností z odvetvia.

Keďže Rumunsko je krajina, kde sa optické vlákna používajú v obrovskom meradle, spájač optických vlákien je jedným zo základných nástrojov každého inštalatéra. To prispelo k veľmi veľkému záujmu o prezentáciu našej cenovo výhodnej, všestrannej a spoľahlivej zváračky Signal Fire AI-9.

Okrem zváračky boli veľmi obľúbené aj MASTER konektory a nástroje, a to aj vďaka nami organizovanému svetovému šampionátu v ich krimpovaní . Na veľtrhu padol národný rekord: 14 sekúnd :).

Úprimne ďakujeme nášmu partnerovi z Rumunska za pozvanie zúčastniť sa tohto podujatia a dúfame, že sa o dva roky vrátime do Bukurešti.
DIPOL na veľtrhoch v roku 2019
 • Energetab 2019 v Bielsko-Biala
Na veľtrhu Energetab 2019 DIPOL predstavil množstvo nových produktov pre širokú škálu zákazníkov. V prvom rade to boli video monitorovacie systémy implementujúce inteligentnú analýzu obrazu a absolútna novinka na trhu CCTV: bispektrálne kamery, užitočné najmä v energetike a mnohých ďalších profesionálnych aplikáciách.

Časť ponuky bola venovaná unikátnemu systému integrujúcemu moderné IP CCTV a SMATV riešenia. Záujemcovia o videovrátniky si mohli overiť možnosti najnovších IP riešení Hikvision v tejto oblasti.
Ukázali sme tiež nové riešenia pre optické systémy a pre prenos video a ethernetových signálov cez rôzne médiá. Zahŕňali najnovšie modely fúznych zváračiek Signal Fire a optické HDMI káble schopné prepojiť zariadenia na vzdialenosť až 70 metrov bez akéhokoľvek dodatočného vybavenia.
Zvláštnosťou nášho stánku bola skutočnosť, že takmer všetky riešenia boli prezentované interaktívnou formou – návštevníci mali možnosť vidieť, ohmatať si a oboznámiť sa s princípmi fungovania a funkcií všetkých zariadení.
Interaktívny stánok spoločnosti DIPOL bol ako každý rok
obliehaný davom návštevníkov zaujímajúcich sa o mnohé prezentované riešenia.
Mnoho návštevníkov sa zúčastnilo súťaže v inštalácii konektorov MASTER.
Takmer všetci návštevníci chceli vidieť, ako prebieha proces spájania optických vlákien
bol zjednodušený použitím zváračky Signal Fire AI-9.
 • SEGUREX 2019 – Lisabon, Portugalsko
Od 8. do 11. mája sa DIPOL spolu so svojím portugalským partnerom, spoločnosťou SKUA, zúčastnil na veľtrhu SEGUREX v Lisabone, hlavnom meste Portugalska. SEGUREX je najväčšia výstava odvetvia bezpečnosti a ochrany v Portugalsku. Podľa informácií organizátorov sa na ploche 20 000 m2 predstavilo 160 vystavovateľov. Stánok SKUA, jeden z najväčších na výstave, sa tešil veľkej obľube návštevníkov veľtrhu (celé podujatie prilákalo okolo 40 000 hostí). Pre návštevníkov boli najzaujímavejšie položky media konvertory, priemyselné prepínače, RACK skrine a vybavenie a riešenia pre prenos HDMI signálu (konvertory a modulátory), konektory MASTER a Zváračka Signal Fire AI-8.
Prezentácia produktov Ultimode, Signal a Master na stánku
 • Elektrotechnika 2019 vo Varšave
Počas medzinárodného veľtrhu elektrických armatúr a bezpečnostných systémov ELECTRICITY 2019 vo Varšave spoločnosť DIPOL zorganizovala 3-dňové majstrovstvá v krimpovaní MASTER Konektory. Účastníci museli pripraviť kábel Triset-113 a ukončiť ho BNC kompresným konektorom v čo najkratšom čase pomocou profesionálnych Master tools. Hoci každý súťažiaci, ktorý splnil úlohu do určitého časového limitu, dostal cenu, víťaz mohol byť len jeden. Spomedzi stovky zainteresovaných profesionálnych a amatérskych inštalatérov z celého sveta dosiahol najlepší a vynikajúci výsledok 14,15 sekundy pán Piotr z Jupima.pl. Počas slávnostného odovzdávania cien víťaz získal Svetový pohár DIPOLu a sadu Master tools. Gratulujeme šampiónovi a všetkým účastníkom turnaja! Ubezpečujeme všetkých inštalatérov, že toto je len začiatok súťaže!
Majster sveta v krimpovaní konektorov MASTER
Príprava kábla na osadenie konektora
Po celý čas bol pracovný stôl obliehaný davom zainteresovaných účastníkov
 • SAT KRAK 2019 v Krakove
Víťazom ankety SAT Kurier Awards v kategórii Najlepší multimediálny produkt / príslušenstvo sa stal TERRA MHD001P DVB-T modulátor . Anketu zorganizoval dvojmesačník SAT Kurier pri príležitosti veľtrhu a konferencie SAT KRAK v hoteli Metropolo By Golden Tulip Krakow . Hlasujúci ocenili vysokú kvalitu, jednoduchú konfiguráciu a konkurencieschopnú cenu produktu, ako aj očakávanú dlhú životnosť podporenú 4-ročnou zárukou. Sošku odovzdal organizátor konferencie Piotrovi Wasniowskimu, marketingovému a reklamnému riaditeľovi spoločnosti DIPOL.
DIPOL na veľtrhoch v roku 2018:
 • Energetab 2018
DIPOL na Energetab 2018 v Bielsko-Biala, Poľsko
 • Securex 2018
SECUREX held every two years in Poznan, is the largest and most prestigious security industry trade fair in Poland and Central Europe. During the fair, leading suppliers of products and services for the protection of property and information, alarm systems, video surveillance and security solutions present their comprehensive range of products. Securex is also the ideal venue for the presentation of innovative solutions and new technologies.
During this edition, DIPOL presented both CCTV solutions highly valued on the installation market and a number of new products in the broad fields of low-voltage, RF, and fiber optic systems. At the stand, one could see the latest models of analog and IP high-resolution cameras and DVRs/NVRs, dedicated to video surveillance systems ranging from several to hundreds of cameras. We also showed mobile solutions and the long-awaited system allowing for the integration of IP surveillance systems with shared TV antenna systems (S/MATV, CATV). Other supplements included e.g. the use of optic fiber technology in CCTV and TV distribution systems. Our sales and technical advisors provided support how to implement various kinds of CCTV, TV/SAT, Wi-Fi installations.
 • Automaticon 2018
The visitors to DIPOL's stand had the opportunity to meet our Singing Robot,
which over time was gaining new abilities.
1) Switch TP-Link TL-SF1005D N29915
2) IP cameras Hikvision DS-2CD2F22FWD-I
3) Wireless Remote Control Extension 2079T/R R94116
4) Housing of SIGNAL MP-0508L R6944508 multiswitch
5) Rotor GL-402
6) HD-TVI Camera V-CAM 361 M7404
7) Wall Bracket Sunell SN-BK323 M5731
8) Distribution/Termination Box ULTIMODE TB-02B
9) Single-cable dSCR Multiswitch Terra SRM-521 R80521
10) Professional F-connectors Platinum E80274 for Triset-113 E1015 cable
11) Body of HD-TVI Camera N-CAM 870 M7486
12) Pan-Tilt mechanism of HD-TVI Camera N-CAM 870 M7486
13) Palm printed on ATMAT SIGNAL XLP211261 3D printer
14) Patch-panels for 19" RACK Cabinets SIGNAL
15) LTE Antenna ATK-LOG ALP LTE A7044
16) HDMI to IP Converter SIGNAL HD H3607
17) Access Point TP-Link TL-WA7510N
18) Access Point TP-Link EAP110 N2562
19) Double F-f to F-f adapter E8239
20) F connectors MASTER
21) Multiswitch SIGNAL MP-0504L R6944504
DIPOL na veľtrhoch v roku 2017:
 • Horeca 2017.
Medzinárodný veľtrh hotelových a stravovacích zariadení HORECA/GASTROFOOD reaguje na dynamický rozvoj hotelového a stravovacieho priemyslu v Poľsku. Vďaka takému prepracovanému vzoru vystupuje veľtrh v Krakove medzi inými udalosťami tohto typu. Toto je miesto, kde sa stretáva celá branža, aby zhrnula rok, prezentovala novinky a stanovila trendy pre budúcu sezónu.
DIPOL užšie spolupracuje s TP-Link.
Na veľtrhu Horeca mali spoločnosti spoločný výstavný stánok.
Počas tohtoročného ročníka veľtrhu predstavil DIPOL množstvo nových produktov. Predovšetkým sme odporúčali riešenia pre bezdrôtový prístup na internet založené na zariadeniach TP-Link. Sortiment produktov zahŕňal položky a riešenia pre malé penzióny a veľké hotely.
viac
 • SAT KRAK 2017
10. novembra hostil hotel Hampton by Hilton v Krakove 13. ročník digitálneho televízneho veľtrhu Sat Krak. Hostia mali možnosť vidieť nové produkty, ako aj získať názory odborníkov z odvetvia. Počas veľtrhu sme predstavili programovateľný TERRA SRM-521 multiswitch a nova verziu Spievajúceho Robota. Zatiaľ čo mechanický spevák pritiahol pozornosť návštevníkov svojim futuristickým vzhľadom a hlasným hlasovým prejavom, hviezdou večera sa stali novinky od spoločnosti TERRA.
Počas súťaže SAT KURIER Awards na veľtrhu SAT Krak 2017 boli víťazom prieskumu udelené sošky pre najlepšie produkty v oblasti vybavenia pozemnej a satelitnej televízie. DIPOL nominoval do kategórie "Najlepšie komponenty systémov STA" TERRA SRM-521 multiswitch. Multiprepínač SRM-521, schopný poskytovať signály 32 prijímačom prostredníctvom jediného koaxiálneho kábla (technológia UNICABLE), sa ukázala byť nesporným víťazom v tejto kategórii!

 • ENERGETAB 2017.
Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili náš stánok na Medzinárodnom energetickom veľtrhu ENERGETAB 2017. Údaje z kamery Hikvision K1705 s funkciou počítačov ukázali, že máme viac ako 9000 hostí !!! Špeciálny banner na našej webovej stránke, aktualizovaný každú minútu, zobrazoval počet návštevníkov nášho stánku. Vzhľadom na profil veľtrhu bola najväčšou skupinou návštevníkov predstaviteľov energetického priemyslu. Mnohí z nich sa teda obzvlášť zaujímali o handheldovú termografickú kameru Hikvision DS-2TP03-15VM / W K1708. Fotoaparát má dva snímače, jeden pre tepelné zobrazovanie a druhý pre snímanie obrázkov vo viditeľnom svetle. Druhé snímač zlepšuje identifikáciu a detailné rozlíšenie funkcií fotoaparátu. Ďalším prekvapením pre návštevníkov bola neočakávane nízka cena za veľmi pokročilý fúzny zosilňovač Signal Fire AI-7 L5880. Mali sme neúnavného pomocníka - DIPOL je spevácky robot srdečne potriasol rukami s návštevníkmi, mnohí z nich chcel počúvať svoj krásny hlas. Rozšírená správa z veľtrhu, na ktorej máte prístup, nájdete tu *** www.dipol.sk/bib933***. Pozývame vás na ďalšiu udalosť Energetab už za rok.
Špeciálne napísaný počítačový program zachytil počet návštevníkov nášho stánku
z údajov vygenerovaných kamerou a graficky ju prezentoval na banneri na webových stránkach spoločnosti DIPOL.
Údaje boli aktualizované každú minútu. Maximálny počet prevyšoval 4000 ľudí denne!
Spievajúci robot spoločnosti DIPOL v2.0 vzbudil rozsiahly záujem svojím:
vzhľadom - bol vyrobený z prístrojov a káblov ponúkaných spoločnosťou DIPOL,
krásnym hlasom - spieval slávnostné piesne a operné árie,
priateľským postojom - s návštevníkmi si srdečne potriasol rukoui,
dobrým vychovaním - rozdával komplimenty nežnému pohlaviu.
DIPOL na veľtrhoch v roku 2016:
 • SAT KRAK 2016
V dňoch 6. až 7. októbra sa v hoteli Galaxy v Krakove konal 12. ročník veľtrhu Sat Krak Digitálny televízny veľtrh - najväčšia akcia svojho druhu v Poľsku, zhromaždenie vedúcich predstaviteľov digitálnej televízie a iných médií. Hostia mali možnosť vidieť nové produkty, ako aj získať názory odborníkov z odvetvia. Počas druhého dňa veľtrhu predstavili naši inžinieri možnosti SMATV s optickými vláknami: "Optický multiprepínač SMATV od TERRA".
Prestížnu cenu SatKurier Award 2016 v kategórii Inovácia roku získala firma DIPOL pre rad moderných transmodulátorov TERRA: TDX410CDVB-S/S2 (8PSK, QPSK) - DVB-T (COFDM) a TTX410C DVB-T/T2/C - DVB-T (COFDM). Počas slávnostného odovzdávania ocenenie prevzal Piotr Wasniowski od predseda veľtrhu Janusza Sulisza.
 • ENERGETAB 2016
Energetab, ktorý sa konal v Bielsko-Bialej v Poľsku, je medzinárodnou výstavou energetických obchodov. V roku 2016 sa na veľtrhu zúčastnilo viac ako 700 vystavovateľov z európskych a ázijských krajín. Okrem prezentácie produktov pre energetický sektor mnohé spoločnosti, vrátane spoločnosti DIPOL, vystavovali výrobky zo súvisiacich odvetví.

Na veľtrhu Energetab 2016 DIPOL predstavil množstvo nových produktov pre širokú škálu zákazníkov. Najprv to bol najlepší predajca druhej polovice roka 2016 - HDTVI 3.0 systém video monitoringu. Prezentovali sme tiež optické systémy, riešenia pre prenos video a signálov Ethernet cez rôzne médiá, priemyselné sieťové zariadenia. Ako zvyčajne ponúkame aj zariadenia podporujúce využívanie služieb GSM/LTE, ako aj kompletnú ponuku produktov pre individuálne a zdieľané antény (MATV/SMATV). Naši obchodní zástupcovia a inžinieri boli k dispozícii na zdieľanie odborných znalostí a poradenstva pri realizácii telekomunikačných inštalácií v budovách.
A clear presentation of products and solutions to visitors aroused their interest
to learn more about applications and device parameters
Many people curiously watched a printout from a 3D printer where the image was "painted"
by layers with different thickness and was visible looking against the light.
Medzi návštevníkmi boli študenti technickej školy z Bielsko-Bialej.
Na snímke - skupina študentov, pán Lukasz z DIPOLu, a 3D tlačiareň SIGNAL ATMAT XXL ;-)
 • SECUREX 2016
SECUREX sa koná každé dva roky v Poznani, je najväčším a najprestížnejším veľtrhom v oblasti bezpečnosti v Poľsku a strednej Európe. Na samotnom veľtrhu, predný dodávatelia produktov a služieb k ochrane majetku a informácií, poplašných systémov, kamerových systémov a bezpečnostných riešení prezentujú svoju ucelenú radu produktov. Securex je tiež ideálnym miestom pre prezentáciu inovatívnych riešení a nových technológií.
Počas tohtoročnej edície DIPOL ukázal rad nových produktov, ktoré boli zaujímavé pre širokú verejnosť. Jednalo sa o najnovšiu generáciu Hikvision kamerových systémov určených pre monitoring pri náročných svetelných podmienkach, analógové CCTV zariadenia zaisťujúce kvalitu obrazu FullHD, sieťových zariadení pre priemysel (PoE prepínača, média konvertory). Tiež sme predstavili technologicky vyspelú Sunell Termovíznu kameru spolu s aplikačným scenárom. Montéri moderných systémov založených na optických kábloch sa zaujímali o optické video konvertory pre použitie s HD-TVI/CVI kamerami. Doplnkom ponuky bola 3D tlačiareň umiestnená v rekovej skrini SIGNAL.
Securex 2016 navštívilo takmer 30 tisíc ľudí. Náš stánok bol obliehaný tak nadšencami 3D tlače ako aj globálnymi značkami CCTV vybavenia. Obrovský záujem medzi návštevníkmi vzbudili kamery Darkfighter a Lightfighter, ktoré sú schopné pracovať v ťažkých svetelných podmienkach. Zvláštnou atrakciou bola Hikvision DS-2CD4A25FWD-IZS K17891 Lightfighter kamera, ktorá po nahratí "čierneho" a "bieleho" zoznamu vozidiel, dokáže ovládať parkovaciu rampu prostredníctvom svojho výstupu alarmu, bez použitia prídavných zariadení pre spracovanie alebo softvér ...
Prevádzka 3D tlačiarne bola sledovaná
a zaznamenaná Hikvision kamerou a rekordérom
Sieťový rekordér pre 32-kanálov v rozlíšení 4K
Obrovský záujem zo strany návštevníkov bol právom venovaný kamerám Darkfighter a Lightfighter od HIKVISION
 • Educational Trade Fair - Career Festival 2016
  On March 17-19, 2016, the visitors at the Educational Trade Fair - Career Festival could see our Singing Robot and ATMAT SIGNAL 3D printer, presented at the stand of the telecommunications school complex in Krakow (ZSŁ) at the International Exhibition and Convention Center EXPO in Krakow.
 • 3D Printing Days
At the 7th edition of 3D Printing Days in Kielce, Poland, DIPOL company showed 3D SIGNAL ATMAT printer and innovative video monitoring system for 3D printers, based on free HIKVISION mobile platform.


ATMAT SIGNAL is a family of low-budget 3D printers (XL, XXL and XXXL) placed in 19" RACK cabinets. These machines have been designed for all who want 3D printers with a large working area, for reasonable price and, above all, with extremely low printing costs.


With the use of additional equipment, HD camera and Hikvision DVR, the user can monitor and record the printing process. The video can be displayed on a monitor connected to the DVR, on a PC, tablet or smartphone, anywhere via the Internet. IVMS-4500 is a free mobile application for devices running Android, iOS or Windows Phone operating systems. It can be used for live monitoring and playback of images from DVRs, NVRs, IP cameras. With a smartphone and access to the Internet, anyone can monitor even a number of Atmat Signal printers.


 • RemaDays 2016
DIPOL was an exhibitor at Advertising and Printing Fairs RemaDays Warsaw in Nadarzyn (near Warsaw) taking place Feb. 16-18, 2016. At the trade fair, we presented an innovative 3D printer ATMAT Signal.
This year the fair was crowded not only by representatives of the advertising industry. Our stand where we showed our 3D printer for self-assembly with HIKVISION system for monitoring the printing process enjoyed tremendous popularity. The ATMAT Signal printer stood out from the competition, mainly due to a very large operating field and excellent price. More on the 3D printer...


 • ELEKTROTECHNIKA / ELECTRICITY 2016
The promoted by DIPOL fiber-optic TERRA SMATV multiswitch system has won the second award in the "Most innovative products and technologies" category at Elektrotechnika/Electricity 2016 trade fair
The 14th International Fair of Electric Fittings and Security Systems - Elektrotechnika/Electricity 2016 - took place on January 27-29, in Warsaw Centre EXPO XXI. The ELECTRICITY trade show in Warsaw plays an important role as a platform of exchanging ideas and developing business contacts in Poland and Europe.
Each year the trade attracts leading producers, distributors and all the interested in electric fittings, cables, alarm and low-voltage systems in modern buildings.
DIPOL presented a range of proven solutions as well as new products dedicated for building developers, installation companies operating in the field of SMATV systems, and individuals. This year, we are focused on the following issues:
 • the use of fiber-optic systems for distribution of TV signals - a new TERRA solution for distributing terrestrial and satellite TV channels
 • SMATV systems - new series of TERRA multiswitches
 • modular headend for distribution of TV signals via coaxial cables
 • transmission of HDMI signals via various kinds of cabling
 • Terra IPTV system for hotels, public venues etc.
 • DVB-T modulators
 • fiber splicing - the bestselling fiber splicer
 • top-quality cables certified for use in buildings throughout Europe
The OT501 optical transmitter cooperates with QUATRO LNB and DVB-T antenna
QUATRO DVB-S+DVB-T optical receiver/converter
DIPOL at trade fairs in 2015:
 • SAT KRAK 2015
On October 8-9, 2015, the Galaxy Hotel in Krakow hosted the 11th edition of Sat Krak Digital Television Fair - the largest event of its kind in Poland, gathering industry leaders of digital television and other media. This year, the guests had the opportunity to see new products, as well as to learn opinions of the industry experts... more
The awards for the best products in the field of digital television were given during the gala crowning the digital television exhibition SatKrak 2015. This year, DIPOL company got statuette for the series of HDMI extenders/converters, in the category "Best accessories". The line of products enables users to transmit HDMI signals over longer distances via various kinds of cables.
 • VI DAYS OF 3D PRINTING IN KIELCE, POLAND
On September 26, 2015, during the 6th edition of "Days of 3D printing" in Kielce, Poland, DIPOL showed Signal XXXL printer with impressive operating space of 310 x 320 x 530 mm, developed in cooperation with ATMAT company. The exhibition took place in the Institute of Design in Kielce, Zamkowa 3 Street.
 • ENERGETAB 2015
During this edition of Energetab (Sept. 15-17), DIPOL presented modern solutions in the fields of video surveillance, fiber optic systems, video data transmission, and Ethernet networks implemented in various technologies, also using special devices dedicated for harsh industrial environments. We also showed products and share the know-how in the fields of GSM/LTE and TV antenna systems. Our sales representatives and engineers were available to share expertise and offer advice on the implementation of telecommunication installations in buildings and on other subjects.

At our stand, we presented the following products and subjects:
 • devices for modern video monitoring solutions based on HD-TVI and AHD systems
 • thermal CCTV - Sunell K1606 thermal imaging camera in action, practical applications
 • cheap and effective methods of fiber splicing
 • industrial PoE switches capable of operation in harsh environmental conditions and providing the most effective way of powering devices in IP systems
 • solutions for video/Ethernet transmission in fiber-optic systems
 • transmission of HDMI signal via different kinds of cables
 • 19" RACK cabinets
 • cellular repeaters/amplifiers and WI-Fi extenders
 • communications antennas, including LTE
 • DAYS OF 3D PRINTING, KIELCE, POLAND
During the 5th edition of the "Days of 3D printing" in Kielce, Poland, March 11-12, 2015, DIPOL presented 3D printer installed in the hanging 19" rack cabinet Signal R912022 (12U 600 mm). The cabinet has been specially insulated and sealed, to ensure increased operation temperature of the printer. The monitoring and recording of the printing process is performed by the v-cam 430 M10754 camera and HIKVISION DS-7104HWI-SH M71042 DVR... more
DIPOL at trade fairs in 2014:
 • SAT KRAK 2014.
On 2-3 October, the Galaxy Hotel in Krakow hosted Sat Krak 2014 trade fair - the largest event of its kind in Poland, gathering industry leaders of digital television and other media. This year, the guests had the opportunity to see new products, as well as to learn opinions of the industry experts on the future of digital radio (DAB+) and television (DVB-T)... more>>

In response to the growing number of inquiries and the huge interest in the transmission of HDMI signals, both in home and commercial systems and over different distances, DIPOL has prepared a number of solutions and a wide range of products. The products can be used in homes, detached houses, clubs, pubs, restaurants, hospitals, shopping malls, electronics stores, and even on cruise ships.
DIPOL company has been awarded in the "Best Accessories" category,
for Signal HD HDMI to IP converter with IR extender - H3606
 • ENERGETAB 2014
This year's edition of the Poland's largest trade fair for energy, Energetab, gathered over 760 exhibitors from European and Asian countries (in previous year: 740). In addition to the presentation of products for modernizing the Polish energy sector, many companies demonstrated products from related industries. DIPOL was among the companies, and similarly to previous years, showed a number of solutions in the fields of data transmission, video surveillance, fiber optic systems in buildings, as well as completely new solutions for intelligent buildings. Maybe due to favorable weather, the number of visitors exceeded 23 thousand people (estimated - there were no tickets).
 • MOBILE IT 2014
On May 27-28, 2014, the first edition of Trade Fair of Mobile Solutions and Technologies Mobile-IT was held in Krakow, Poland. The event was aimed at presenting the effective use of mobile IT technology, both in the public and private sectors. High level of the program was maintained by professional institutions, science and research groups together with industry specialists. The main event of the fair was Mobile Trends for Business conference addressed for businesses, marketers and developers.
Our stall was one of the most visited places. DIPOL's specialists answered the questions of the visitors, concerning both the presented equipment and other items from our offer.
Report from the trade fair.
DIPOL presented at Mobile-IT:
 • For cellular operators:
Programmable Signal GSM amplifier with remote monitoring of operating parameters. Through the GSM system the administrator can switch on and off the device, select the operating band, set the optimum gain. In addition, the amplifier can send information on the actual parameters. The device can cover an area up to 2000 m2.
>> more
Trans-Data BTS antennas are intended for use at base stations. The antennas from the series launched by DIPOL can be fed with signals with power up to 400 W and tilted with RCU.
>> more
 • For installation companies and end users:
Signal GSM repeaters for rooms from 80 to 1200 m2. The devices meet all the requirements contained in the ETSI 300 609-4 standard, which has been confirmed by tests carried out by the Office of Electronic Communication in Poland. The offer includes amplifiers operating in GSM, EGSM, and 3G networks.
>> more
Antennas for LTE services. Their high quality and competitive price attracts new customers. The offer includes MIMO 2x2 and traditional antennas.
>>more
Antennas for CDMA, GSM, DCS, 3G and LTE services, with excellent quality and stable parameters. They are avail;able in many versions, with different connectors and the length of antenna cable.
>> more
Wide range of accessories for antenna systems: connectors, adapters, coaxial cables, mounts.
>> more
As usual, the star of the event was DIPOL Robot. With new functions - logical answers
to questions asked and other responses to various situations - it met with great interest.
An interview with the robot was even conducted by a nationwide radio station.
The lecture conducted by Mr. Lukasz Kopciuch, the DIPOL's manager of GSM products,
also met with great interest of the audience. The participants asked many questions
and finally they thanked the speaker with applause.
 • SECUREX 2014
Thank you to everyone who visited our stand either for business or to take some photos...
DIPOL's offer at SECUREX 2014:
A family of ULTIPOWER PoE switches compliant with the 802.3af (max 15.4 W per RJ45 socket) or 802.3at (max 25.5 W per RJ45 socket) standard, with 4 to 24 PoE ports, for 10/100 Mb/s and 1000 Mb/s Ethernet networks.
>> more
4-channel mobile DVRs PROTECT 104 and PROTECT 204, for use in buses, coaches, streetcars/trams, subway/underground, special vehicles. PROTECT 104 record the surveillance video on two SD cards, PROTECT 204 on 2.5" HDD. Special construction of the DVRs ensures increased resistance to vibration and shock.
>> more
Excellent analog and IP cameras from Sunell gained wide recognition among installers and users. This year, the company launched many new models that hit the CCTV market. Their high quality and modern design at a very competitive price attract new customers.
--100 000 000 sold cameras means a lot!..--->> more
SIGNAL RACK cabinets are offered in nearly 20 versions, in several kinds: server, standing, hanging, double-section, rail. They are accompanied by a wide range of accessories: shelves, drawers, patch panels, fans etc. The main advantages of the cabinets are robustness, quality materials and ease of assembly.
>> more
Our offer includes a full range of equipment for fiber-optic systems: installation boxes, distribution frames, 19" FTTx panels, waterproof join boxes etc. There is still a strong demand for reliable ULTIMODE media converters being sold for many years now. We also provide installers with certified patch cord made to order according to given specifications - it takes us only two week days to make the orders.
>> more
 • ELEKTROTECHNIKA 2014. At the International Fair of Electric Fittings and Security Systems ("ELEKTROTECHNIKA") in Warsaw, Poland, DIPOL presented a comprehensive range of equipment and cables for multifamily buildings. Visitors to our stand had the opportunity to discuss with our experts on the following topics:
  • structured cabling
  • designing and implementation of multiswitch systems
  • designing and implementation of fiber-optic networks
  • training courses for designers and installers organized by our company
We are very pleased to announce that SatNet 3.0 software
has received the Award of the Ministry of Economy
for the most innovative product or technology
presented on the Elektrotechnika 2014 fair
First prize in the competition under the auspices of the Ministry of Economy
for the most innovative product or technology
DIPOL na veľtrhoch 2013:
 • SAT KRAK 2013 veľtrh gigitálnej televízie v Poľsku. Deviaty ročník najväčšieho veľtrhu v Poľsku venovaný pozemnej a satelitnej televízii - SAT Krak 2013 - sa bude konať v Krakove 3-4. októbra. Po minuloročnej schôdzke vo Varšave je veľtrh tam, kde má dlhú tradíciu - v Krakove. V tomto roku organizátori trochu zmenil koncepciu podujatia so zameraním na prednášky a konferencie o otázkach spojených so zavádzaním DVB-T a DAB + (digitálne rádio). Ale ako obvykle bude tu aj expozícia veľkých hráčov na trhu. Pozývame Vás na návštevu stánku firmy DIPOL a prípadne na prednášky (v poľštine), ktoré bude viesť inžinier z nášho technického oddelenia 4. októbra, 11.30-12.00 CET - "DVB-T modulátory - práve včas".
 • .... viac »
  TERRA multiprepínače boli vyhlásené za "Najlepšiu jednotku kolektívnej inštalácie" na veľtrhu SATKRAK 2013.. Porota ocenila hlavné výhody týchto komponentov SMATV: nízky vstupný útlm, vysoká izolácia medzi trasami, extrémne EMI tienenie, ktoré zabezpečuje liaty kryt, inovatívny spôsob zisku a ovládanie sklonu, profesionálny vzhľad.
Na SATKRAK 2013 boli multiprepínače TERRA vyhlásené za najlepšiu jednotku SMATV systémov
 • Energetab v Bielsko-Bialej, Poľsko, September 17-19, 2013. Pozývame návštevníkov do nášho stánku v pavilóne R ... viac (plan)>>
 • Intertelecom International veľtrh v Lodzi, Poľsko, April 11-13, 2013 .... viac>>
DIPOL na veľtrhoch:
 • Energetics v Lubline, Poľsko, 13.-15. november , 2012 ... viac>>
 • SAT-DIGI-TV 2012 vo Varšave, Poľsko, September 19-21, 2012 ... viac>>
We presented:
 • new line of Terra multiswitches
 • new line of channel amplifiers
 • compression connectors installed without the use of a crimping tool
 • DVB-T modulators
 • MoCa devices (Multimedia over Coax Alliance)
DIPOL na SAT-DIGI-TV
ocenená sada kanálových zosilňovačov a modulátorov TERRA
DIPOL na SAT-DIGI-TV
Stánok DIPOLu
 • ANGA Cable in Cologne, Germany, June 12-14, 2012 ... more>>
DIPOL na ANGA Cable, Kolín, Nemecko, 12.-14. jún, 2012
 • Securex v Poznani, Poľsko, 23-26 apríl, 2012 ... viac>>
 • Energetics v Lubline, Poľsko, November 15-17, 2011 .... viac>>
Cena veľtrhu za najlepšiu dekoráciu stánku a prezentáciu
Úspech DIPOLu na SatKrak 2011. S potešením oznamujeme, že sme vyhrali ocenenie Najlepší komponent SMATV systému. Víťazom je koncová stanica TERRA MMH-3000+.
Viedli sme kurzy, ...
vyhrali ocenenie, ...
a predstavili spievajúceho robota.
 • Energetab v Bielsko-Bialej, Poľsko, September 13-15, 2011 .... viac>>
 • Budovy, Interiérové dekorácie, Záhradný vľtrh a veľtrh s nehnuteľnosťami v Rzeszow, Poľsko, Marec 3-6, 2011 .... viac>>>
 • SatKrak 2010 - Krakov, 14-16 október, 2010 ... viac>>
Ústredným motívom expozície DIPOLu bude DVB-T. Vystavujeme kompletnú ponuku DVB-T zariadení: prijímače, antény, zosilňovače a zariadenia pre distribúciu signáluvrátane pasívnych komponentov a RF káblov, ako aj meracích zariadení.
Budujeme Eifelovku z multiswitchov TERRA
 • Securex - Poznaň, Poľsko, 26-29 apríla 2010
Zlatá medaila veľtrhu Securex pre IR žiariče Redbeam
Na veľtrhu Securex, DIPOL predstavil kompletnú ponuku kompatibilných CCTV zariadení, softvérových aplikácií a prenosových prostriedkov - všetko v duchu koncepcie ULTIMONITORINGu.
Modern CCTV systems require full compatibility of equipment - relating to telecommunications, video processing and IT solutions. The devices that make up ULTIMONITORING platform are carefully selected to meet the requirements.
The main subject of DIPOL's presentation at the fair will be:

 • projekčné kancelárie
 • inštalačné spoločnosti
Tešíme sa na dlhodobý úspešný partnerský program.
Spolu s projekčnými kanceláriami sme vyvinuli koncepty, s montážnymi firmami sme pripravili kompletne vybavené platformy, ktoré boli dôkladne testované na mnohých sídliskách.
DIPOL má veľa rokov skúseností s RF a telekomunikačnými zariadeniami, s rozvojom moderných káblových systémov (SignalNet), dodávajúc inštalačným firmám vysoko kvalitné zariadenia, ktoré poskytujú školenia pre dizajnérov a inštalatérov.


Na veľtrhu privítame všetkých návštevníkov, obzvlášť:
  • developers
  • design offices
  • installation companies
  • individual customers
RF and telecommunication systems in buildings - DIPOL at the building fair in Rzeszow, Poland, March 12-14, 2010
 • Alarm - Kielce, Poľsko, 4-5 november 2009
 • ===Firma DIPOL prezentovala na veľtrhu Alarm kompletnú ponuku: zariadenia CCTV, softvér a prenosové prostriedky pre mestské monitorovacie systémy založené na koncepcii ULTImonitoringu... ***viac
Ocenenie veľtrhu ALARM, Kielce za sériu bezdrôtových zariadení značky ULTIAIR
 • SatKrak 2009 - Krakov, 15-17 október 2009
 • DIPOL vystavoval multiprepínače TERRA, ktoré získali ocenenie Najlepší Produkt, optické komponenty ULTIMODE, káble a moderné konektory, Signal GSM zosilňovače... viac>>
Intertelecom 2009
ULTISYSTEM - silný vstup - DIPOL na veľtrhu ALARM Kielce, 5-6. November, 2008
Ocenenie konferencie a výstavy obrazového monitorovania ALARM 2008 pre spoločnosť DIPOL za ULTISYSTEM
 • SAT Krak 2008 - Krakow, October 16-18, 2008 ... more>>
DIPOL na výstave SAT KRAK 2008
Odovzdávací ceremoniál ocenenia "Najlepší produkt roka".
Cenu z rúk organizátorov preberajú:Virgilijus Repecka - predtaviteľ spoločnosti TERRA
a Tadeusz Szydlowski - prtedstaviteľ spoločnosti DIPOL.
 • VIII Eko-Výstava 2008 - Pietrowice, 10-11. Máj, 2008. viac...
Stánok DIPOLu na Eko-Výstave
 • Securex 2008 - Poznaň, 22-25. Apríl, 2008. viac...
ULTISYSTEM bol nominovaný na zlatú medailu Securex 2008. Umožňuje kombinovať lokálny monitorovací systém (so zápisom monitorovaného obrazu/zvuku na rekordéri s kompresiou H.264) s mestským kamerovým systémom, pri využití jedného integrovaného programu (softvéru).
 • INTERTELECOM 2008 - Lodz, 8-10. Apríl, 2008. viac...
ULTIMAX-716 vyhral prestížne ocenenie - zlatú medailu Intertelecom za najlepší produkt.
Pani Magdalena Stachula z DIPOLu prevzala medailu od pani Anny Strezynskej, prezidentky UKE (Telekomunikačný úrad pre elektroniku)
 • Alarm 2007 - Kielce, 7-8. November, 2007. viac...
Prednášky z odboru projektovania moderných mestských monitorovacích systémov a širokej ponuky produktov CCTV IP, našli uznanie organizátorov a návštevníkov. Firma DIPOL získala medailu za 5-megapixlovú IP kameru.
 • SatKrak 2007 - Krakov, 18-20. Október, 2007. viac...
SatKrak 2007 - "Produkt roka" cena predaná pánom Januszom Suliszom, riaditeľom Satkurier-a, preberá Tadeusz Szydlowski z DIPOLu.
 • Intertelecom 2007 - Lodz, 17-19. Apríl, 2007.
Stánok spoločnosti DIPOL na výstave INTERTELECOM 2007