IP Kamera AVIOSYS 9070 IR
Kód tovaru: K1162
Outdoor IP Camera: ACTi TCM-1232 (1.3 Mpx, H.264, IR)
Náhľad kamery (balenie neobsahuje držiak)
Outdoor IP Camera: ACTi TCM-1232 (1.3 Mpx, H.264, IR)
Iný pohľad

Outdoor IP Camera: ACTi TCM-1232 (1.3 Mpx, H.264, IR)
Sada obsahuje CD so softvérom, AC/DC adaptér a ethernetový patch kábel
Outdoor IP Camera: ACTi TCM-1232 (1.3 Mpx, H.264, IR)
Súčasťou balenia je CD-ROM s ovládacím programom
Kamera Aviosys 9070 IR je moderné IP zariadenie umožňujúce streamovať HD video. Používa sa aj ako bezpečnostná kamera a aj ako marketingový nástroj na prezentáciu obrázkov na webových stránkach. Unikátna CNT technológia umožňuje sledovať video s akýmkoľvek internetovým prehliadačom, za použitia rôznych operačných systémov.
Použitie kamery ako web servera
Charakteristické znaky
 • Zabudovaná 2GB pamäť
 • Vonkajší kryt IP66
 • Vstavaný IR žiarič
 • Analógový video výstup (PAL/NTSC)
 • Rozlíšenie až 720P (HD)
 • Tri streamy
 • Elektrický PTZ
 • Technológia CNT
 • Dodávané so softvérom Surf 16
 • Dostupnosť SDK a CGI
 • Podpora SSL, g-mail, EZ Blog, My Web
 • Podpora iPhone
Kamera 9070 IR môže poskytnúť obraz o rozlíšení až 1280 x 720 pixelov pomocou troch dátových tokov. Jej pôvodné objektívy môžu byť zamenené za iné, typu mini. Vstavaná 2 GB pamäť umožňuje uložiť nielen informácie o webe, ale aj archívne dáta. Je to funkčnosť NVR, ktorá umožňuje vytvoriť video monitorovací systém s distribuovanými archívmi. Pamäť je tiež využívaná na zálohovanie v prípade prenosových problémov.

Kamera môže súčasne posielať jeden, dva alebo tri toky, v závislosti na ich parametroch:
KompresiaMPEG4 - 1MPEG4 - 2MJPEG
MPEG4 + MPEG4 + MJPEG720CIF352
MPEG4 + MJPEG720 / VGA-720 / VGA
MPEG4 + MPEG4720CIF-
MPEG4720--
MJPEG--720
Možnosti záznamu materiálu z kamery:
 • Vnútorná pamäť - umožňuje lokálne nahrávanie vo formáte MPEG4 alebo JPEG, spúšťané detekciou pohybu alebo tak ako je naplánované. Po zaplnení celej karty môžu aktuálne údaje automaticky prepísať najstarší materiál.
 • FTP server - zasielanie MPEG4 alebo JPEG streamu na zadefinovaný vzdialený server. MPEG4 streaming je tiež možné bez použitia SD karty.
 • SMTP - umožňuje posielať MPEG4 alebo JPEG snímky na preddefinovanú e-mailovú adresu. MPEG4 streaming je tiež možné bez použitia SD karty.
Kamera AVIOSYS môže súčasne posielať streamy na webové stránky, FTP server a e-mailovú adresu

Spôsoby, ako spustiť nahrávanie:
 • Časový plán - je možné zadefinovať sedem periód nepretržitého nahrávania (dennú dobu, deň v týždni).
 • Strata spojenia - tento režim sa spúšťa v prípade straty komunikácie s kamerou. Nahrávanie je možné len s použitím internej pamäte fotoaparátu (SD karta).
 • ===Detekcia pohybu - snímky môžu byť zaznamenané na SD kartu a/alebo na ftp server a poslať
 • na preddefinovanú e-mailovú adresu.===
Kamery AVIOSYS ako jadro IP video monitorovacieho systému s lokálnym záznamom
Funkcia EPTZ umožňuje digitálne zväčšenie akejkoľvek časti obrazu s pomocou počítačovej myši. Vybraná časť obrazu môže byť zväčšená niekoľkokrát, aby sme "ozoomovali" tie zaujímavé detajly. Takýto digitálny zoom nemá vplyv na zaznamenané snímky, čo je veľká výhoda oproti PTZ kamerám.

Ďalšou užitočnou funkciou je možnosť ovládania prevádzky kamery z príkazového riadku webového prehliadača. CGI príkazy umožňujú zachytiť obrázok a zmeniť názov kamery, IP adresu, port, masku podsiete, predvolenú bránu, DNS. Je tiež možné zobraziť video stream.

Kamera podporuje RTSP (Real Time Streaming Protocol).
IP kamery vybavené protokolom RTSP umožňujú užívateľovi zobraziť snímky v reálnom čase v akomkoľvek multimediálnom prehrávači s podporou tohto protokolu (napr. VLC, QuckTime Player, RealPlayer). Vďaka protokolu RTSP je prístup k snímkam k dispozícii prostredníctvom ľubovoľného webového prehliadača bez nutnosti inštalovať akékoľvek pluginy, na akejkoľvek platforme (Windows, Linux).
Vďaka funkcii lokálneho nahrávania, kamera je ideálna pre sledovanie domov, kancelárií, obchodov apod. Môže tiež slúžiť ako web server, kde obraz je súčasťou webovej stránky. Obraz môže byť vložený do akejkoľvek webovej stránky, čím sa zatraktívni.
Príkladové aplikácie zahŕňajú propagáciu krčiem, reštaurácií, galérií, lyžiarskych zjazdoviek atď; vysielanie verejných podujatí, bohoslužieb a pod., sledovanie zvierat (pet cam), stráženie detí (nanny cam), materských škôlok a škôl.
Predvolené stránky vložené do kamery
Cross Network Technology (CNT) zaisťuje bezpečné prepojenie medzi počítačovými sieťami vrátane Internetu. Toto rýchle, plynulé, efektívne a bezpečné riešenie poskytuje obrovskú konkurenčnú výhodu zariadení Aviosys.

Aplikácie:
IP-Edit - používané na nájdenie a konfiguráciu nastavenia IP kamier v lokálnej sieti. Nezáleží na tom aká aktuálna IP adresa - je postačujúce, že kamera je pripojená k sieti. Navyše aplikácia sleduje zmeny adries a kontroluje, či už nie sú obsadené inými zariadeniami, čím eliminuje konflikty v sieti. V prípade kamier dostupných na internete, ich možno prehľadávať pomocou ich názvu - nie je potrebné si pamätať externé adresy.
Okno programu IP-Edit
EZ Blog - umožňuje vytvárať kód, ktorý môže byť pridaný do existujúcej webovej stránky, čím sa viac zatraktívni. Najzaujímavejšie je, že obraz je sťahovaný zo streaming serveru a nie priamo z kamery, čo umožňuje väčší počet simultánnych pripojení. To sa transformuje do kvality webovej stránky.

My Web - slúži na vytvorenie webovej stránky uloženej v pamäti kamery. Navyše časťou web stránky môže byť obraz z kamery. Jeho pamäť obsahuje vzorkovú web stránku zobrazujúcu živý obraz z kamery. Samozrejme že webové stránky obsahujú snímky z niekoľkých kamier.

Surf 16 - pre správu až 16 kamier Aviosys. Jednoduchý na použitie a efektívny video ovládací softvér. To umožňuje užívateľovi nájsť kamery v sieti, pridať ich do systému (live monitoring) a vykonávať požadované operácie (nahrávanie, záznam videa a pod).
Screenshot aplikácie Surf 16
IP Service - zaujímavá funkcia, ktorá umožňuje uložiť aktuálne sieťové parametre kamery (názov, umiestnenie, IP adresa). ďalej to umožňuje užívateľovi nájsť vybranú kameru na internete bez toho, aby vedel jej IP adresu. To je veľmi užitočné, keď užívateľ spravuje väčší počet zariadení v rôznych lokalitách, pretože si nemusia pamätať externé IP adresy - stačí použiť názov kamery.

Technické parametre
NázovAVIOSYS 9070 IR
Kód
K1162
Obrazový snímač
1/2,5'' CMOS
Objektív
6 mm, F2,0 (horizontálny pozorovací uhol 60°)
Zabezpečenie
Heslo, HTTPS, SSL,
viac-úrovňové zabezpečenie heslom
Podporované protokoly
HTTP, FTP, SMTP, NTP, DHCP, UPnP, RTSP, RTP, SSL, HTTPS, DNS
Video kompresia
MJPEG, MPEG4-1, MPEG4-2 (3 nezávislé streamy)
RozlíšenieMPEG4-1: 720P x 1280
MPEG4-2: 352 x 192
MJPEG: 640 x 352
Frame rate

MJPEG - 30 snímok/s
MPEG4 - 30 snímok/s

Video nastavenia
Vyváženie bielej, BLC, jas, kontrast, farba, sýtosť, ostrosť
JazykAnglický, Čínsky
Flash pamäť2 GB
IR žiarič
30 LED diód
Kryt
Vonkajší (krytie IP66)
Rozhrania1x RJ-45 10/100 BASE-T
1x Jack (napájanie)
1x BNC (video výstup)
1x tlačidlo Reset
Výkon12 VDC, 220 mA (IR vyp.)
12 VDC, 460 mA (IR zap.)
PoENie
Rozmery (W x L x H)8,6 x 17,5 x 11 cm
Váha0,74 kg
Špeciálne funkcie
My Web
EZ Blog
G-mail
SDK a CGI skripty
Technológia CNT
Ovládací softvér Surf 16
Prevádzková teplota
5...50 °C
PríslušenstvoNávod na obsluhu
CD-ROM so softvérom
AC/DC adaptér
RCA kábel + BNC/RCA adaptér
RJ-45 patch kábel
 
IP Kamera AVIOSYS 9070 IR
Kód tovaru: K1162