Ethernet Media Konvertor ULTIMODE M-403M (dva single-mode vlákna do 40 km)

Kód tovaru: L11041
€30.27
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€30.27 0 % od 1 ks.
K dispozícii
Ethernet media konverter ULTIMODE M-403M umožňuje meniť elektrické signály (Ethernet data stream) prichádzajúce cez klasický STP/UTP kábel do modulovaného svetelného signálu prenášaného cez jedno single-mode vlákno...
• Zamerané na optické systémy so single-mode vláknami
• Prenos cez dve vlákna na vzdialenosť až 40 km
• Fast Ethernet
• Rýchla a jednoduchá inštalácia
• Vysoká spoľahlivosť

Záruka

3-ročná záruka.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

Ethernet media konverter ULTIMODE M-403M umožňuje meniť elektrické signály (Ethernet data stream) prichádzajúce cez klasický STP/UTP kábel do modulovaného svetelného signálu prenášaného cez jedno single-mode vlákno...
ULTIMODE M-403M je spoľahlivý media konvertor umožňujúci prenos Fast Ethernet streamu v dvoch single-mode optických vláknach na vzdialenosti do 40 km.Media konverter má dva SC konektory použité na prenos (Tx) alebo príjem (Rx) signálu. Optický signál je prenášaný a prijímaný v druhom prenosovom okne 1310 nm.
ULTIMODE zariadenia majú MDI / MDIX auto funkciu detekcie a automaticky vyhľadajú a nastavia najrýchlejšiu rýchlosť a režim. "Store and forward" mechanizmus umožňuje overiť prijaté dáta pomocou funkcie kontrolného súčtu.
Citlivosť prijímača a výstupný výkon vysielača je prispôsobená na prenos informácií až do 40 km. V prípade kratších vzdialeností (4 km), je nutné prijímačmi použiť ďalšie 2 dB utlmovače. Budú ich chrániť proti "vyhoreniu".
Media konvertory ULTIMODE sú plne kompatibilné so štandardami IEEE 802.3 a IEEE 802.3u. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá vďaka vlastnosti "Plug and Play". LED ikdikátory ukazujú aktuálny stav prevádzky. Odolná laserová dióda s rezonátorom Fabry-Perot zabezpečuje mean-time-between-failure (MTBF) aspon 100 000 hodín (viac ako 11 rokov).
Keď zariadenie ULTIMODE nespolupracuje s prepínačom od iného výrobcu (napr. TP-Link), je potrebné v tomto zariadení nastaviť pre optický port parameter Duplex na hodnotu AUTO.
Charakteristické vlastnosti:
  • 1 x Ethernet 10/100 Mb/s port (RJ-45)
  • maximálna prenosová vzdialenosť - 40 km
  • prenos cez dva single-mode vlákna
  • LED indikátory ukazujúce stav prevádzky
  • jednoduchá inštalácia (plug and play)
  • sada obsahuje napájací zdroj
UPOZORNENIE!! Nie je dovolené pozerať sa priamo do optického portu, keď je prístroj zapojený. Žiarenie neviditeľné pre ľudské oko môže spôsobiť poškodenie sietnice.
Prečo si vybrať optické vlákna:
  • Možnosť posielania signálu na dlhé vzdialenosti (nízky útlm optických vlákien - napr. pre vlnové dĺžky 1550 nm útlm okolo 0,2 dB na kilometer, čo znamená, že signál môže byť zaslaný na vzdialenosť 200 km - bez regenerácie)
  • vysoko objemný prenos informácií cez single vlákno
  • odolnosť proti elektromagnetickému rušeniu
  • odolnosť voči poveternostným podmienkam (vlhkosť, elektrostatické výboje a ďalšie)
  • bez možnosti odbočenia
  • nízka váha a malé rozmery
Media konvertory ULTIMODE sú široko používané pre prenos ethernet signálov na dlhé vzdialenosti a v oblastiach vystavených veľmi nepriaznivým poveternostným podmienkam. Optické vlákna poskytujú plnú elektrickú izoláciu a odolnosť voči elektromagnetickému rušeniu. Media konvertory primárne slúžia na pripojenie LAN v budovách (napr. rozptýlené objekty jednej spoločnosti). Nižšie je ukážka použitia ULTIMODE konvertorov.
Zariadenia sú určené pre vnútornú prevádzku. Séria ULTIMODE zahŕňa množstvo typov:
  • s dvoma multimode vláknami - prenos do 2km - M-023M L10021
  • s jedným single-mode (WDM) vláknom - prenos do 20km - M-207M L11521, M-207G L11525 a prenos do 40km - M-407M L11541

Technické dáta

Product type Media converter
Brand ULTIMODE
Name M-403M
Transmission type Duplex – 2 fibers
Typ optického vlákna Single-mode
Optical interface speed MBps 100
Type of optical interface connector SC/PC duplex
Transmission range km 40
wavelength Tx nm 1310
Rx nm 1310
Transmitter power dBm -8...-3
Citlivosť prijímača dBm > -34
Ethernet port number pcs. 1
Rýchlosť MBps 10/100
connector type RJ45
Others
LEDs PWR. 100M, Link Act, FDX, SD
Power supply voltage DCV 5
Current capacity A 2
Pracovná teplota °C 0...+50
Dimensions mm 97 × 73 × 27