IP kamera DeepinView Hikvision iDS-2CD2A25G0/P-IZS(C) (2 Mpix, 2,8-12 mm MZ, 0,0005 lx, IR do 50 m, WDR(140dB), LPR, IP67, IK10)

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

iDS-2CD2A25G0/P-IZS(C) je profesionálna IP kamera Hikvision zo série DeepinView, venovaná identifikácii ŠPZ LPR (Rozpoznávanie ŠPZ) a parametrickej ochrane v formou virtuálnej čiary a plošných prienikov. Ide o kameru novej generácie, v ktorej je funkcia rozpoznávania ŠPZ podporovaná algoritmom AI. Po definovaní objektu ako auta sa identifikujú poznávacie značky, čo sa premieta do vyššej efektivity. Kamera je vybavená 1/1,8" Progressive Scan CMOS snímačom generujúcim obraz s rozlíšením až 2 Mpix. Vysoká citlivosť kamery 0,0005 lux vo farebnom režime, technológia Darkfighter, široký dynamický rozsah WDR (140dB) a ďalšie funkcie podporujúci kvalitný obraz, ako sú: BLC, HLC, 3D-DNR, Defog, EIS, umožňujú použitie kamery pre pokročilé projekty. Kamera má objektív P-Iris Motozoom (Autofocus) s ohniskovou vzdialenosťou 2,8-12 mm , ktorá vám umožňuje na diaľku meniť zorný uhol v rozsahu 114,5°-41,8° Kamera má odolnosť proti vandalizmu IK10 a prvotriedne tesné puzdro IP67 na ochranu elektroniky pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami Kamera dokáže byť napájaný konvenčne DC 12 V alebo cez PoE (802.3at, trieda 4).
Cestná premávka a detekcia vozidiel
Kamera iDS-2CD2A25G0/P-IZS(C) s algoritmom AI je určená na identifikáciu ŠPZ. V kamere je možné nastaviť identifikáciu zo 4 jazdných pruhov, ale odporúča sa použiť pre jazdné pruhy 1 alebo 2. Kamera môže fungovať autonómne. Môžete priamo importovať zoznam poznávacích značiek rozdelených do dvoch kategórií: Whitelist, Blacklist. V závislosti od toho, na ktorom zozname je dané ŠPZ, môžete ovládať jeden z 2 reléových výstupov (ovládanie závory, vstupnej brány atď.), ktorými je kamera vybavená, alebo spúšťať dostupné poplachové udalosti: upozornenie na monitorovacie centrum, odoslanie fotografie na FTP, pamäťovú kartu, NAS server. Ak auto nie je v žiadnom zo zoznamov, bude tiež zaregistrované. Priamo do fotoaparátu je možné importovať zoznam 10 000 ŠPZ. Okrem autonómnej prevádzky môže kamera spolupracovať s rekordérom, čím získava väčšiu funkčnosť. Na podporu LPR sa odporúča používať IP rekordéry I séria. V prípade vybudovania systému identifikácie ŠPZ na báze kamery a záznamníka je možné zoznam ŠPZ importovať priamo do záznamníka. Okrem toho, okrem bielej a čiernej listiny, má záznamník záložku, kde môžete nakonfigurovať spustenie poplachovej udalosti pre autá, ktoré nie sú na žiadnom zozname. Z úrovne záznamníka je možné spustiť nasledujúce poplachové udalosti: celá obrazovka, zvukové upozornenie, poplach v monitorovacom centre, odoslanie e-mailu alebo spustenie akéhokoľvek poplachového výstupu viditeľného v systéme. Rekordér má aj záložku venovanú identifikácii ŠPZ, kde môžete jednoducho a rýchlo vyhľadať zaujímavé ŠPZ, zobraziť detekčné fotografie a sprievodné nahrávky.
Funkčnosť a efektivita kamery:
 • biely/čierny zoznam až 10 000 vozidiel uložených vo fotoaparáte,
 • čítanie ŠPZ motocykla (platí len pre kontrolný bod),
 • zisťovanie atribútov vozidla (typ, farba, značka atď.),
 • miera zachytávania > 98 %.
Identifikácia poznávacích značiek s použitím IP NVR
Montáž kamery:
Naša knižnica obsahuje základné informácie o montáži kamery, pozorovacích uhloch a výpočte požadovaného počtu pixelov na ŠPZ v danej vzdialenosti. Na jeho základe môžete vykonať výpočty pre kameru s ľubovoľnou veľkosťou a rozlíšením snímača a zvoliť príslušnú ohniskovú vzdialenosť objektívu.
Kľúčové vlastnosti:
 • 1/1,8'' CMOS prevodník Progressive Scan,
 • rozlíšenie 1920 x 1080 pix @ 25 fps,
 • 2,8-12 mm objektív P-Iris (zorný uhol 114,5°-41,8°) motorizovaný zoom,
 • automatické, poloautomatické a manuálne nastavenie zaostrenia,
 • IR žiarič do 50 m,
 • vysoká citlivosť vďaka technológii Darkfighter (Ultra-Low-Light),
 • kamera určená na identifikáciu ŠPZ - LPR,
 • perimetrická ochrana (prekročenie čiary, detekcia narušiteľa),
 • H.265+/H.265/H.264+/H.264 kompresia,
 • funkcia rozšírenej uzávierky,
 • WDR (140dB),
 • Funkcie vylepšenia obrazu: BLC, HLC, 3D-DNR, Defog, EIS,
 • 4 statické ROI (na stream)
 • podpora microSD kariet až do 1 TB,
 • alarm I/O: 2/2,
 • prístup cez Hik-Connect,
 • stupeň krytia IP67, IK10,
 • napájané jednosmerným napätím 12V, PoE (802.3at, trieda 4).
Kamera podporuje ďalšie technológie
Kompresia H.265(+)
H.265(+): vyššia kompresia pri zachovaní kvality obrazu s H.264
Kamera implementuje niekoľko metód kompresie videa, H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. V porovnaní s H.264 môže H.265 znížiť o polovicu dátový tok, čo sa prejaví v proporcionálnych úsporách miesta na disku alebo predĺženom čase uchovávania záznamu. H.265+ a H.264+ sú štandardy Hikvision založené na pôvodných systémoch a optimalizované pre CCTV aplikácie. Ďalej minimalizujú streamy v typických scenároch videomonitoringu. Vďaka pokročilým algoritmom kompresie videa môže byť kamera použitá v IP CCTV systémoch založených na moderných sieťových rekordéroch (NVR) implementujúcich štandard H.265 (séria DS-76/77/96NI-I/K podporuje H.265+, H.265, H.264+, H.264). Samozrejme, kamera dokáže pracovať aj so staršími modelmi podporujúcimi H.264 (séria DS-76/77NI-E podporuje H.264+, H.264).
Nepretržité nahrávanie zaručené funkciou ANR
S podporou ANR (Automatic Network Replenishment), dokáže akákoľvek IP kamera vybavená pamäťovou kartou nahrávať video v neprítomnosti sieťového pripojenia. Po obnovení pripojenia k sieti sú nahrávky automaticky synchronizované s tými, zaznamenanými na NVR. To zaisťuje nepretržité pokrytie udalostí a to aj v prípade problémov v komunikácii medzi kamerou a NVR.
Pohodlný užívateľský softvér
iVMS-4200 je klientsky softvér určený na správu systémov Hikvision, ako sú NVR (IP, TurboHD), videodomofóny, prístupové systémy, dekodéry atď. Tento softvér umožňuje ľahké a pohodlné ovládanie všetkých systémov a poskytuje živý náhľad z IP kamier, vzdialené prehrávanie, vzdialená konfigurácia, podpora alarmových udalostí, obojsmerný prenos zvuku, e-mapy, nahrávanie na HDD a mnoho ďalších funkcií. Aplikácia umožňuje spravovať až 256 zariadení a streamovať obraz zo 64 kamier až na 4 monitoroch.

Prihlasovacia stránka klientskeho softvéru iVMS-4200 (v3)
Prístup cez mobilné zariadenia
Na ovládanie Hikvision zariadení pomocou mobilných telefónov s Android alebo iOS cez Hik-Connect mobile appku. Je ju moon využiť na live obraz z DVR, NVR, IP kamier, videodomofónov cez WiFi, 2G/3G/LTE/5G a prehrávanie uloženého záznamu. Prevádzka videovrátnikov s aplikáciou umožňuje aj diaľkové otvorenie elektrického zámku, príjem upozornení a prenos hovorov zo vstupného panelu na telefón v prípade neprítomnosti účastníka. Aplikácia podporuje pripojenie cez IP a cloud P2P. Hik-Connect je tiež názov cloudovej služby, ktorá poskytuje prístup k zariadeniam pri absencii externej IP adresy.
Ochrana pred vandalizmom
Stupeň ochrany (IK rating) poskytovaný krytmi elektrických zariadení proti vonkajším mechanickým nárazom je definovaný v norme EN 62262. Norma 62262:2003 špecifikuje podmienky skúšobného postupu.
Kamera má mechanickú odolnosť definovanú triedou IK10.
IK kód
OchranaEkvivalent
Oder o sileVoľný pod kladiva - váha ... z výšky
IK061 J0,5 kg …... 20 cm
IK072 J0,5 kg …... 40 cm
IK085 J1,7 kg … 29,5 cm
IK0910 J5 kg …...... 20 cm
IK1020 J5 kg …...... 40 cm
LAN nástroj na organizáciu IP CCTV systémov Hikvision
Aplikácie určené pre inštalatérov a prevádzkovateľov/používateľov monitorovacích systémov založených na zariadeniach Hikvision sú popísané v tomto článku.
Pohľad na hlavné okno SADP
SADP (z ang. Search Active Device Protocol) je bezplatný a jednoducho použiteľný nástroj pre vyhľadávanie IP kamier a rekordérov (DVR/NVR) značky HIKVISION v lokálnej sieti. Tento On-line nástroj na vyhľadávanie zariadení možno tiež použiť na úpravu sieťových parametrov zariadení Hikvision, vrátane zmeny hesiel či vyžiadanie predvoleného hesla (ak užívateľ stratil/zabudol heslo). Podrobné informácie obnovenia hesiel (bod 8) ako aj postup na prácu s týmto nástrojom nájdete v knižnici SADP aplikácia - nástroj na usporiadanie LAN CCTV systémov založených na zariadeniach Hikvision.

Technické dáta

Model iDS-2CD2A25G0/P-IZS(C)
Product type IP camera
Brand Hikvision
Series DeepinView
type LPR
Aplikácie Outdoor
Housing Tubular, Vandal-proof
Adjustment 3-axis
Color White
Reset button Yes
Sensor type CMOS
Sensor size 1/1.8
Sensitivity (color mode) lx 0.0005 @ (F1,.2, AGC ON)
Aperture F1.2 – F2.5
Shutter speed S 1 – 1/100000
Slow shutter Yes
Lens type Varifocal, Motozoom
P-iris lens Yes
Focal length mm 2.8 – 12
Viewing angle horizontal ° 114.5 – 41.8
Focus setting Manual/semi-automatic/automatic
Main stream max. resolution MP 2
max. resolution px 1920 × 1080
max. resolution fps 25
Other image functions AGC, 3D-DNR, BLC, HLC, Defog, EIS
WDR dB 140
Night techniques DarkFighter
Regions of interest ROI 4
Target trimming Yes
Day/night mode Yes (ICR)
Illuminator
IR Range m 50
wavelength nm 850
illuminator type EXIR
Kompresia obrazu
Compression methods H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 32 kb/s – 8 MBps
No. of streams 5
Data recording
microSD slot Yes
Recording types MicroSD (max. 1 TB), NAS
ANR function Yes
Audio
Audio support No
Image analysis (conventional algorithm)
Basic incidents Motion detection, Exception, Image tampering
Advanced incidents Line crossing detection, Intruder detection
ANPR
ANPR support Yes
Vehicle detection based on Deep Learning algorithm Yes
Interception rate >98
Detection of missing license plate Yes
White/black list of vehicles stored in the camera k 10
Reading of motorcycle license plates (only for the checkpoint) Yes
Support for vehicle attribute detection, including vehicle type, color, make, etc. (city street mode is recommended) Yes
Network
Protocols SFTP, SRTP, TCP/IP, WebSocket, WebSockets, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1 × , QoS, Bonjour, SSL/TLS
Standards ISUP, Onvif (profile S, G, T), ISAPI, SDK
Live view 20 simultaneous channels
Users up to 32 (3 access levels: Administrator, Operator, User)
Client applications iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Supported browsers Chrome 41,0-44, Chrome 57,0+, Firefox 30,0+, Firefox 52,0+, IE8+, Safari 11+
Interfaces
Ethernet 1 × RJ-45 10/100 MBps
BNC (CVBS) Yes
Power output DC V No
Alarm in/out Yes
Alarm Input 2
Output 2
Output rating max. 24 V/DC, 1A
Audio Built-in microphone No
Built in speaker No
Input No
Output No
Others
Power supply PoE V 42.5-57 (802.3at)
PoE A 0.396 – 0.295
PoE W max. 16.8
DC V 12
DC A
DC W max. 14.28
Housing material Aluminum alloy
Protection rating IP67, IK10
Pracovná teplota °C -40...+60
Humidity 95 or less (non-condensing)
Camera dimensions mm 405 × 190 × 180
Weight kg