IP stropná kamera Hikvision DS-2CD2387G2-L(C) (8 Mpix, 2,8 mm, 0,0005 lx, biele svetlo do 30 m, WDR, H.265, ColorVu, AcuSense)

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

DS-2CD2387G2-L(C) je stropná IP kamera Hikvision zo série EasyIP 4.0, ktorá kombinuje dve kľúčové technológie ColorVu a AcuSense (II gen . ). Vďaka technológii ColorVu dokáže kamera nepretržite zaznamenávať snímky vo farebnom režime, pričom si zachováva dôležité detaily pre identifikáciu. Technológia AcuSense umožňuje zvýšiť efektivitu monitorovacieho systému elimináciou falošných a rušivých poplachov filtrovaním objektov ľudí / vozidiel. Kamera je vybavená veľkým snímačom 1/1,2" Progressive Scan CMOS s rozlíšením 8 Mpix vyznačujúci sa veľmi vysokou citlivosťou a schopnosťou snímať zábery pri nízkej intenzite osvetlenia. Objektív s ohniskovou vzdialenosťou 2 .8 mm vybavený veľmi jasnou clonou F1.0, umožňuje pozorovanie pod uhlom 102°+ V extrémnych podmienkach osvetľovač s bielym svetlom s dosahom až do 30 m sa dokáže automaticky zapnúť a rozsvietiť scénu a poskytnúť tak kvalitný farebný obraz Podpora starších a novších kompresných metód H.265(+) umožňuje predĺžiť čas archivácie záznamu pri zachovaní vynikajúcej kvality obrazu a zachovaní spätná kompatibilita Ďalšie funkcie na zlepšenie kvality obrazu, ako sú: AGC, 3D -DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC a vstavaná analýza obrazu (VCA) založená na algoritme hlbokého učenia, umožňuje použitie kamery pre pokročilé projekty.IP67, chráni elektroniku pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Kamera môže byť napájaná konvenčne DC 12V alebo cez PoE (v súlade s 802.3af).
NOTE! Current software version is available 
here

Kľúčové vlastnosti:
 • 1/1,2"+ konvertor CMOS s progresívnym skenovaním,
 • rozlíšenie 8 Mpix - 3840 x 2160,
 • pevná šošovka 2,8 mm / 102° s veľkou clonou F1,0,
 • hĺbka ostrosti: 4 m+,
 • biele svetlo iluminátor inteligentné svetlo30 m,
 • farebný obraz 24 hodín denne,
 • kompresia H.265 (+) / H.264 (+) / MJPEG,
 • technológia AcuSense (filter falošných poplachov, klasifikácia objektov: človek, vozidlo),
 • inteligentná VCA analýza založená na klasifikácii objektov ( detekcia pohybu, detekcia narušenia, detekcia prekročenia čiary, vstup/výstup z oblasti ),
 • podporované microSD karty až do 512 GB,
 • podpora troch streamov,
 • obrazové funkcie: AGC, 3D-DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC,
 • ROI oblasť záujmu,
 • funkcia ANR,
 • počítačová aplikácia iVMS-4200 a smartfón Hik-Connect (Android, iOS),
 • prístup cez cloud P2P,
 • Stupeň krytia: IP67+,
 • napájanie DC 12 V alebo PoE (802.3af).
Farebný obraz nepretržite!
Temná pokrývka noci pozýva zlodejov a zločincov. Tradičné kamery nočného videnia s IR žiaričom neposkytujú žiadne informácie o farbe, ktorá je často kľúčová pre mnohé scenáre a analýzu údajov. Na vyriešenie tohto problému spoločnosť Hikvision predstavila novú sériu kamier ColorVu schopných nepretržite zaznamenávať farebné zábery.
Jeho mimoriadne vlastnosti vyplývajú z dvoch kľúčových hardvérových technológií. Prvým je objektív so super svetelnosťou F1.0, ktorý v porovnaní s tradičným fotoaparátom vybaveným objektívom s clonou F2.0 poskytuje snímaču 4x viac svetla. Druhým je použitie veľkého snímača, ktorý je vybavený najnovšími technológiami na poskytovanie jasných a farebných snímok takmer za akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má tiež biele svetlo LED prisvetlenie (dá sa vypnúť v menu kamery), ktoré sa môže automaticky zapnúť v prípade veľmi tmavých podmienok na javisku.
Použitie clony F1.0 umožňuje dodať snímaču 4-krát viac
svetla v porovnaní s clonou F2,0
EasyIP 4.0 (AcuSense + ColorVu)
Kamera EasyIP 4.0 Series ColorVu kombinuje dve kľúčové technológie: ColorVu a AcuSense (II gen.). AcuSense je založený na algoritmoch hlbokého učenia, ktoré umožňujú klasifikáciu cieľov na základe ľudskej siluety a vozidla pomocou inteligentnej analýzy VCA, ako je detekcia pohybu (AcuSense 2. gen.), detekcia narušenia, prekročenie čiary, vstup do oblasti a exit. Vďaka presnému rozpoznaniu dokáže systém odfiltrovať až 90% falošných poplachových udalostí (napr. zvieratá, dážď, pavučiny, pohybujúce sa lístie atď.), čo výrazne zvyšuje presnosť a účinnosť poplachu a prispieva k zníženiu cena práce. Vďaka schopnosti zobraziť farebný obraz za všetkých podmienok umožňujú kamery ColorVu zaznamenať všetky detaily v sledovanej scéne. S DVR série AcuSense môžete naplno využiť možnosti série Easy IP 4.0. Pripojením akejkoľvek kamery, ktorá nepodporuje AcuSense (napr. ColorVu) a kamery AcuSense k ľubovoľnému počtu kanálov, môžete odfiltrovať falošné poplachy, klasifikovať a rýchlo vyhľadávať udalosti podľa siluety osoby alebo vozidla. Nasledujú možnosti, ktoré kombinujú riešenia z rôznych sérií.
Filtrovanie falošných poplachov na všetkých kanáloch a rýchle vyhľadávanie objektov
Filtrovanie falošných poplachov a rýchle vyhľadávanie objektov vo vybraných kanáloch
Filtrovanie falošných poplachov kamerami AcuSense
Farebný obraz 24/7. Filtrovanie falošných poplachov a rýchle vyhľadávanie objektov vo vybraných kanáloch
H.265 (+) kompresia
Kompresia je veľmi dôležitý parameter dokazujúci pokrok zariadenia. Čím lepšia je kompresia, tým nižšia je požiadavka na šírku pásma pri rovnakej subjektívnej kvalite. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) je v súčasnosti najefektívnejšia kompresná metóda. V porovnaní s predchodcom (H.264) znižuje dátový tok a nároky na kapacitu disku na polovicu. Preto možno použiť pevné disky s polovičnou kapacitou, prípadne nahrávky uchovávať dvakrát dlhšie. Jeho vylepšená verzia H.265+ bola optimalizovaná pre použitie v CCTV monitorovacích systémoch. Umožňujú ďalšiu redukciu dátových tokov.
H.265/H.265+ - vyššie kompresné pomery so zachovaním kvality videa poskytovanom H.264
klientsky softvér iVMS-4200
iVMS-4200 je klientsky softvér určený na správu a dohľad nad bezpečnostnými systémami Hikvision, ako sú rekordéry (** *IPwww.dipol.sk/5253.htm?showall=1TurboHDwww.dipol.sk/6571.htm?showall=1video interkomywww.dipol.sk/6827.htm?showall=1IP kamier***www.dipol.sk/oferta-monitoring-kamery-ip,7040.htm?attr-3488%5B1%5D=8252&sort=def***, vzdialené prehrávanie záznamov , vzdialená konfigurácia, spracovanie poplachových udalostí, obojsmerný prenos zvuku, podpora elektronických máp, nahrávanie na HDD a mnohé ďalšie.
Prihlasovacia stránka klientskeho softvéru iVMS-4200 (v3)
Prístup cez P2P cloud - aplikácia Hik -Connect
Mobilná aplikácia Hik-Connect je určená na ovládanie zariadení Hikvision pomocou mobilných telefónov s operačným systémom Android alebo iOS. Dá sa použiť na vzdialené sledovanie živého videa z DVR, NVR, sieťové kamery, video interkomy pomocou Wi- Siete Fi, 2G alebo 3G, ako aj prezeranie nahratého videa. Videovrátniky je možné ovládať pomocou aplikácie, ktorá navyše umožňuje diaľkové otváranie elektrických dverí, prijímanie upozornení a prenášanie hovorov zo vstupného panelu na telefón v neprítomnosti klienta. Aplikácia podporuje konektivitu cez IP a P2P cloud. Hik-Connect je tiež názov cloudovej služby, ktorá umožňuje prístup k zariadeniam bez externej adresy IP.
Vďaka funkcii ANR je zaručená kontinuita nahrávok
Rozsiahle aplikácie na organizáciu a používanie CCTV systémov
Naša knižnica poskytuje prehľad aplikácií určených pre inštalatérov a používateľov monitorovacích systémov založených na zariadeniach Hikvision.
Pohľad na hlavné okno SADP
SADP (z ang. Search Active Device Protocol) je bezplatný a jednoducho použiteľný nástroj pre vyhľadávanie IP kamier a rekordérov (DVR/NVR) značky HIKVISION v lokálnej sieti. Tento On-line nástroj na vyhľadávanie zariadení možno tiež použiť na úpravu sieťových parametrov zariadení Hikvision, vrátane zmeny hesiel či vyžiadanie predvoleného hesla (ak užívateľ stratil/zabudol heslo). Podrobné informácie obnovenia hesiel (bod 8) ako aj postup na prácu s týmto nástrojom nájdete v knižnici SADP aplikácia - nástroj na usporiadanie LAN CCTV systémov založených na zariadeniach Hikvision.

Technické dáta

Model DS-2CD2387G2-L(C)
Product type IP camera
Brand Hikvision
Series EasyIP 4.0 ColorVu
type Standard
Aplikácie Outdoor
Housing Dome, Turret
Adjustment 3-axis
Color White
Reset button Yes
Sensor type CMOS
Sensor size 1/1.2
Sensitivity (color mode) lx 0.0005 @ (F1,.0, AGC ON)
Aperture F1,0
Shutter speed S 1/3 – 1/100000
Slow shutter Yes
Lens type Fixed
Focal length mm
Viewing angle horizontal °
Field of depth m 4 to ∞
Main stream max. resolution MP 8
max. resolution px 3840 × 2160
max. resolution fps 25
Other image functions AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 130
Regions of interest ROI 1
Corridor mode Yes
Day/night mode Yes
Illuminator
White light Range m 30
illuminator type LED
Kompresia obrazu
Compression methods H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 32 kb/s – 16 MBps
No. of streams 3
Data recording
microSD slot Yes
Recording types MicroSD (max. 512 GB), NAS
ANR function Yes
Image analysis (conventional algorithm)
Basic incidents Motion detection, Exception, Image tampering
Advanced incidents Scene change detection
Intelligent image analysis (Deep Learning algorithm)
Human, vehicle classification Motion detection 2.0, Intrusion, Line crossing, Entering the area, Exiting the area
Other incidents Fact capturing
Network
Protocols TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1 × , QoS, Bonjour, IPv6, UDP, IPv4, SSL/TLS
Standards Onvif (S,G profile), ISAPI, SDK
Live view 6 simultaneous channels
Users up to 32 (3 access levels: Administrator, Operator, User)
Client applications iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Supported browsers Chrome 57,0+, Firefox 52,0+, IE10+
Interfaces
Ethernet 1 × RJ-45 10/100 MBps
Others
Power supply PoE V 36-57 (802.3af)
PoE A 0.17 – 0.11
PoE W max. 5
DC V 12
DC A
DC W max. 5.5
Housing material Metal
Protection rating IP67
Pracovná teplota °C -30...+60
Humidity 95 or less (non-condensing)
Camera dimensions mm Φ138 × 120
Weight kg