IQinVision navštívil DIPOL

IQinVision je lídrom na trhu megapixlových kamier. Táto americká spoločnosť, založená v roku 1998, má riaditeľstvo v Kalifornii a dve pobočky: V Pensylvánii a Holandsku.
25. júna 2008 navštívil DIPOL zástupca spoločnosti IQinVision pre východnú Európu, pán Iva Sval. Diskutovali sme o záležitostiach spojených s megapixlovými CCTV systémami a ďalšej spolupráci medzi spoločnosťou DIPOL a IQinVision.
Rozhovor s Ivanom Svalom
Ivan Sval a Maciej Wlodarczyk (DIPOL)
Aké sú charakteristické vlastnosti zariadenia IQeye, v porovnaní s vybavením dostupných na trhu?
V prvej rade - rozlíšenie obrazu. Jediná megapixlová kamera zastúpi až 12 štandardných kamier. IQeye kamery vyčnievajúce medzi podobným vybavením svojou perfektnou kvalitou obrazu a možnosťami pokročilej konfigurácie prostredníctvom telnetu.
Niektorí zákazníci sa sťažujú na zložitú konfiguráciu týchto zariadení. Nemohla by byť jednoduchšia?
Samozrejme, že mohla. My však ale neplánujeme zmenu zariadení týchto kamier. Na rozdiel od konkurenčných výrobkov sú naše zariadenia flexibilnejšie, umožňujú užívateľovi presne nastaviť ich parametre podľa skutočného prostredia. Kvalitu obrazu je možné v rôznych podmienkach optimalizovať. Iné kamery často používajú jednu konfiguráciu a výsledky môžu byť v špecifických prípadoch nedostatočné. Okrem toho, progresívne CMOS senzory, ktoré používame, by mali byť nastavené inak než ostatné senzory, napr. CCD. Takže je dôležité, že si inštalatéri plne uvedomujú proces nastavenia a že ich distribútori podporujú svojou technickou pomocou.
Predpokladajme, že vedia ako kameru nakonfigurovať. Ako je to však so šírkou pásma, ktorú megapixlová kamera potrebuje pre správnu prevádzku, ako je omnoho širšie než v prípade klasických kamier?
To nie je pravda: po prvé, potrebujeme štandardy pre porovnanie. Môžeme povedať, že bežná analógová kamera zaberá celé dostupné pásmo, pretože jeden kábel môže prenášať iba jeden signál. Na druhú stranu uvážime 12 D1 (0.4 Mpix) kamery, ktoré by mali byť teoreticky používané ako náhrada za jednu 5 Mpix kameru. Súčet tokov dát (po digitalizácii a kompresii) z týchto kamier by presiahol šírku pásma požadovanú megapixlovou kamerou. Musíme si pamätať, že kamera poskytuje omnoho viac dát než tradičné zariadenia.
Aké sú hlavé aplikácie zariadenia IQeye?
IQeye kamery sa väčšinou používajú v mestských video monitorovacích systémoch a na miestach, kde je rozsiahla monitorovacia oblasť a mala by byť sledovaní ako celok. Napríklad, pre kompletné monitorovanie križovatky sú potrebné iba dve megapixlové kamery. Ďalšia obľúbená aplikácia je monitorovanie čerpacích staníc. Namiesto niekoľkých kamier je možné použiť jednu megapixlovú kameru pokrývajúcu niekoľko púmp, čo umožňuje identifikovať každú štátnu poznávaciu značku. Skrátka - plné pokrytie, perfektná presnosť.
+++A čo
Možnosť lokálneho nahrávania umožňuje výstavbu jednoduchého systému, ktorý archivuje dáta na kartu nainštalovanú v kamere. V skutočnosti kamera tvorí celý systém, s funkciami náhľadu a prehrávania uskutočnený prostredníctvom siete.
Posledná otázka: aké sú Vaše plány do budúcnosti?
Nie moc originálne, avšak veľmi opodstatnené. Každý hovorí: vývoj smerom k H.264 a analýza obrazu. Nehovoríme o tom, my na tom pracujeme.
Ďakujem Vám za rozhovor.