5G sieť - ako si vybrať anténu?

Sieť 5G je piatou generáciou štandardov bezdrôtovej (telekomunikačnej) technológie, ktorá ponúka oveľa vyššiu rýchlosť prenosu dát ako predchádzajúce generácie, ako napríklad 3G alebo 4G.

Čítaj viac

Výber antény LTE

Služby bezdrôtového prístupu na internet poskytované operátormi mobilných sietí sú stále obľúbenejšou metódou prístupu, ktorú si vyberajú predplatitelia. V závislosti od vysielača a mobilného operátora môžu byť služby bezdrôtového prístupu poskytované pomocou rôznych techník prenosu dát. Najpopulárnejšou technológiou je LTE, ktorá umožňuje dosiahnuť skutočnú priepustnosť až 100 - 150 Mbps (teoreticky až 600 Mbps).

Čítaj viac

Zvyšuje vonkajšia anténa rýchlosť LTE?

Prístup k bezdrôtovému internetu prostredníctvom mobilných sietí je čoraz obľúbenejšou službou. Rastúca popularita tejto služby medzi účastníkmi je výsledkom mobility, vyšších výkonov a nižších cien. Absolútnym vrcholom je technológia LTE, ktorá umožňuje dosahovať rýchlosti prenosu údajov, ktoré sú podobné tým, ktoré sú v pevných/káblových alebo WiFi sieťach.

Čítaj viac

Mobilný internet - ako vybrať modem, anténu a konektor?

Bezdrôtové pripojenie k internetu cez mobilné siete je stále populárnejšou službou. Rastúca popularita tejto služby medzi účastníkmi je výsledkom mobility, vyššej priepustnosti a nižšej ceny. Zlatým klincom je LTE technológia, ktorá umožňuje dosiahnutie prenosových rýchlostí porovnateľných s pevnou linkou / káblovými alebo WiFi sieťami.

Čítaj viac