Inštalácia z optických vlákien pre kamery inštalované na stĺpoch.

Základným problémom, ktorému čelí inštalatér, ktorý implementuje optický video monitorovací systém v otvorených priestoroch, je výber vhodnej metódy inštalácie a pripojenia IP kamier.

Čítaj viac

Technológia optických vlákien v CCTV systémoch - praktické otázky

Hlavným problémom, ktorým čelí inštalátor implementujúci video monitorovací systém, je výber vhodného typu optického kábla a topológie elektrického prepojenia pre konkrétnu inštaláciu. Pretože najčastejšie otázky súvisia s inštaláciami, v ktorých sú kamery umiestnené na stĺpoch alebo stožiaroch, všetky príklady sa týkajú tohto typu implementácií, avšak informácie sú relevantné aj pre iné typy inštalácií.

Čítaj viac

CCTV cez optické vlákno - jednoduchá, lacná a spoľahlivá technológia

Mnohí inštalatéri veria, že je zložité a nákladné implementovať riešenia s optickými vláknami a nepremýšľajú o tom, ako o alternatíve k medeným káblom. Vyhýbajú sa použitiu optických vlákien aj v situáciách, kedy sa zdá byť použitie tohto prenosového média zrejmé. Niekedy investor nemá žiadnu voľbu - rovnako ako v prípade inštalácie, ktorá sa objavil v jednej z našich pobočiek, kde bolo potrebné inštalovať 350 metrov optického pripojenia. Po výbere vhodných konvertorov sme pripravili vhodný optický kábel s konektormi. Finálna inštalácia (okrem uloženia kábla) trvala asi 5 minút - vloženie príslušných konektorov a pripojenie napájania.

Čítaj viac