Testovanie pevnosti a korózie satelitných parabol

Satelitné taniere sú jednou z mnohých dôležitých súčastí anténneho systému. Tento typ antény zabezpečuje príjem signálu, ktorý je prenášaný telekomunikačnými satelitmi poskytujúcimi prístup k stovkám zahraničných programov, ktoré sú šírené aj z tých najodľahlejších miest sveta.

Čítaj viac

Smernica CPR – koaxiálne a krútené dvojlinky odporúčané pre nízkoprúdové inštalácie v bytových domoch.

Smernica CPR (Construction Products Regulation) je skratka nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č.305/2011 o stavebných výrobkoch z 9. marca 2011 a nahradila smernicu 89/106 EHS s názvom CPD (Construction Smernica o výrobkoch). Nové nariadenie klasifikuje stavebné výrobky a špecifikuje ustanovenia o ich skúšobných metódach s cieľom poskytnúť spoľahlivé informácie o stavebných výrobkoch z hľadiska ich úžitkových vlastností na trhoch Európskej únie.

Čítaj viac

Special HDMI to IP solutions with Signal HD converters supporting HDbitT protocol

Signal HD converters of HDMI (or VGA) to IP interface allow users to transmit and distribute high-resolution (HD) signals via computer IP networks to HD-enabled televisions/monitors (with HDMI or VGA inputs). They also enable users to control the source devices from the remote locations of the televisions/monitors through the original remote controls or, where applicable, through USB devices (mouse and/or keyboard – e.g. in the case of STBs and NVRs).

Čítaj viac

Digitálne DVB-T modulátory - sortiment a aplikácie

Konverzie pásma audio-video (A/V) signálov do rádiovej frekvencie (RF) sa nazýva modulácia. Tento proces umožňuje distribúciu signálov prichádzajúcich zo všetkých druhov zdrojov, ako sú počítače, DVD prehrávače, bezpečnostné kamery a pod. prostredníctvom anténnych systémov. Prístroj používaný na tento účel (modulátor) je vybavený jedným párom alebo sadou A/V vstupov (SCART, RCA, HDMI) a RF výstupom. Výstupný signál dodávaný do anténneho systému je k dispozícii v distribučnej sieti ako dodatočný televízny kanál (alebo multiplex - v prípade DVB-T modulátora a dva alebo viac signálov A/V), ktorý môže byť prijímaný akýmkoľvek vhodným televíznym prijímačom pripojeným k RF sieti.

Čítaj viac

Modern multiswitch installations – Signal MRP

Signal MRP multiswitches with passive DVB-T/DAB/FM path have been designed for small/medium size SAT installations built in star topology. One device or a group of such multiswitches feeds the subscriber outlets from individual outputs of the multiswitch(es). This topology is typical for applications in single-family homes and in buildings inhabited by several or so families.

Čítaj viac

Multiswitche jednokáblové TERRA dSCR - technológia Unicable

***Štandardné multiswitche***www.dipol.com.pl/4424.htm*** sú širokopásmovými prepínačmi pracujúcimi v rozmedzí od 950 do 2150 MHz, ktoré pri spolupráci so satelitnou hlavičkou (LNB) typu ***Quattro***www.dipol.com.pl/4406.htm*** umožňujú distribúciu signálov ***satelitnej televízie DVB-S/S2***www.dipol.com.pl/4358.htm***, ***pozemného televízneho vysielania DVB-T***www.dipol.com.pl/6666.htm*** ako aj rádia ***analógového FM***www.dipol.com.pl/4346.htm***/***digitálneho DAB***www.dipol.com.pl/4998.htm*** pochádzajúceho z jednej anténnej inštalácie na príjem pre viacero prijímačov TV-SAT. Úlohou multiswitcha je zabezpečenie nezávislého prístupu k ľubovoľnému páru polarizácie/pásma z vybraného satelitu pre každý satelitný prijímačy. Prijímač za tým účelom zasiela ovládací signál (napájacie napätie 14/18 V, prepínací signál 0/22kHz alebo v prípade ***9-vstupových multiswitchow***www.dipol.com.pl/4426.htm*** signál ovládania DiSEqC), na základe ktorého multiswitch wyberie príslušný vstup, s ktorým prepojí daný výstup (prijímač vysielajúci daný ovládací signál).

Čítaj viac

Compression connectors for antenna and CCTV systems

Connectors play a very important role in any transmission line. Their construction and quality have direct influence on connection stability, attenuation, return loss, mechanical strength. DIPOL offers a new generation of connectors - compression connectors meeting the most stringent requirements and standards.

Čítaj viac

Hotel TV systems - headends and amplifiers

One of the criteria for classification of TV systems in hotels is the programming to be distributed. The simplest systems may provide only free-to-air terrestrial TV broadcasts, whereas more advanced solutions will include satellite channels, also some premium ones (pay-TV). The content required by the owner/investor will depend on the categories of prospective hotel guests (foreign and thematic channels etc).

Čítaj viac

Transmission and distribution of HDMI signals

HDMI is now the most commonly used connector in sources of different kinds of multimedia content. In situations where there is a need to send an HDMI signal at a distance greater than 30 meters (maximum length of HDMI cables), or in a place where such a cable cannot be installed, it is reasonable to use the appropriate media converter that allows the transmission of the signal from the HDMI source using other type of transmission cable, more suitable for that application.

Čítaj viac

Multiprepínače TERRA - nová kvalita SMATV systémov

Výrobky TERRA určené pre zdieľané anténne systémy sú prvotriedne zariadenia so zárukou štyri roky. SMATV distribučné siete založené na týchto zariadeniach zaručujú spoľahlivú prevádzku po dlhú dobu.

Čítaj viac