Kompaktná IP kamera Hikvision DS-2CD2087G2H-LI (8 MPix, 2,8 mm, 0,0005 lx, hybridný iluminátor do 40 m, ColorVu, AcuSense)

Kód tovaru: K03413
€893.82
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€893.82 0 % od 1 ks.
K dispozícii
DS-2CD2087G2H-LI je kompaktná IP kamera od Hikvision s hybridným iluminátorom, vybavená technológiou ColorVu a AcuSense (generácia II).
• 1/1,8" snímač CMOS s progresívnym snímaním
• Rozlíšenie 8 MPix – 3840 x 2160
• 2,8 mm/105° objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a clonou F1,0
• Hĺbka ostrosti: 3,3 m až ∞
• Hybridný iluminátor: IR a biele inteligentné svetlo do 40 m
• Kompresia H.265 (+) / H.264 (+) / MJPEG
• Technológia ColorVu a AcuSense (filter falošného poplachu, klasifikácia objektu: človek, vozidlo)
• Detekcia pohybu 2.0
• Inteligentná VCA analýza založená na klasifikácii objektov (vniknutia, prekročenie čiar, vstupy a výstupy z oblasti)
• Podporované karty microSD až do 512 GB
• Podpora troch prúdov
• Funkcie obrazu: AGC, 3D-DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC
• Oblasť záujmu o návratnosť investícií
• Funkcia ANR
• Aplikácia pre počítač iVMS-4200 a smartfón Hik-Connect (Andriod, iOS)
• Prístup cez P2P cloud
• Stupeň ochrany: IP67
• Napájanie DC 12V alebo PoE (802.3af).

Záruka

3-ročná záruka.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

DS-2CD2087G2H-LI je kompaktná IP kamera od Hikvision s hybrid osvetlením, vybavená technológiou ColorVu a AcuSense (II gen.). Vďaka technológii ColorVu dokáže kamera zaznamenávať zábery v noci vo farebnom režime so zachovaním detailov dôležitých pre identifikáciu. Technológia AcuSense vám umožňuje zvýšiť efektivitu monitorovacieho systému elimináciou falošných a nepríjemných poplachov filtrovaním objektov ľudí/vozidiel. Použitie IR a LED žiaričov v jednej kamere jej umožňuje pracovať v niekoľkých režimoch: klasické infračervené, biele LED svetlo a inteligentný režim, v ktorom sa po detekcii objektu ako je osoba alebo vozidlo zapne LED prisvietenie umožňujúce pozorovanie vo farebnom režime a po zmiznutí objektu sa kamera opäť zapne a prepne do IR režimu.
Kamera je vybavená veľkým snímačom 1/1,8" Progressive Scan CMOS s rozlíšením 8 Mpix, vyznačujúca sa veľmi vysokou citlivosťou a schopnosťou snímať zábery pri nízkej intenzite osvetlenia. Kamera má veľmi svetelný objektív F1.0 s ohniskovou vzdialenosťou 2.8 mm, ktorý umožňuje pozorovanie pod uhlom 105°.Infračervený žiarič IR a biele svetlo LED s dosahom až 40 m zaisťuje správne pozorovanie v nočných podmienkach.Podpora starších a najnovších kompresných metód H.265(+) umožňuje predĺžiť dobu archivácie záznamov pri zachovaní vynikajúcej kvality obrazu a zachovaní spätná kompatibilita. Ďalšie funkcie podporujúce zlepšenie kvality obrazu, ako sú: AGC, 3D -DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC a vstavaná analýza obrazu (VCA) na základe hlbokého učenia algoritmus, umožňuje použiť kameru na implementáciu pokročilých projektov.Plášť vysokej triedy IP67, poskytuje ochranu elektroniky pred nepriaznivými vplyvmi poveternostných podmienok. Kamera môže byť napájaná konvenčne DC 12 V alebo cez PoE (v súlade s 802.3af).
NOTE! Current software version is available 
Kľúčové vlastnosti:
 • 1/1,8" snímač CMOS s progresívnym skenovaním,
 • rozlíšenie 8 MPix - 3840 x 2160,
 • objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 2,8 mm / 105° s clonou F1,0,
 • hĺbka ostrosti: 3,3 m,
 • hybridný iluminátor: IR a biele svetlo inteligentné svetlo40 m,
 • kompresia H.265 (+) / H.264 (+) / MJPEG,
 • technológia ColorVu a AcuSense (filter falošného poplachu, klasifikácia objektu: človek, vozidlo),
 • detekcia pohybu 2.0,
 • inteligentná VCA analýza založená na klasifikácii objektov (narušenie, prekročenie čiary, vstup a výstup z oblasti),
 • podporované microSD karty s kapacitou až 512 GB,
 • podpora troch streamov,
 • obrazové funkcie: AGC, 3D-DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC,
 • oblasť záujmu o návratnosť investícií,
 • funkcia ANR,
 • aplikácia pre počítač iVMS-4200 a smartfón Hik-Connect (Andriod, iOS),
 • prístup cez cloud P2P,
 • Stupeň krytia: IP67+,
 • napájanie DC 12 V alebo PoE (802.3af).
Technológia inteligentného hybridného svetla s ColorVu
Spoločnosť Hikvision zaviedla do svojej ponuky kamery Smart Hybrid Light, ktoré kombinujú výhody tradičných kamier a kamier zo série ColorVu. Tradičné kamery majú IR iluminátor, ktorý osvetľuje scénu, umožňujúci záznam obrazu v noci, na úkor straty detailov v podobe farieb. Kamery ColorVu dokážu zaznamenávať farebné obrázky 24 hodín denne, no nie vždy sa očakáva použitie osvetlenia bielym svetlom. Pre splnenie týchto požiadaviek Hikvision predstavuje inteligentné hybridné kamery s technológiou ColorVu, vybavené tromi režimami osvetlenia secena: klasické infračervené, biele LED svetlo a inteligentný režim. V inteligentnom režime kamera po detekcii siluety osoby alebo vozidla spúšťa biele svetlo, čím poskytuje farebný obraz. Keď objekt opustí detekčnú zónu, kamera sa prepne späť do IR režimu. Okrem toho, že osvetlenie scény poskytuje farebný obraz, má LED svetlo ďalšiu funkciu na odstrašenie votrelca. Užívateľ rozhoduje, v akom režime bude kamera fungovať.
Keď sa na scéne nenachádza žiadna osoba ani vozidlo, kamera použije IR režim
Keď sa na scéne objaví osoba alebo vozidlo, kamera zapne LED osvetlenie a prepne sa do farebného režimu
Keď osoba alebo vozidlo opustí scénu, kamera sa prepne späť do IR režimu
Mimoriadne vlastnosti kamier radu ColorVu vyplývajú z dvoch kľúčových hardvérových technológií. Prvým je svetelný objektív s veľkou clonou F1.0, ktorý v porovnaní s tradičným fotoaparátom vybaveným objektívom s clonou F2.0 poskytuje snímaču 4x viac svetla. Druhým je použitie veľkého snímača, ktorý je vybavený najnovšími technológiami na poskytovanie jasných a farebných snímok takmer za akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má tiež biele svetlo LED iluminátor (dá sa vypnúť v menu kamery), ktorý sa dá automaticky zapnúť vo veľmi tmavých podmienkach na javisku.
Použitie clony F1.0 umožňuje poskytnúť snímaču 4-krát viac svetla
v porovnaní s clonou F2.0
EasyIP 4.0 (AcuSense + ColorVu)
Popisovaná kamera patrí do série EasyIP 4.0, ktorá v súčasnosti zahŕňa modely kamier vybavené IR, LED, hybridnými iluminátormi, funkciou detekcie pohybu 2.0 (filter človeka a vozidla), technológiou ColorVu a AcuSense (II. generácia). AcuSense je založený na algoritmoch hlbokého učenia, ktoré umožňujú klasifikáciu cieľov podľa siluety človeka a vozidla pomocou inteligentnej analýzy VCA, ako je detekcia vniknutia, prekročenie čiary, vstup a výstup z oblasti. Vďaka presnému rozpoznávaniu dokáže systém odfiltrovať až 90% udalostí, ktoré spôsobujú falošné poplachy (napr. zvieratá, dážď, pavučiny, pohybujúce sa lístie a pod.), čo výrazne zvyšuje presnosť a účinnosť poplachových a prispieva k znižovaniu nákladov na pracovnú silu. Kamery ColorVu vďaka schopnosti zobraziť farebný obraz v akýchkoľvek podmienkach umožňujú zaznamenať všetky detaily v pozorovanej scéne.
Detekcia pohybu 2.0
Kamera podporuje funkciu detekcie pohybu 2.0, ktorá filtruje detekované objekty z hľadiska siluety človeka/vozidla. To umožňuje zvýšiť efektivitu celého systému a znížiť počet falošných poplachov, ktoré sa dostanú k používateľovi. Po vypnutí filtra môže detekcia fungovať ako doteraz, berúc do úvahy všetky objekty. Vďaka detekcii pohybu 2.0 je možné v záznamoch uložených na NVR s podporou tejto technológie rýchlo vyhľadať siluetu osoby alebo vozidla bez toho, aby bolo potrebné prezerať mnoho hodín záznamu.
Detekcia pohybu 2.0
H.265 kompresia (+)
Kompresia je veľmi dôležitý parameter dokazujúci pokrok zariadenia. Čím lepšia je kompresia, tým nižšia je požiadavka na šírku pásma pri rovnakej subjektívnej kvalite. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) je v súčasnosti najefektívnejšia kompresná metóda. V porovnaní s predchodcom (H.264) znižuje dátový tok a nároky na kapacitu disku na polovicu. Preto možno použiť pevné disky s polovičnou kapacitou, prípadne nahrávky uchovávať dvakrát dlhšie. Jeho vylepšená verzia H.265+ bola optimalizovaná pre použitie v CCTV monitorovacích systémoch. Umožňujú ďalšiu redukciu dátových tokov.
H.265/H.265+ - vyššie kompresné pomery so zachovaním kvality videa poskytovanom H.264
iVMS-4200 klientsky softvér
iVMS-4200 je klientsky softvér určený na správu a dohľad nad bezpečnostnými systémami Hikvision, ako sú rekordéry (IP, TurboHD) , video interkomy, kontrola prístupu, set-top boxy atď. Softvér vám umožňuje jednoducho a pohodlne sledovať všetky systémy pomocou ponúka sledovanie z IP kamier, vzdialené prehrávanie záznamov , vzdialená konfigurácia, spracovanie poplachových udalostí, obojsmerný prenos zvuku, podpora elektronických máp, nahrávanie na HDD a mnohé ďalšie.
Prihlasovacia stránka klientskeho softvéru iVMS-4200 (v3)
Prístup cez cloud P2P – aplikácia Hik-Connect
Mobilná aplikácia Hik-Connect je určená na ovládanie zariadení Hikvision pomocou mobilných telefónov s operačným systémom Android alebo iOS. Dá sa použiť na vzdialené sledovanie živého videa z DVR, NVR, sieťové kamery, video interkomy pomocou Wi- Siete Fi, 2G alebo 3G, ako aj prezeranie nahratého videa. Videovrátniky je možné ovládať pomocou aplikácie, ktorá navyše umožňuje diaľkové otváranie elektrických dverí, prijímanie upozornení a prenášanie hovorov zo vstupného panelu na telefón v neprítomnosti klienta. Aplikácia podporuje konektivitu cez IP a P2P cloud. Hik-Connect je tiež názov cloudovej služby, ktorá umožňuje prístup k zariadeniam bez externej adresy IP.
Kontinuita nahrávok zaručená vďaka ANR
Rozsiahle aplikácie na organizáciu a používanie CCTV systémov
Naša knižnica poskytuje prehľad aplikácií určených pre inštalatérov a používateľov monitorovacích systémov založených na zariadeniach Hikvision.
Pohľad na hlavné okno SADP
SADP (z ang. Search Active Device Protocol) je bezplatný a jednoducho použiteľný nástroj pre vyhľadávanie IP kamier a rekordérov (DVR/NVR) značky HIKVISION v lokálnej sieti. Tento On-line nástroj na vyhľadávanie zariadení možno tiež použiť na úpravu sieťových parametrov zariadení Hikvision, vrátane zmeny hesiel či vyžiadanie predvoleného hesla (ak užívateľ stratil/zabudol heslo). Podrobné informácie obnovenia hesiel (bod 8) ako aj postup na prácu s týmto nástrojom nájdete v knižnici SADP aplikácia - nástroj na usporiadanie LAN CCTV systémov založených na zariadeniach Hikvision.

Technické dáta

Model DS-2CD2087G2H-LI
Product type IP camera
Brand Hikvision
Series EasyIP 4.0 AcuSense, EasyIP 4.0 ColorVu
type Standard
Aplikácie Outdoor
Housing Tubular
Adjustment 3-axis
Color White
Reset button Yes
Sensor type CMOS
Sensor size 1/1.8
Sensitivity (color mode) lx 0.0005 @ (F1,.0, AGC ON)
Aperture F1,0
Shutter speed S 1/3 – 1/100000
Lens type Fixed
Focal length mm
Viewing angle horizontal ° 105
Field of depth m 3.3 to ∞
Main stream max. resolution MP 8
max. resolution px 3840 × 2160
max. resolution fps 25
Other image functions AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 130
Regions of interest ROI 1
Corridor mode Yes
Privacy masks 4
Day/night mode Yes
Illuminator
IR Range m 40
wavelength nm 850
illuminator type EXIR
White light Range m 40
illuminator type LED
Kompresia obrazu
Compression methods H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 32 kb/s – 16 MBps
No. of streams 3
Data recording
microSD slot Yes
Recording types MicroSD (max. 512 GB), NAS
ANR function Yes
Audio
Audio support No
Image analysis (conventional algorithm)
Basic incidents Exception, Image tampering
Intelligent image analysis (Deep Learning algorithm)
Human, vehicle classification Motion detection 2.0, Line crossing, Entering the area, Exiting the area, Intrusion
Other incidents Fact capturing
Network
Protocols IPv4/IPv6, SFTP, SRTP, TCP/IP, WebSocket, WebSockets, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1 × , QoS, Bonjour, SSL/TLS
Standards ISUP, Onvif (profile S, G, T), ISAPI, SDK
Live view 6 simultaneous channels
Users up to 32 (3 access levels: Administrator, Operator, User)
Client applications iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Supported browsers Edge 89+, IE11, Chrome 57,0+, Firefox 52,0+, IE10+
Interfaces
Ethernet 1 × RJ-45 10/100 MBps
Audio Built-in microphone No
Others
Polish language supported Yes
Power supply PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W
DC V 12
DC A
DC W max. 7
Housing material Metal
Protection rating IP67
Pracovná teplota °C -30...+60
Humidity 95 or less (non-condensing)
Camera dimensions mm Φ75 × 180
Weight kg