Projektový rekordér IP 4k NVR Hikvision DS-9664NI-I8 (64 kanálový, 320 Mb/s, 8xSATA, 2xVGA, 2xHDMI, RAID, H.265/H.264)

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

NVR podlieha pravidlám projektu Hikvision.To znamená, že veľkoobchodná cena NVR závisí od charakteristík navrhovaného projektu a je predmetom rokovania.
Hikvision DS-9664NI-I8 je moderný IP sieťový videorekordér schopný monitorovať, zaznamenávať a prehrávať obraz z 64 IP kamier s rozlíšením megapixelov až 12 MP. Tento samostatný NVR so štyrmi výstupmi na monitor (dva HDMI a dva VGA) možno priamo pripojiť k monitoru alebo televízoru bez potreby ďalšieho počítača. Osem portov SATA umožňuje pripojenie až 8 pevných diskov s celkovou kapacitou až 80 TB+. Rozhranie eSATA je navyše možné pripojiť k inému pevnému disku na zaznamenávanie alebo zálohovanie údajov sledovania. NVR tiež podporuje sieťové polia NAS. V prípade preplnenia pamäte funkcia automatického prepisovania zabraňuje strate najnovších údajov. Vstavané USB porty umožňujú užívateľovi pripojiť pamäťovú kartu alebo externý disk a skopírovať špecifické fragmenty na externý dátový nosič.
Funkcie Hot Swap a správy diskov
Pevné disky môžu pracovať v redundantnom režime, režime len na čítanie alebo v režime čítania/zápisu. Je tiež možné spravovať limity využitia kapacity disku a prideľovať rôzne zväzky rôznym kanálom. Počas normálnej prevádzky NVR je možné disky RAID 0/1/5/6/10 vymeniť. Disky je možné na požiadanie zapnúť a vypnúť.
Funkcia Hot Spare+
DS-9664NI-I8 NVR môže byť súčasťou systému s automaticky spínaným záložným zariadením N+1. Takýto systém pozostáva zo skupiny prevádzkových NVR a redundantného NVR, ktorý v prípade poruchy ktoréhokoľvek z NVR v systéme prevezme jeho funkcie. Po obnovení prevádzky „pôvodného“ NVR sa záznamy zosynchronizujú. Redundantný NVR musí mať aspoň rovnaký počet kanálov ako "najväčší" NVR normálne pracujúci v systéme.
Nepretržité spravodajstvo o udalostiach
S podporou ANR (Automatic Network Replenishment) môže každá IP kamera vybavená pamäťovou kartou zaznamenávať video pri absencii sieťového pripojenia. Po obnovení sieťového pripojenia sa záznamy automaticky synchronizujú so záznamami nahratými na NVR. Toto zabezpečuje nepretržité pokrytie udalostí aj v prípade problémov s komunikáciou medzi kamerou a NVR.
NOTE! Current software version is available 
Kľúčové vlastnosti:
 • Rozlíšenie záznamu až 12 MP,
 • Podpora až 64 kamier Hikvision IP alebo kamier kompatibilných s Onvif od iných výrobcov,
 • Štyri výstupy pre monitor: HDMI1 (4K/30Hz/60Hz), VGA1 (2K/60Hz), HDMI2/VGA2 (1080P/60Hz),
 • Podpora pre osem SATA diskov, každý až do 10 TB+, a jeden eSATA disk,
 • Možnosť klonovania disku cez eSATA,
 • Podpora pre RAID 0/1/5/6/10,
 • Maximálna celková šírka pásma (vstup/výstup): 320/256 Mbps (200/200 Mbps s RAID),
 • Podpora pre ANR, HotSwap, HotSpare,
 • Podpora pre kompresiu videa ++H.265/H.264+/H.264/MPEG4+++
 • VCA analýza obrazu,
 • Integrácia s pokladnicami cez POS+,
 • 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, KB, RS232 a RS485 rozhrania,
 • Audio (1/1) a alarm 16/4 vstupy/výstupy.
Kompresia H.265+
H.265+/H.265 - vyššia kompresná rýchlosť so zachovaním kvality obrazu H.264
Lokálny záznam a sieťový prenos využíva kompresné metódy H.265+, H.265, H.264+, H.264 alebo MJPEG. Kompresná metóda H.265 je približne dvakrát efektívnejšia v porovnaní s H.264. To ďalej šetrí sieťové a pamäťové zdroje alebo úmerne zvyšuje čas uchovávania údajov. H.265+ a H.264+ sú štandardy Hikvision založené na pôvodných systémoch a optimalizované pre CCTV aplikácie. Ďalej minimalizujú toky v typických scenároch video sledovania. Pokročilé algoritmy kompresie videa musia byť podporované pripojenými kamerami. Akákoľvek metóda kompresie môže byť špecifikovaná individuálne pre každý kanál.
Inteligentná analýza obrazu
NVR podporuje alarmy generované funkciou VCA (detekcia tváre, rozpoznanie EČV, prekročenie cez virtuálnu čiary, oblasť narušenia, vstupu / výstupu do / z oblasti, strata zaostrenia, atď.) vykonávané v kamerách. Reakcia na takéto udalosti (napr. keď niekto prekročí virtuálnu líniu v určenom smere), môže byť zmena stavu výstupu alarmu, e-mailové oznámenie odoslané do monitorovacieho centra atď., v závislosti na konfigurácii. Pokročilá analytika umožňuje inštalatérom / užívateľom vykonávať viac pokročilých projektov, vykonávať rýchle vyhľadávanie zaujímavých udalostí a prednastavenie inteligentného záznamu, ktorý šetrí miesto na disku.
Špeciálne režimy nahrávania+
IP CCTV systémy založené na IP kamerách Hikvision a NVR možno nakonfigurovať pre nepretržitý záznam so špeciálnymi parametrami v prípade konkrétnych udalostí. Každý kanál môže byť nakonfigurovaný samostatne v tomto smere. Je možné zvýšiť počet snímok a prenosové rýchlosti, nezávisle na priebežných nastaveniach nahrávania. Po výskyte udalosti (detekcia pohybu, manipulácia s kamerou atď.) sa NVR automaticky prepne do režimu nahrávania udalostí (zvyčajne s vyššími parametrami). Po zvyšok doby sa záznam vykonáva v kontinuálnom režime. Zvýšené parametre tesne pred a po udalosti umožňujú prehrávať každé druhé obdobie s veľkým množstvom detailov a hladkosťou, zatiaľ čo nahrávky medzi udalosťami môžu mať oveľa nižší výkon, pričom zaberú podstatne menej miesta na pamäťovom médiu.
Pohodlný užívateľský softvér
NVR HIKVISION v IP sieťach je možné ovládať pomocou softvéru IVMS 4200. Softvér umožňuje konfiguráciu a správu NVR/DVR a IP kamier. Nástroj iVMS 4200 dokáže na diaľku spravovať až 256 NVR/DVR s použitím až štyroch monitorov. Jeden monitor dokáže zobraziť obraz až zo 64 kamier. Okrem náhľadu a konfigurácie aplikácia umožňuje vzdialené prehrávanie nahrávok, zobrazovanie alarmových správ, obojsmernú audio komunikáciu, používanie viacúrovňových e-máp.
Náhľad ovládacieho panelu aplikácie iVMS-4200
Hik-Connect je mobilná aplikácia určená pre smartfóny so systémom Android alebo iOS. Môžete ho použiť na vzdialené prezeranie obrazu z DVR, NVR, sieťových kamier cez Wi-Fi, siete 2G alebo 3G a pre prehrávanie nahratých video súborov. Aplikácia sa pripája k zariadeniam prostredníctvom adries IP a/alebo cez P2P cloud.
Úvodná obrazovka aplikácie Hik-Connect s miniatúrou živého náhľadu
Obrazovka živého náhľadu
Práca v cloude
Hik-Connect je tiež sieťová služba pre zariadenia Hikvison. Služba je založená na spracovaní údajov v cloude a integruje nasledujúce funkcie:
 • Vzdialený prístup cez cloud - umožňuje prístup k zariadeniu bez nutnosti mať externú IP adresu a vtedy, keď je najdôležitejšia jednoduchosť. Vyžaduje sa iba základná konfigurácia siete. Aplikácia v počítači alebo smartfóne sa k zariadeniu pripája prostredníctvom cloudovej služby P2P,
 • DDNS server - DDNS priradí pevný názov domény dynamicky sa meniacim IP adresám (Dynamic DNS). Táto funkcia je užitočná, keď poskytovateľ internetových služieb neposkytuje používateľom pevnú adresu IP. Podmienkou použitia DDNS je mať verejnú IP adresu a poskytnúť prístup z externej siete k príslušným portom NVR (server a http, štandardne 8000 a 80). Pripojenie je možné prostredníctvom webového prehliadača, klientskej aplikácie na PC a na smartfónoch.
LAN nástroj na organizáciu IP CCTV systémov Hikvision
SADP (z ang. Search Active Device Protocol) je bezplatný a jednoducho použiteľný nástroj pre vyhľadávanie IP kamier a rekordérov (DVR/NVR) značky HIKVISION v lokálnej sieti. Tento On-line nástroj na vyhľadávanie zariadení možno tiež použiť na úpravu sieťových parametrov zariadení Hikvision, vrátane zmeny hesiel či vyžiadanie predvoleného hesla (ak užívateľ stratil/zabudol heslo). Podrobné informácie obnovenia hesiel (bod 8) ako aj postup na prácu s týmto nástrojom nájdete v knižnici SADP aplikácia - nástroj na usporiadanie LAN CCTV systémov založených na zariadeniach Hikvision.

Technické dáta

Model DS-9664NI-I8
Product type IP recorder
type Project grade
Brand Hikvision
Series Series I
Parameters
Number of channels 64
Operating band Input MBps 320 (200 when RAID is enabled)
Output MBps 256 (200 when RAID is enabled)
Output modes HDMI 1/VGA 1 Parallel
HDMI 2/VGA 2 Parallel
Max. output resolution HDMI 1 px 4K (3840 × 2160)
HDMI 2 px 1920 × 1080
VGA 1 px 1920 × 1080
VGA 2 px 1920 × 1080
BNC px 704 × 576
Coding/decoding compression standards H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. recording resolution MP 12 (32 and 24 are available for 1 channel with UltraHD mode enabled. Available then are max. 24 channels)
two stream recording Yes
synchronous playback 16 channels
max. decoding resolution 1 channel 32, 2 channels 12, 4 channels 8, 8 channels 4, 16 channels 1080p
HDD Number of SATA interfaces 8
Number of eSATA interfaces 1
max. capacity of each HDD TB 10
RAID Yes
RAID support RAID0, RAID1, RAID5, RAID6, RAID10, (min. 4 TB each drive)
USB 2
1
Two-way audio Yes
Audio Input 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kOhm)
Output 1, RCA (linear, 1 kOhm)
Alarm inputs/outputs Yes
Alarm Input 16
Output 4
Serial interfaces RS-232, RS-485, kB
Ethernet 2 × RJ-45 10/100/1000
Applications iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Archiving USB, Remote
Network protocols DDNS, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, iSCSI, ISUPI, NFS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, TCP/IP, UPnP
Smart functions
Support for motion detection and VCA functions Yes
Additional functions ANR, HotSpare, HotSwap/Hot Plug, POS
Others
Power supply AC V 100...240
Current drawn (no HDD and PoE) W max. 30
Pracovná teplota °C -10...+55
Humidity 95 or less (non-condensing)
Rack mounting Yes
Height U 3
Dimensions (W × D × H) mm 445 × 465 × 92
Weight kg 10