Rekordér IP 4K NVR Hikvision DS-7608NI-K2/8P (8 kanálov, 80 Mbit/s, 2xSATA, VGA, HDMI, 8xPoE, H.265/H.264)

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

Hikvision DS-7608NI-K2/8P je moderný 8-kanálový IP rekordér, ktorý umožňuje nahrávať obraz z IP kamier s rozlíšením až 8 Mpix. Rekordér má zabudovaný prepínač portu 8-mio PoE pre priame pripojenie a napájanie IP kamier. Nezávislé HDMI a VGA výstupy umožňujú pripojiť dva monitory. Pohľad na každý výstup je možné nezávisle konfigurovať, nastaviť rôzne delenia okien a na každom z nich je možné zobraziť obraz z ľubovoľnej kamery. 2 SATA port umožňuje pripojiť pevné disky s kapacitou až 6 TB+. V prípade preplnenia pamäte sa spustí automatické prepísanie, aby sa zabránilo strate najnovších údajov. Vstavané porty USB umožňujú pripojiť pero alebo externý disk a skopírovať konkrétne fragmenty na externé dátové nosiče. Rekordér disponuje podporou kamier so vstavanou analytikou VCA (napr. virtuálna linka, oblasť narušenia atď.), vďaka ktorej je možné rýchlo vyhľadať zaujímavý materiál. Navyše po pripojení kamier s funkciou AcuSense je možné rýchlo vyhľadávať záznamy, ktoré spĺňajú kritériá typu človek/vozidlo.
NOTE! The current software version is available  here
Kľúčové vlastnosti:
 • Nahrávanie v rozlíšení až 8 Mpix,
 • Nezávislé výstupy HDMI / VGA,
 • Maximálna vstupná / výstupná šírka pásma - 80 / 160 Mb/s,
 • Podporuje až 8 kamier IP Hikvision alebo iných výrobcov cez Onvif,
 • Vstavaný 8-mio prepínač portov PoE,
 • Podpora 2+ SATA diskov až do 6 TB+,
 • Podpora pre kamery so vstavanou analytikou VCA (virtuálna linka, detekcia narušenia atď.),
 • Podpora fotoaparátu s AcuSense a Motion Detection 2.0 (filter pre ľudí/vozidlo),
 • Podporovaná kompresia H.265 (+) / H.264 (+) / MPEG4,
 • Podpora funkcií: ANR,
 • Audio I/O pre obojsmernú komunikáciu,
 • Alarm I/O: 4/1,
 • 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0,
 • Ethernetové porty: 1 x Rj-45 10/100/1000 Mb/s,
 • Aplikácia pre počítač iVMS-4200 a smartfón Hik-Connect (Android, iOS),
 • Prístup cez cloud P2P.
Podpora inteligentných udalostí VCA
Rekordér podporuje alarmy VCA (napr. prekročenie čiary, detekcia narušenia, vstup a výstup z oblasti atď.), ktoré môžu byť generované a odosielané IP kamerami Hikvision. Pre použitie tejto funkcie musí kamera podporovať daný VCA alarm. Po splnení aktivačného kritéria môže byť spustená špecifická poplachová akcia, napr.: spustenie poplachového výstupu, odoslanie e-mailu, upovedomenie monitorovacieho centra atď. v závislosti od konfigurácie. Rozsiahla analytika umožňuje realizáciu pokročilejších projektov, rýchle vyhľadávanie zaujímavých udalostí a inteligentné nahrávanie, ktoré je spojené s úsporou miesta na pevných diskoch.
Podpora kamier AcuSense s detekciou pohybu 2.0
K rekordéru je možné pripojiť kamery zo série AcuSense vybavené algoritmom Motion Detection 2.0. Systém detekcie pohybu 2.0 dokáže analyzovať udalosti detekcie pohybu z hľadiska detekcie osoby alebo vozidla. Vďaka tomu sú alarmové upozornenia filtrované a nepotrebné alarmy sú blokované. Nahrávky uložené na rekordéri je možné jednoducho a rýchlo vyhľadať, či spĺňajú kritériá človeka/vozidla.
H.265 (+) kompresia
Kompresia je veľmi dôležitý parameter dokazujúci pokrok zariadenia. Čím lepšia je kompresia, tým nižšia je požiadavka na šírku pásma pri rovnakej subjektívnej kvalite. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) je v súčasnosti najefektívnejšia kompresná metóda. V porovnaní s predchodcom (H.264) znižuje dátový tok a nároky na kapacitu disku na polovicu. Preto možno použiť pevné disky s polovičnou kapacitou, prípadne nahrávky uchovávať dvakrát dlhšie. Jeho vylepšená verzia H.265+ bola optimalizovaná pre použitie v CCTV monitorovacích systémoch. Umožňujú ďalšiu redukciu dátových tokov.
H.265/H.265+ - vyššie kompresné pomery so zachovaním kvality videa poskytovanom H.264
Klientsky softvér iVMS-4200
iVMS-4200 je klientsky softvér určený na správu a dohľad nad bezpečnostnými systémami Hikvision, ako sú DVR ( IP, TurboHDvideovrátniky***www.dipol.sk/6827.htm?showall=1***, kontrola prístupu, set-top boxy atď. Softvér vám umožňuje jednoducho a pohodlne sledovať všetky systémy ponúkaním sledovania z IP kamier, vzdialeného prehrávania záznamov, vzdialenej konfigurácie, spracovania poplachových udalostí, obojsmerného prenosu zvuku, podpory elektronických máp, nahrávania na HDD a mnohých ďalších.
Prihlasovacia stránka klientskeho softvéru iVMS-4200 (v3)
Prístup cez cloud P2P – aplikácia Hik-Connect
Mobilná aplikácia Hik-Connect je určená na ovládanie zariadení Hikvision pomocou mobilných telefónov s operačným systémom Android alebo iOS. Dá sa použiť na vzdialené sledovanie živého videa z DVR, NVR, sieťové kamery, video interkomy pomocou Wi- Siete Fi, 2G alebo 3G, ako aj prezeranie nahratého videa. Videovrátniky je možné ovládať pomocou aplikácie, ktorá navyše umožňuje diaľkové otváranie elektrických dverí, prijímanie upozornení a prenášanie hovorov zo vstupného panelu na telefón v neprítomnosti klienta. Aplikácia podporuje konektivitu cez IP a P2P cloud. Hik-Connect je tiež názov cloudovej služby, ktorá umožňuje prístup k zariadeniam bez externej adresy IP.
Kontinuita záznamov zaručená vďaka funkcii ANR
Obraz z IP kamery sa posiela do rekordéra ako dátový tok. Vďaka podpore funkcie ANR (Automatic Network Replenishment) dokáže IP kamera Hikvision vybavená microSD kartou na ňu ukladať záznamy v prípade výpadku siete, teda problémov s komunikáciou medzi kamerou a rekordérom. Po vyriešení problému sa nahrávky automaticky zosynchronizujú s rekordérom a označia sa inou farbou na lište prehrávania. Takéto riešenie zaručuje kontinuitu nahrávania a zvyšuje výkon celého systému.
Rozsiahle aplikácie na organizáciu a používanie CCTV systémov
Naša knižnica poskytuje prehľad aplikácií určených pre inštalatérov a používateľov monitorovacích systémov založených na zariadeniach Hikvision.
Pohľad na hlavné okno SADP
SADP (z ang. Search Active Device Protocol) je bezplatný a jednoducho použiteľný nástroj pre vyhľadávanie IP kamier a rekordérov (DVR/NVR) značky HIKVISION v lokálnej sieti. Tento On-line nástroj na vyhľadávanie zariadení možno tiež použiť na úpravu sieťových parametrov zariadení Hikvision, vrátane zmeny hesiel či vyžiadanie predvoleného hesla (ak užívateľ stratil/zabudol heslo). Podrobné informácie obnovenia hesiel (bod 8) ako aj postup na prácu s týmto nástrojom nájdete v knižnici SADP aplikácia - nástroj na usporiadanie LAN CCTV systémov založených na zariadeniach Hikvision.

Technické dáta

Model DS-7608NI-K2/8P
Product type IP recorder
type Standard
Brand Hikvision
Parameters
Number of channels 8
Operating band Input MBps 80
Output MBps 160
Output modes HDMI/VGA Independent
Max. output resolution HDMI 1 px 4K (3840 × 2160)
VGA 1 px 1920 × 1080
Coding/decoding compression standards H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. recording resolution MP 8
synchronous playback 8 channels
max. decoding resolution 2 × 4K, 8 × 1080p channels
HDD Number of SATA interfaces 2
max. capacity of each HDD TB 6
USB 1
1
Two-way audio Yes
Audio Input 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kOhm)
Output 1, RCA (linear, 1 kOhm)
Alarm inputs/outputs Yes
Alarm Input 4
Output 1
Ethernet 1 × RJ-45 10/100/1000 Base-T
Built in PoE switch Yes
PoE number of ports 8 × RJ-45 10/100 Base-T
standard IEEE 802.3 af/at
Power output W max. 120
Applications iVMS-4200, Hik-Connect
Archiving USB, Remote
Network protocols DDNS, DHCP, DNS, HTTPS, iSCSI, NFS, NTP, SADP, SMTP, TCP/IP
Smart functions
Support for motion detection and VCA functions Yes
Additional functions ANR
Others
Power supply AC V 100...240
AC W max. 180
Current drawn (no HDD and PoE) W max. 15
Pracovná teplota °C -10...+55
Humidity 95 or less (non-condensing)
Height U 1
Dimensions (W × D × H) mm 385 × 315 × 52
Weight kg