Rekordér IP 4K NVR Hikvision DS-7616NI-K2 (16 kanálov, 160Mbps, 2xSATA, Alarm IN/OUT, VGA, HDMI, H.265/H.264)

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Predný pohľad
IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Pohľad zozadu
IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Pohľad na priložený infračervený snímač
IP NVR Hikvision DS-7616NI-SE
Pohľad na priložený infračervený snímač
Kľúčové vlastnosti:
 • Rozlíšenie záznamu až do 8 MPix
 • Rozlíšenie nezávislých video výstupov: HDMI až 4K@30Hz, VGA až 1080p@60Hz
 • Maximálna celková šírka pásma (vstup/výstup): 160/160 Mbps
 • Podpora 16 IP kamier (Hikvision alebo ONVIF-compliant)
 • Podpora dvoch SATA HDD, každý až do kapacity 6 TB
 • Podpora kompresie videa H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4
 • Funkcie VCA (detekcia tváre, prekročenie virtuálnej línie, detekcia narušenia oblasti atď.)
 • Podpora funkcie ANR
 • Kanál 0 - možnosť sledovať všetky kamery s minimálnou požiadavkou na šírku pásma siete
 • 1x USB 2.0, 1x USB 3.0
 • Audio vstup/výstup (1/1)
 • Alarm vstup/výstup (4/1)
 • Monitorovanie stavu LAN, kamery, HDD
Hikvision DS-7616NI-K2 je moderný 16-kanálový IP sieťový videorekordér schopný monitorovať, zaznamenávať a prehrávať obraz zo 16 IP kamier s rozlíšením až 8 MPix. Jeho nezávislé výstupy monitora HDMI (až 4K) a VGA (až 1080p) dokážu poskytnúť obraz s rozličným usporiadaním kamier. Každý monitor dokáže zobraziť video z ľubovoľnej kamery v ľubovoľnom usporiadaní obrazovky. Dva porty SATA umožňujú používateľovi inštalovať dva pevné disky, každý s kapacitou až 6 TB. Navyše NVR podporuje diskové pole NAS (NFS) a SAN (iSCSI). V prípade pretečenia miesta na disku najnovšie dáta prepíšu najstaršie nahrávky. Vstavané porty USB umožňujú pripojenie externých pamäťových kľúčov alebo diskových jednotiek za účelom kopírovania niektorých súborov.
H.265/H.265+ - vyššie kompresné pomery so zachovaním kvality videa poskytovanej H.264
Lokálne nahrávanie a sieťový prenos môžu využívať metódy kompresie H.265+, H.265, H.264+ alebo H.264, ktoré poskytujú dobrú kvalitu obrazu s relatívne malou šírkou pásma a spotreba na disku (v každom prípade musí byť vybraný typ kompresie podporovaný kamerami). V porovnaní s H.264 môže H.265 znížiť o polovicu dátový tok, čo sa prejaví v proporcionálnych úsporách miesta na disku alebo predĺženom čase uchovávania údajov. H.265+ a H.264+ sú štandardy Hikvision založené na pôvodných systémoch a optimalizované pre CCTV aplikácie. Ďalej minimalizujú streamy v typických scenároch videomonitoringu. Ak chcete použiť akúkoľvek dostupnú metódu kompresie, musia ju podporovať pripojené kamery. Metóda kompresie môže byť špecifikovaná pre každý kanál individuálne.
NVR podporuje alarmy generované funkciou VCA (detekcia tváre, rozpoznanie EČV, prekročenie cez virtuálnu čiary, oblasť narušenia, vstupu / výstupu do / z oblasti, strata zaostrenia, atď.) vykonávané v kamerách. Reakcia na takéto udalosti (napr. keď niekto prekročí virtuálnu líniu v určenom smere), môže byť zmena stavu výstupu alarmu, e-mailové oznámenie odoslané do monitorovacieho centra atď., v závislosti na konfigurácii. Pokročilá analytika umožňuje inštalatérom / užívateľom vykonávať viac pokročilých projektov, vykonávať rýchle vyhľadávanie zaujímavých udalostí a prednastavenie inteligentného záznamu, ktorý šetrí miesto na disku.
S podporou ANR (Automatic Network Replenishment) môže každá IP kamera vybavená pamäťovou kartou zaznamenávať video pri absencii sieťového pripojenia. Po obnovení sieťového pripojenia sa záznamy automaticky synchronizujú so záznamami nahratými na NVR. Toto zabezpečuje nepretržité pokrytie udalostí aj v prípade problémov s komunikáciou medzi kamerou a NVR.
Menu DVR bolo navrhnuté spôsobom, ktorý pomôže každému, aj nováčikom, navigovať a robiť zmeny v nastaveniach. Rozloženie bežne používaných funkcií a grafického dizajnu spĺňajú najvyššie súčasné štandardy. Podpora pre Firefox, Opera, Safari eliminuje potrebu pre inštaláciu komponentov ActiveX.
IP CCTV systémy založené na IP kamerách Hikvision a NVR možno nakonfigurovať pre nepretržitý záznam so špeciálnymi parametrami v prípade konkrétnych udalostí. Každý kanál môže byť nakonfigurovaný samostatne v tomto smere. Je možné zvýšiť počet snímok a prenosové rýchlosti, nezávisle na priebežných nastaveniach nahrávania. Po výskyte udalosti (detekcia pohybu, manipulácia s kamerou atď.) sa NVR automaticky prepne do režimu nahrávania udalostí (zvyčajne s vyššími parametrami). Po zvyšok doby sa záznam vykonáva v kontinuálnom režime. Zvýšené parametre tesne pred a po udalosti umožňujú prehrávať každé druhé obdobie s veľkým množstvom detailov a hladkosťou, zatiaľ čo nahrávky medzi udalosťami môžu mať oveľa nižší výkon, pričom zaberú podstatne menej miesta na pamäťovom médiu.
Komunikáciu s NVR môžete nastaviť prostredníctvom webového prehliadača alebo pomocou bezplatného klientského softvéru: iVMS 4200 (počítače), iVMS 4500 alebo Hik-Connect (smartfóny). Používatelia môžu tiež pristupovať k zariadeniu prostredníctvom dvoch bezplatných cloudových služieb: Ezviz a Hik-Connect (ktorý je nástupcom HikDDNS).
Klientsky softvér iVMS 4200 umožňuje užívateľom HIKVISION zariadení ich správu v IP sieťach. Softvér umožňuje konfiguráciu a správu NVR/DVR, IP a analógových kamier (v hybridných systémoch). Utilita IVMS 4200 dokáže diaľkovo ovládať až 256 zariadení, s použitím až 4 monitorov. Oner monitor dokáže zobraziť obraz až zo 64 kamier. Okrem konfigurácie systému a živého monitorovania nástroj možno použiť pre vzdialené prehrávanie, upozornenia, obojsmerný prenos zvuku, tvorba e-map multi-level.
Náhľad ovládacieho panelu aplikácie iVMS-4200
iVMS-4500 je mobilná aplikácia pre smartfóny so systémom Android, iOS alebo operačným systémom Windows Phone. Možno ho použiť pre živé sledovanie a prehrávanie snímok z digitálnych videorekordérov, sieťových videorekordérov, IP kamier cez Wi-Fi, 2G alebo 3G siete.
Informačné okno zariadenia
v aplikácii iVMS-4500
Live View window
v aplikácii iVMS-4500
Používatelia kamery môžu využiť bezplatnú službu Hik-Connect, ktorá poskytuje vzdialený prístup k zariadeniu, ako aj k rekordéru (NVR) v prípade dynamickej IP adresy, alebo umožňuje používať názov domény vo webovom prehliadači. Je potrebné vytvoriť Hik-Connect účet a pridať kameru. Službu je možné prevádzkovať prostredníctvom webového prehliadača alebo aplikácií (pre PC a smartphone).
Ezviz (EasyVision) je bezplatná služba, ktorá môže byť aktivovaná v NVR a IP kamerách Hikvision. Táto bezplatná služba umožňuje menej pokročilým užívateľom jednoduchý prístup k videu z kamier cez internet bez toho, aby presmerovávali porty routra. Ak chcete povoliť vzdialený prístup, užívateľ by mal len pripojiť zariadenie k sieti (čo vyžaduje platnú IP adresu a nastavenia brány). Ďalším krokom je vytvorenie užívateľského účtu na stránke www.ezviz7.com. Účet dokáže obslúžiť zariadenia v lokálnej sieti (s aktivovanou službou Ezviz). Tieto zariadenia budú k dispozícii odkiaľkoľvek cez internet.
SADP (z ang. Search Active Device Protocol) je bezplatný a jednoducho použiteľný nástroj pre vyhľadávanie IP kamier a rekordérov (DVR/NVR) značky HIKVISION v lokálnej sieti. Tento On-line nástroj na vyhľadávanie zariadení možno tiež použiť na úpravu sieťových parametrov zariadení Hikvision, vrátane zmeny hesiel či vyžiadanie predvoleného hesla (ak užívateľ stratil/zabudol heslo). Podrobné informácie obnovenia hesiel (bod 8) ako aj postup na prácu s týmto nástrojom nájdete v knižnici SADP aplikácia - nástroj na usporiadanie LAN CCTV systémov založených na zariadeniach Hikvision.
Parametre:
Name/ModelHikvision DS-7616NI-K2
CodeK22165
StandardIP
Number of channels
16
Max. input / output data stream [Mb/s]160 / 160
Remote connections
up to 128
HDD interface
2x SATA HDD (each max. 6 TB) 
Video outputs
HDMI, VGA
HDMI/VGA resolution modes
HDMI: Max. 4k (3840 x 2160)
VGA: Max. 1080p (1920 x 1080)
Max. recording resolution8 MP
Synchronous playbackfrom 8 channels
Decoding (live preview)
2x 4k, 8x 1080p channels
S.M.A.R.T. disk monitoring
yes
Supported camera brands
ACTI, Arecont, AXIS, Bosch, Brickcom, Canon, PANASONIC, Pelco, SAMSUNG, SANYO, SONY, Vivotek, ZAVIO, ONVIF or PSIA
Ethernet port
RJ-45 10/100/1000 Mb/s (Auto)
Video compression
H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4
Recording options
Continuous, schedule, motion detection, VCA
ProtocolsTCP/IP, PPPoE, DNS, DDNS, NTP, SMPT, NFS, iSCSI, UPNP, RTSP
ArchivingUSB memory device, remote server
ANRyes
Audio IN/OUT
RCA 1 / 1
Alarm IN/OUT
4 / 1
Other connectors
1x USB 2.0, 1x USB 3.0
Mobile access platforms
Android, iOS, WindowsMobile
Compatible browsers
IE, Firefox, Opera, Safari, ...
Operating temperature range -10°C ... 55°C
Power consumption
<15 W (without an HDD)
Supply voltage
12 VDC (AC/DC adapter incl.)
Dimensions (W x D x H)385 x 315 x 52 mm
Weight2.97 kg

 

Technické dáta

Model DS-7616NI-K2
Product type IP recorder
type Standard
Brand Hikvision
Parameters
Number of channels 16
Operating band Input MBps 160
Output MBps 160
Output modes HDMI/VGA Independent
Max. output resolution HDMI 1 px 4K (3840 × 2160)
VGA 1 px 1920 × 1080
Coding/decoding compression standards H.265+, H.265, H.264+, H.264, MPEG4
max. recording resolution MP 8
synchronous playback 16 channels
max. decoding resolution 2 × 4K, 8 × 1080p channels
HDD Number of SATA interfaces 2
max. capacity of each HDD TB 6
USB 1
1
Two-way audio Yes
Audio Input 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kOhm)
Output 1, RCA (linear, 1 kOhm)
Alarm Input 4
Output 1
Ethernet 1 × RJ-45 10/100/1000 Base-T
Applications iVMS-4200, Hik-Connect
Archiving USB, Remote
Network protocols DDNS, DHCP, DNS, HTTPS, iSCSI, NFS, NTP, SADP, SMTP, TCP/IP
Smart functions
Support for motion detection and VCA functions Yes
Additional functions ANR
Others
Power supply DC V 12
DC W max. 40
Current drawn (no HDD and PoE) W max. 15
Pracovná teplota °C -10...+55
95 or less (non-condensing)
Height U 1
Dimensions (W × D × H) mm 385 × 315 × 52
Weight kg