SFP prijímač: ULTIMODE SFP-203/3G (single-mode kábel až do 20 km)

Kód tovaru: L1417
€17.19
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€17.19 0 % od 1 ks.
K dispozícii
Optický SFP modul ULTIMODE-203/3G spolupracuje s káblom single-mode na vzdialenosť až do 20 km, pri prenosovej rýchlosti až do 1.25 Gb/s. Optický signál je prenášaný v prenosovom okne III (1550 nm) a prijímaný v prenosovom okne II - 1310 nm...
• obojsmerná komunikácia cez jedno vlákno (WDM),
• spolupracuje so sieťami single-mode,
• prenosová rýchlosť až do 1,25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
• Prenosový rozsah až do 20 km,
• optický konektor: SC
• Kompatibilný s Ultimode, TP-LINK a inými zariadeniami

Záruka

3-ročná záruka.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

Optické moduly ULTIMODE sú zhodné so štandardom SFP (Small Form-factor Pluggable). ULTIMODE SFP-203/3G spolupracuje s jednorežimovým káblom a prenáša dáta rýchlosťou až do 1.25 Gb/s. To je možné pomocou technológie wavelength-division multiplexing (WDM), ktorá multiplexuje dva optické nosiče signálov na jeden z optických vlákien pomocou rôznych vlnových dĺžok, čo znižuje náklady na inštaláciu. Maximálny dosah prenosu je 20 km.
Optický signál je prenášaný v prenosovom okne III (1550 nm) a prijímaný v prenosovom okne II - 1310 nm. Doplnkový modul pre SFP-203/3G je prijímač SFP-205/5G L1416, ktorý prenáša dáta v prenosovom okne II a prijíma ich v okne III.
Tento typ ULTIMODE prijímača SFP spolupracuje s konektorom SC ukončujúcim jednorežimové vlákno. SC konektory sú v súčasnosti najpopulárnejšie optické spojovacie prvky vzhľadom k jednoduchému párovaniu a obdĺžnikový prierez.
Moduly Gigabit (GbE) SFP zo série ULTIMODE spolupracujú s media konvertormi a s väčšinou switchov a routerov s SFP slotmi (tiež so zariadeniami CISCO) kompatibilnými so štandardom IEEE 802.3z 1000Base-FX. Príkladom media konvertoru spolupracujúceho s takýmito modulmi je M-100G/SFP L1301.
Použitie media konvertorov s možnosťou výmeny modulov SFP je obzvlášť výhodné, pokiaľ ide o zmeny konfigurácie siete. Namiesto premiestnenia celej jednotky stačí vymeniť SFP prijímač.
Charakteristické znaky
  • obojsmerná komunikácia cez jendo vlákno (WDM),
  • spolupracuje so sieťami single-mode,
  • prenosová rýchlosť až do 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • Prenosový rozsah až do 20 km,
  • optický konektor: SC
  • Kompatibilný s Ultimode, TP-LINK a inými zariadeniami
Ethernetový media konverter M-100G/SFP vie spolupracovať s nasledujúcimi prijímačmi SFP:
GbE ULTIMODE SFP transceivers:
Názov: SFP-023G SFP-2-3G SFP-203/5G SFP-205/3G
Kód: L1405 L1415 L1416 L11417
Typ optického kábla: multimode single-mode
Prenosový rozsah: 2 km 20 km
Prenosová rýchlosť: 1.25 Gb/s 1.25 Gb/s
Vlnová dĺžka (Tx/Rx): 1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
Konektory: 2x LC 2x LC 1x SC 1x SC

Technické dáta

Product type SFP module
Brand
Name SFP-205/3G
Typ modulu SFP
Transmission type WDM – 1 fiber
Typ optického vlákna Single-mode
Rýchlosť MBps 1000
connector type SC/PC simplex
Maximum transmission range km 20
wavelength Tx nm 1550
Rx nm 1310
Transmitter power dBm -8...-3
Citlivosť prijímača dBm > -22
Power supply DCV 3.3 (from SFP port)
Pracovná teplota °C 0...+70