Kód tovaru: C0002
€1.39
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€1.39 0 % od 1 ks.
K dispozícii
Typická anténa má symetrický výstup s impedanciou 300 ohmov, zatiaľ čo koaxiálny kábel má nevyváženú záťaž s impedanciou 75 ohmov. Preto na prepojenie antény s koaxiálnym káblom pri zachovaní párovania (pomocou zariadení s rovnakou impedanciou v celom systéme) je potrebné použiť medzičlánok, teda symetrizátor. Balun je pasívne zariadenie, ktoré využíva transformátor na zmenu impedancie a prepnutie z vyváženého na nesymetrické vedenie. Typicky je transformátor vyrobený klasicky s použitím feritového jadra. Niekedy sú transformátory optimalizované na prácu v danom rozsahu kanálov, napr. C0001 na prácu v kanáloch 1-12 a baluny pracujúce v kanáloch 21-60 sú vyrobené vo forme tlačeného transformátora.

Záruka

3-ročná záruka.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

Typická anténa má výstupnú symetrickú impedanciu 300 ohm, zatiaľ čo bežný koaxiálny kábel má nesymetrickú impedanciu 75 ohm. Vďaka tomu nie je možné priame spojenie antény na koax. kábel, je potrebná transformácia impedancie.
Impedančný transformátor je pasívne zariadenie, ktoré používa transformátor na prevod impedancie a zmenu zo symetrickej na nesymetrickú linku. Štandardne je transformátor vyrobený z feritu.
Typicky je transformátor vyrobený klasicky s použitím feritového jadra. Niekedy sú transformátory optimalizované na prácu v danom rozsahu kanálov, napr. C0001 na prácu v kanáloch 1-12 a baluny pracujúce v kanáloch 21-60 sú vyrobené vo forme tlačeného transformátora.

Technické dáta

Product type Balun
Name SA IV-V
Impedance input Ohm 300
output Ohm 75
Loss dB < 1.5
Frequency range MHz 470 – 790
Operating band BIV, BV
Channels 21 – 60