Televízna anténa DIPOL SMART CITY DVB-T2

Kód tovaru: A2010
€28.03
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€28.03 0 % od 1 ks.
K dispozícii
DIPOL SMART CITY je smerová TV anténa určená na príjem digitálnej pozemnej televízie DVB-T2 v pásme UHF. Je určený pre menšie systémy.
• Navrhnuté na príjem pozemných TV signálov DVB-T2 v pásme UHF,
• Kanály 21-48 (470-694 MHz),
• Pasívne alebo aktívne prevádzkové režimy,
• Smerový vzor,
• 2 montážne verzie: "plná" a "kompaktná",
• Vyrobené z hliníka a ABS,
• zosilnená hlavná tyč,
• Utesnená krabica s konektorom typu F,
• Montáž bez použitia náradia za 3 minúty,
• Vstavaný filter LTE 700.

Záruka

3-ročná záruka.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

DIPOL SMART HORIZON A2230 je smerová TV anténa navrhnutá na príjem digitálnej pozemnej televízie DVB-T2 v pásme UHF. Anténa je vyrobená z hliníka, oceľové konštrukčné prvky sú pozinkované, takže majú zvýšenú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Čierne ABS plastové prvky zaisťujú stabilitu a estetiku. Vystužená tyč antény zaručuje vysokú mechanickú odolnosť (vetru, vtákom).
Hlavná lišta antény je rozdelená na dve časti, čo umožňuje jej skrátenie vo vybraných scenároch inštalácie, napr. keď je úroveň signálu v oblasti príjmu dobrá a anténa je nainštalovaná na balkóne alebo v okne. Anténa CITY v kompaktnej verzii je jednou z najkompaktnejších smerových antén na trhu, ktorá ponúka dobrý výkon príjmu.
Hlavné vlastnosti
 • Navrhnuté na príjem pozemných TV signálov DVB-T2 v pásme UHF,
 • Kanály 21-48 (470-694 MHz),
 • Pasívne alebo aktívne prevádzkové režimy,
 • Smerová charakteristika,
 • 2 montážne verzie: "plná" a "kompaktná",
 • Vyrobené z hliníka a ABS,
 • Zosilnená hlavná tyč,
 • Utesnená krabica s konektorom typu F,
 • Montáž bez použitia náradia za 3 minúty,
 • Vstavaný filter LTE 700.
Inštalácia antény je jednoduchá a rýchla a nie sú potrebné žiadne nástroje. Pokyny na inštaláciu videa sú k dispozícii tu.
Anténa je vybavená zapečateným boxom s konektorom typu F. Balenie obsahuje anténny zosilňovač s bypass, ktorý umožňuje anténe pracovať v dvoch režimoch:
 • passive – predvolený prevádzkový režim. Maximálny zisk antény je potom 10 dBi („plný“).
 • active – aktivuje sa 12 V DC vyžaduje napájanie (nie je súčasťou dodávky). To umožňuje zosilniť signál o cca. 20 dB.
Anténa DIPOL SMART CITY je mimoriadne univerzálna vďaka svojmu dobre premyslenému dizajnu. Inštalatér alebo používateľ má k dispozícii celkom štyri kombinácie anténnej prevádzky: plne pasívna, plne aktívna, kompaktná pasívna, kompaktná aktívna. Najvhodnejší je možné vybrať v závislosti od úrovne signálu na mieste príjmu.
Tabuľka ukazuje zisk antény vs. frekvenciu. Čierna (písmeno "P") označuje pasívny zisk antény, zatiaľ čo oranžová ("A"), aktívny zisk. Inštalatér antén DIPOL SMART sa nemusí obávať testovania rôznych verzií antén výmenou zlučovača za zosilňovač alebo naopak. Pri inštalácii a meraní signálu stačí zapnúť 12 V meter, aby ste si overili parametre signálu v oboch režimoch antény a vybrali ten najvhodnejší. Pre nepretržitú prevádzku v aktívnom režime použite napájací zdroj 12 VDC 100 mA
.
Kompaktné rozmery okrem väčších možností montáže zaistia bez problémov pri dlhodobej prevádzke (väčšia odolnosť proti vetru a pod.). Vďaka kompaktnému baleniu sa antény série SMART jednoducho prepravujú.
PRÍJEMNÁ VÝKONNOSŤ OVERENÁ V TERÉNNYCH TESTOCH

Anténa DIPOL SMART CITY bola pred uvedením na trh podrobená mnohým testom v teréne (10 až 100 km od 100 kW vysielača). Testy zahŕňali merania v lokalitách s rôznou hustotou zástavby, ako aj porovnávacie testy s inými DVB-T2 anténami dostupnými na trhu. Bez väčších problémov bolo možné prijímať DVB-T signály na vzdialenosť 50 km od vysielača (100 kW, nízke pásmo UHF, terénny profil bez akýchkoľvek prekážok na trase), so silou signálu v pasívnom režime antény v priemere 57 dBμV pre 3 kanály a hodnota MER v priemere 33 dB. Tieto hodnoty by sa mali považovať za dostatočné na zostavenie individuálnych aj SMATV systémov.

RÝCHLA INŠTALÁCIA BEZ NÁRADIA
Inštalácia antény trvá menej ako 3 minúty a nie sú potrebné žiadne nástroje. Premyslený dizajn uľahčuje inštaláciu. Anténny reflektor a anténny box so slučkovým dipólom sa montujú rýchlym, ale bezpečným zaklapnutím. Súčasťou svorky sú 2 krídlové matice. Na ich utiahnutie nie je potrebný žiadny kľúč.
VYSOKÉ KVALITNÉ MATERIÁLY
Materiály použité na výrobu zabezpečia dlhú a bezproblémovú prevádzku antény v rôznych poveternostných podmienkach. Časti antény sú vyrobené z hliníka, oceľové konštrukčné prvky sú pozinkované a čierne plastové prvky sú vyrobené z kvalitného ABS. Vystužená hlavná tyč poskytuje zvýšenú odolnosť voči vetru a vtákom. Použitý ABS bol upravený tak, aby fungoval pri -30...+80o^C. Aby sa otestovala pevnosť držiaka ABS reflektora, koniec horného držiaka bol zaťažený 25 kg . Anténa nebola trvalo zdeformovaná, držiak nepraskol ani sa nezlomil. Anténa by mohla byť stále prevádzkovaná.
PRÍJEM AJ 40 KM OD VYSIELAČA
Vysoký zisk antény v pasívnom režime a možnosť zapnutia zosilňovača signálu zabudovaného v anténnom boxe spôsobujú, že anténa dokáže prijímať signál aj 40 km od vysielača. To bolo dokázané v terénnych testoch. Upozorňujeme však, že to závisí od mnohých faktorov, ako je sila prenášaného signálu, miestne terénne podmienky, miestne rušenie atď.
2 PREVÁDZKOVÉ REŽIMY: PASÍVNY A AKTÍVNY
Obtok antény umožňuje jej prevádzku v dvoch režimoch: pasívnom a aktívnom. Vďaka tomu je anténa univerzálna a inštalatér nemusí skúšať rôzne konfigurácie vkladaním a vyberaním anténneho zosilňovača do/z anténnej skrinky. Pre prepnutie do aktívneho režimu stačí pripojiť 12 VDC 100 mA napájací adaptér s oddeľovačom na TV prijímači. V pasívnom režime anténa funguje bez dodatočného napájania.
Vstavaný LTE filter 700
Anténa je určená na príjem signálov vysielaných v pásme UHF na kanáloch 21-48 (frekvencia 470-694 MHz). Je pripravený na tzv. druhú digitálnu dividendu, ktorá predpokladá využitie pásma nad 700 MHz na mobilné služby a prenos dát. Vstavaný filter zaisťuje, že do systému nebudú zavedené nežiaduce signály v pásme >700 MHz.
2 "PLNÉ" A "KOMPAKTNÉ MONTÁŽNE VERZIE"
Hlavná lišta antény je rozdelená na dve časti, čo umožňuje jej skrátenie vo vybraných scenároch inštalácie, napr. keď je úroveň signálu v oblasti príjmu dobrá a anténa je nainštalovaná na balkóne alebo v okne. Anténa CITY v kompaktnej verzii je jednou z najkompaktnejších smerových antén na trhu s dobrým výkonom príjmu.
KOMPAKTNÉ BALENIE
Rozmery balenia antény DIPOL SMART HORIZON: 58 x 22 x 8 cm. Je to jeden z najkompaktnejších obalov medzi týmto typom antén na trhu. Tento zdanlivo menej podstatný fakt by mal potešiť každého inštalatéra, ktorý ťažko prepravuje veľké antény vo veľkom počte alebo s iným inštalačným príslušenstvom.
Hromadné balenie obsahuje 10 kusov antén.

Technické dáta

Antenna type TV DVB-T/T2
Name SMART CITY
Manufacturer DIPOL
RF antenna type Directional, SMART
General data
' pcs. 17
Dimensions mm 1040 × 405 × 355
Weight kg
Packaging type Cardboard box
Dimensions mm 580 × 220 × 80
Technické parametre
Impedance Ohm 75
Gain (passive mode) dBi 5 – 10
Gain + amplification (active mode) dB 22.5 – 27
Balun Yes (75 ohm)
Operating band UHF
Frequency range MHz 470 – 694
Channels 21 – 48
Radiation pattern front/back dB 15 – 20
Beam width degree H 42/V 46
Tilt angle adjustment degree 0 – 45
Polarization H/V
Amplifier
Built-in amplifier Yes
Amplifier bypass Yes
Amplified band UHF
Amplifier Gain dB 20
input impedance Ohm 75
Max. mast/tube diameter mm 60
Power supply voltage V 12
current mA 75