Televízna anténa DIPOL SMART HORIZON DVB-T2

Kód tovaru: A2230
€51.57
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€51.57 0 % od 1 ks.
K dispozícii
DIPOL SMART HORIZON je smerová TV anténa určená na príjem digitálnej pozemnej televízie DVB-T2 v pásme UHF. Je určený pre individuálne a SMATV systémy.
• Navrhnuté na príjem signálov pozemnej televízie DVB-T2 v pásme UHF,
• Kanály 21-48 (470-694 MHz),
• Pasívna alebo aktívna prevádzka,
• Smerový vzor,
• Vyrobené z hliníka a ABS,
• zosilnená hlavná tyč,
• Hermetický box s konektorom typu F,
• Montáž bez použitia náradia za 90 sekúnd,
• Vstavaný filter LTE 700,
• Aplikácia v individuálnych a SMATV systémoch.

Záruka

3-ročná záruka.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

DIPOL SMART HORIZON A2230 je smerová TV anténa navrhnutá na príjem digitálnej pozemnej televízie DVB-T2 v pásme UHF. Anténa je vyrobená z hliníka, oceľové konštrukčné prvky sú pozinkované, takže majú zvýšenú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Čierne ABS plastové prvky zaisťujú stabilitu a estetiku. Vystužená tyč antény zaručuje vysokú mechanickú odolnosť (vetru, vtákom). Anténa je pre svoj relatívne vysoký zisk v pasívnom režime určená pre použitie v SMATV systémoch a na väčšie vzdialenosti od vysielača, aj keď je možné ju použiť aj v individuálnych systémoch.
Hlavné vlastnosti
 • designed to receive DVB-T2 terrestrial television signals in the UHF band,
 • channels 21-48 (470-694 MHz),
 • passive or active operation,
 • directional pattern,
 • made of aluminum and ABS,
 • reinforced main bar,
 • hermetic box with F-type connector,
 • tool-free assembly in 90 seconds,
 • built-in LTE 700 filter,
 • application in individual and SMATV systems.
Installation of the antenna is easy fast and no tools are required. Video installation instructions are available here.
The antenna is equipped with a sealed box with F type connector. The box contains an antenna amplifier with a bypass that allows the antenna to work in two modes:
 • passive – default operating mode. The maximum gain of the antenna is then 14 dBi.
 • active – activated with 12 VDC power supply required (not included). This allows to boost the signal by approx. 20 dB.
The above makes the DIPOL SMART HORIZON antenna extremely versatile. Buying it the installer or user can be sure that it will work in any scenario – from strong signals close to the transmitter, to weak signals at long distances, or reception of reflected signal in dense built area.
Tabuľka ukazuje zisk antény vs. frekvenciu. Čierna (písmeno "P") označuje pasívny zisk antény, zatiaľ čo oranžová ("A"), aktívny zisk. Inštalatér antén DIPOL SMART sa nemusí obávať testovania rôznych verzií antén výmenou zlučovača za zosilňovač alebo naopak. Pri inštalácii a meraní signálu stačí zapnúť 12 V meter, aby ste si overili parametre signálu v oboch režimoch antény a vybrali ten najvhodnejší. Pre nepretržitú prevádzku v aktívnom režime použite napájací zdroj 12 VDC 100 mA
.
Kompaktné rozmery okrem väčších možností montáže zaistia bez problémov pri dlhodobej prevádzke (väčšia odolnosť proti vetru a pod.). Vďaka kompaktnému baleniu sa antény série SMART jednoducho prepravujú.
PRÍJEMNÁ VÝKONNOSŤ OVERENÁ V TERÉNNYCH TESTOCH

Anténa DIPOL SMART HORIZON bola pred uvedením na trh podrobená mnohým testom v teréne (10 až 100 km od 100 kW vysielača). Testy zahŕňali merania v lokalitách s rôznou hustotou zástavby, ako aj porovnávacie testy s inými DVB-T2 anténami dostupnými na trhu. Testy ukázali, že anténa je z hľadiska možností príjmu na špici. Bez väčších problémov bolo možné prijímať DVB-T signály na vzdialenosť 94 km od vysielača (100 kW, nízke pásmo UHF, profil terénu bez akýchkoľvek prekážok na trase), so silou signálu v pasívnom režime antény v priemere 50 dBμV pre 3 kanály a hodnota MER v priemere 30 dB. Tieto hodnoty treba považovať za dostatočné pre príjem 1 prijímačom. V prípade väčšej inštalácie treba použiť aktívny režim, ktorý zvýši výkon signálu o 15-20 dB a hodnotu MER o 2-3 dB.

RÝCHLA INŠTALÁCIA BEZ NÁRADIA
Inštalácia antény trvá menej ako 1,5 minúty a nie sú potrebné žiadne nástroje. Premyslený dizajn uľahčuje inštaláciu. Anténny reflektor, držiak režiséra a anténny box so slučkovým dipólom sa montujú rýchlym, ale bezpečným zaklapnutím. Súčasťou svorky sú 2 krídlové matice. Na ich utiahnutie nie je potrebný žiadny kľúč.
HIGH QUALITY MATERIALS
The materials used for production will ensure long and trouble-free antenna operation in various weather conditions. Parts of the antenna are made of aluminum, steel structural elements are galvanized, and black plastic elements are made of high quality ABS. The reinforced main bar provides increased resistance to wind and birds. The ABS used has been modified to operate at -30...+80^o^^C. To test the strength of the ABS reflector holder, the end of the top holder was loaded with 25kg. The antenna was not permanently deformed, the mount did not crack or break. The antenna could still be operated.

PRÍJEM AJ 80 KM OD VYSIELAČA
Vysoký zisk antény v pasívnom režime a možnosť zapnutia zosilňovača signálu zabudovaného v anténnom boxe spôsobujú, že anténa dokáže prijímať signál aj 80-100 km od vysielača. To bolo dokázané v terénnych testoch. Upozorňujeme však, že to závisí od mnohých faktorov, ako je sila prenášaného signálu, miestne terénne podmienky, miestne rušenie atď.
2 PREVÁDZKOVÉ REŽIMY: PASÍVNY A AKTÍVNY
Obtok antény umožňuje jej prevádzku v dvoch režimoch: pasívnom a aktívnom. Vďaka tomu je anténa univerzálna a inštalatér nemusí skúšať rôzne konfigurácie vkladaním a vyberaním anténneho zosilňovača do/z anténnej skrinky. Pre prepnutie do aktívneho režimu stačí pripojiť 12 VDC 100 mA napájací adaptér s oddeľovačom na TV prijímači. V pasívnom režime anténa funguje bez dodatočného napájania.
Vstavaný LTE filter 700
Anténa je určená na príjem signálov vysielaných v pásme UHF na kanáloch 21-48 (frekvencia 470-694 MHz). Je pripravený na tzv. druhú digitálnu dividendu, ktorá predpokladá využitie pásma nad 700 MHz na mobilné služby a prenos dát. Vstavaný filter zaisťuje, že do systému nebudú zavedené nežiaduce signály v pásme >700 MHz.
PERFEKTNÉ PRE SMATV A INDIVIDUÁLNE SYSTÉMY
=== Vďaka relatívne vysokému zisku v pasívnom režime je anténa vhodná na použitie v SMATV systémoch a na väčšie vzdialenosti od vysielača. Osvedčí sa ako prvok v MATV (DVB-T2) a SMATV (multiswitch) systémoch.
KOMPAKTNÉ BALENIE
Rozmery balenia antény DIPOL SMART HORIZON: 79 x 19 x 13 cm. Je to jeden z najkompaktnejších obalov medzi týmto typom antén na trhu. Tento zdanlivo menej podstatný fakt by mal potešiť každého inštalatéra, ktorý ťažko prepravuje veľké antény vo veľkom počte alebo s iným inštalačným príslušenstvom.

Technické dáta

Antenna type TV DVB-T/T2
Name SMART HORIZON
Manufacturer DIPOL
RF antenna type Directional, SMART
General data
' pcs. 25
Dimensions mm 1110 × 590 × 500
Weight kg 2
Packaging type Cardboard box
Dimensions mm 790 × 190 × 130
Technické parametre
Impedance Ohm 75
Gain (passive mode) dBi 11 – 14
Gain + amplification (active mode) dB 25 – 32
Balun Yes (75 ohm)
Operating band UHF
Frequency range MHz 470 – 694
Channels 21 – 48
Beam width degree H 40/V45
Tilt angle adjustment degree 0 – 45
Amplifier
Built-in amplifier Yes
Amplifier bypass Yes
Amplified band UHF
Amplifier Gain dB 20
input impedance Ohm 75
Max. mast/tube diameter mm 60
Power supply voltage V 12
current mA 75