ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV reflektometer/tester siete z optických vlákien

Kód tovaru: L5830
€706.24
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€706.24 0 % od 1 ks.
K dispozícii
ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV je zariadenie určené na vykonávanie meraní a diagnostiky optických spojov. Kombinuje funkcie: reflektometra, optického merača výkonu, svetelného zdroja a vizuálneho lokalizátora porúch.
• OTDR+OPM+OLS+VFL+LED
• Reflektometer a tester pripojenia optických vlákien
• 3,5 palcový displej s viacdotykovou funkciou (dotyková obrazovka)
• Užívateľsky prívetivé rozhranie podobné rozhraniu smartfónu
• Meranie pri vlnových dĺžkach 1310nm a 1550nm
• Funkcia svetelného zdroja a merača výkonu na vykonávanie meraní kovov. prenos
• Podrobná analýza celej optickej dráhy až do dĺžky 80 km
• Pomáha pri overovaní udalostí a porúch: zlomené alebo ohnuté vlákno, špinavé konektory, zlé zvary atď.
• Možnosť vytvorenia pdf/xls správ o meraní

Záruka

2-ročná záruka.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV is a device designed for measuring and diagnosing optical fibre connections. It combines the functions of: OTDR, optical power meter, light source and visual fault locator.
The device generates pulses at 1310 nm and 1550 nm. This enables full diagnostics of the optical path for fibre attenuation, splices, connectors, as well as events like fibre bending and cable bending or breakage. Dynamics of 20 dB enables inspection of connections up to a length of several tens of kilometers.
The special features of ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV include small size and comfort of use. 3.5-inch touch screen and intuitive and simple interface allow for easy navigation and quick measurement. For this reason, the device is perfect for installers who have no experience with this type of equipment.
The results of the measurements performed can be automatically stored in the device's memory (about 30 MB of built-in memory available, allowing 300-500 measurements to be stored) or on a U-disc memory stick (USB-C flash drive – for example, in the case of a 16 GB flash drive, the number of possible measurements to be stored reaches as much as 250,000). The results easily and quickly can be downloaded to a PC via a USB-C cable (the device is visible as a portable memory stick), and then used to generate simple or advanced measurement reports in pdf/xls format with the OTDR Assistant software.
In addition to the ability to perform a standard reflectometric measurement at two wavelengths and generate a graph of events in the optical path (reflectogram), the ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV features iOLA function. This option is especially recommended for less experienced installers, it enables automatic execution of a series of measurements without defining the parameters of the measurement pulse, measurement range, etc. The result is presented in a clear graphical form in the form of a link with marked events such as joints, splices, bends, etc.
Veľmi užitočnou možnosťou je možnosť povoliť "Pass/Fail" overenie pri vykonávaní meraní. Vďaka tomu je možné kontrolovať spoje v zmysle daných okrajových podmienok, t.j.: útlm celého spoja a útlm a/alebo odraz jednotlivých udalostí. Overenie prebieha v zariadení a možno ho preniesť do správy o meraní. Je teda možné vygenerovať PDF správu s informáciou "Pass", t.j. potvrdením, že boli splnené želané očakávania.
Kľúčové vlastnosti:
  • OTDR+OPM+OLS+VFL+LED
  • Reflektometer a tester pripojenia optických vlákien
  • 3,5 palcový displej s viacdotykovou funkciou (dotyková obrazovka)
  • Užívateľsky prívetivé rozhranie podobné rozhraniu smartfónu
  • Meranie pri vlnových dĺžkach 1310nm a 1550nm
  • Dynamika 20 dB
  • Funkcia svetelného zdroja a merača výkonu na vykonávanie meraní kovov. prenos
  • Podrobná analýza celej optickej dráhy až do dĺžky 80 km
  • Pomáha pri overovaní udalostí a porúch: zlomené alebo ohnuté vlákno, špinavé konektory, zlé zvary atď.
  • Možnosť overenia "vyhovel/nevyhovel".
  • Možnosť vytvorenia pdf/xls správ o meraní
Pri reflektometrických meraniach je podstatným prvkom tzv "vybehni". Vďaka nej vzniká tzv mŕtva zóna reflektometra a parametre prvého konektora v inštalácii sú namerané správne. Odpaľovacie vlákna ULTIMODE s dĺžkou 150 m sú ideálne na meranie krátkych spojení (maximálne niekoľko kilometrov). Dostupné sú verzie s konektorom SC/APC zodpovedajúcim reflektometru ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV a konektormi: SC/APC L58510, SC/UPC L58512, LC/UPC L58514. Tieto štartéry majú praktické, ľahko použiteľné puzdro a schopnosť zabezpečiť pripojenia, keď sa tieto prvky nepoužívajú. V závislosti od typu konektorov nájdených v inštaláciách by ste si mali zakúpiť jedno alebo viac spúšťacích vlákien. Ak chceme správne zmerať konektor na konci optického spoja, je potrebné použiť vlákno ako tzv. "run-offs".
Rozbehové vlákno 150 m SC/APC-SC/APC ULTIMODE FLC-150-SCA-SCA
Rozbehové vlákno 150 m SC/APC-SC/APC ULTIMODE FLC-150-SCA-SCA
Znečistený konektor reflektometra je jednou z najčastejších príčin problémov s reflektometrickými meraniami. Použitie náradia na čistenie zásuvky reflektometra a do nej zasunutej zástrčky štartéra je kľúčové z hľadiska správne vykonaného merania a životnosti samotného konektora. Špinavý konektor zhoršuje dynamiku zariadenia a generuje vysoký odraz signálu. Nečistenie môže poškodiť objímku reflektometra – toto je jedna z najčastejších porúch tohto typu zariadení. Používajte osvedčené postupy - vyčistite konektory! Odporúčame osvedčený automat od renomovanej japonskej firmy NTT Nanoclean E3 L59161.
MERY OTDR 1310/1550 NM
ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV je vybavený 2 lasermi pracujúcimi na vlnovej dĺžke 1310 nm a 1550 nm. To umožňuje komplexné meranie optickej dráhy. 1310 nm je základná vlnová dĺžka, pri ktorej sa robia merania a umožňuje zvýrazniť problémy s polohovaním vlákna (väčší útlm konektorov a spojov), zatiaľ čo vlnová dĺžka 1550 nm môže zase vykazovať problémy súvisiace s ohýbaním káblov alebo vlákien. Preto sa oplatí merať obe dĺžky.
V každodennom živote veľmi častý prípad - 2 single-mode vlákna ukončené v účastníckom boxe. Neopatrne usporiadané zásoby vlákien a obaly spojov môžu viesť k nadmernému ohýbaniu vlákien. Pri meraní pri vlnovej dĺžke 1310 nm nie sú v zásuvke viditeľné žiadne problémy (útlm konektora + spoj 0,25 dB), pričom meranie rovnakého vlákna pri vlnovej dĺžke 1550 nm ukazuje výrazný útlm (1,55 dB), čo si vyžaduje zlepšiť inštaláciu.



(klikni na zväčšenie)
FUNKCIA iOLA - INTELIGENTNÉ AUTOMATICKÉ MERANIE
Táto funkcia umožňuje inštalatérovi ušetriť čas automatickým meraním 2 vlnových dĺžok s rôznymi parametrami merania. Výsledky sú analyzované reflektometrom a následne prezentované v grafickej forme, ktorá je zrozumiteľná pre každého. Túto možnosť môžu využiť okrem iného: začínajúcich inštalatérov a tých, ktorí chcú vykonať rýchle, ale komplexné meranie a overiť si, či útlm celého spoja spĺňa určité predpoklady.
Predstavenie parametrov jednotlivých udalostí v tabuľkovej forme pre obe vlnové dĺžky a grafická vizualizácia optického spojenia umožňuje rýchlu analýzu a vyvodenie záverov v prípade problémov. V tu uvedenom príklade je problémom zle urobený zvar.



(kliknutím zväčšíte)
ANALÝZA "PASS/FAIL"
Možnosť vykonať analýzu „vyhovuje/nevyhovuje“ je mimoriadne dôležitá funkcia pre tých, ktorí vykonávajú inštalácie podľa špecifických predpokladov (napr. viacgeneračné budovy – útlm optickej trasy menej ako 1,2 dB) alebo pre tých, ktorí po vykonaní služby, chcú predložiť správu o meraní, v ktorej bude jasne uvedené, že inštalácia spĺňa určité predpoklady. Reflektometer analyzuje útlm celého meraného úseku s prihliadnutím na všetky udalosti (spojky, zvary a pod.) a posudzuje, či sú parametre všetkých prvkov koľaje a jej celku v medziach definovaných v nastaveniach.
Predvolené hodnoty navrhnuté výrobcom je možné zmeniť. Overené parametre sú: útlm pre útlmové udalosti a odraz a útlm pre odrazové udalosti. Potom, čo zariadenie vykoná meranie a analýzu, dostane užívateľ jasnú informáciu o tom, či zapojenie a jeho jednotlivé prvky spĺňajú príslušné požiadavky. Užitočnou informáciou v tomto režime je aj celkový útlm dráhy pre obe vlnové dĺžky.



(klikni na zväčšenie)
3,5'' MULTI-DOTYKOVÁ OBRAZOVKA
Napriek svojej malej veľkosti vám viacdotyková obrazovka umožňuje priblížiť časti reflektogramu, aby ste mohli presne analyzovať udalosti v optickej dráhe. Funkcia otáčania obrazovky vám umožňuje analyzovať reflektor vo vertikálnej aj horizontálnej polohe.
INTUITIVE, SIMPLE INTERFACE
The menu layout and navigation are extremely accessible right from the start of working with the device. The way to edit parameters and activate and deactivate selected functions is instantaneous. In addition, navigation via the touchscreen and gestures known from smartphones greatly enhances the user experience.


Parametre ako vlnová dĺžka, priemerný čas, šírka impulzu a rozsah merania sa nastavujú pomocou posuvníkov. Prístup k základným a pokročilým možnostiam získate jediným dotykom na obrazovke. Obrovské množstvo možností, ktoré je možné nastaviť, nie je ohromujúce, vďaka čomu je používanie tohto zariadenia mimoriadne jednoduché a zrozumiteľné.




(klikni na zväčšenie)
RÝCHLA KOMUNIKÁCIA S PC
Ak chcete stiahnuť súbory s meraniami do počítača, jednoducho pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla USB Type-C (súčasť balenia) a aktivujte funkciu komunikácie s počítačom. Reflektometer je potom rozpoznaný ako prenosná pamäť.
ZÁZNAM O MERANÍ
Zariadenie má vstavanú pamäť s kapacitou 30 MB. To vám umožní uložiť až 1 000 súborov meraní v závislosti od toho, či ide o súbory modulu OTDR alebo iOLA, alebo oboje, a či sú súbory generované pre jednu alebo obe vlnové dĺžky. Okrem toho funkcia u-Disc umožňuje pripojiť externú pamäť (napríklad malý disk) k portu USB-C a ukladať súbory priamo na ňu. V prípade kapacity 16 GB presiahne počet uložených výsledkov stotisíc.
Uložené v pamäti alebo na externom dátovom nosiči je možné prezerať a analyzovať zo zariadenia. Súborový systém je prehľadný a ľahko sa v ňom orientuje. Úprava názvov súborov a adresárov je rýchla (dotyková klávesnica).




(klikni na zväčšenie)
OTDR ASISTENT - PC SOFTWARE
Bezplatná aplikácia OTDR Assistant for PC vám umožňuje čítať súbory *.sor meraní generované reflektometrom (Telcordia SR -4731 štandard) pre podrobnú analýzu. Po reflektograme je možné sa ľubovoľne pohybovať, zväčšovať jeho fragmenty, alebo pomocou markerov určiť útlm daného úseku alebo udalosti (2-bodová metóda, 4-bodová metóda, LSA metóda). Aplikácia má aj plugin iOLA na čítanie *tor súborov generovaných pri ukladaní výsledkov modulu iOLA.
Aplikácia OTDR Assistant
MOŽNOSŤ VYTVORENIA SPRÁV O MERANÍ
Uložené súbory a vyššie uvedené. softvér umožňuje vytvárať správy o meraní vo formáte *.pdf alebo *.xls. Tvorca správy o meraní dáva používateľovi možnosť vybrať si formát a obsah správy. Môžete si vybrať medzi jednostránkovým dokumentom so základnými informáciami a pokročilými správami vrátane údajov ako: reflektogram, tabuľky udalostí alebo grafické znázornenie meraného odkazu.
LiPo BATÉRIA, 2000 mAh - viac ako 4 hodiny prevádzky
Zariadenie je vybavené 2000 mAh LiPo batériou nabíjanou cez USB-C port (stačí bežná 5V/1A nabíjačka). Typická doba prevádzky na jedno nabitie je 4 hodiny. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia externého zdroja energie, napríklad powerbanky, do USB portu, čím sa čas neprerušovanej práce jednoducho predĺži na celý pracovný deň.
5 V 1 – OTDR+OPM+OLS+VFL+LED
ULTIMODE OR-20-S3S5-iSMV v sebe spája funkčnosť viacerých zariadení - okrem základnej funkcie reflektometra môže užívateľ využiť optický merač výkonu (OPM), svetelný zdroj (OLS), vizuálnu poruchu lokátor (VFL) a baterka (LED ). Vďaka tomu je možné prístroj použiť ako na rýchlu diagnostiku pripojenia, tak aj na pokročilejšie merania.
Poznámka: Záručná doba na batériu je 12 mesiacov.

Technické dáta

Product type OTDR
Brand ULTIMODE
General data
Display 3.5'', multi-touch
connector type SC/APC
Battery type - LiPo
voltage/capacity V/mAh 3.7/2000
working time H 4
charging time H 3
Maximum temperature operation °C 0...+50
storage -20...70
Permissible humidity < 95
Weight kg
Accessories USC-A-USB-C cable, case, strap
Dynamic range 1310 nm dB 20
1550 nm dB 20
Pulse width ns 5 – 2000
Measurement range km 0.1 – 80
Number of measurement points pcs. 8000
Possibility to skip the launch fibre No
wavelength nm 650
power output mW 1
Range km 8
Connector universal 2.5 mm
Operating mode Continuous/2 kHz tone