Zváračka optických vlákien Signal Fire AI-9 + prenosná skrinka + sada nástrojov

Kód tovaru: L5875
€1150.91 €1644.16
Predchádzajúca najnižšia cena: €1205.84
Cena s DPH Zľava Počet Platnosť
€1644.16 0 % -
€1150.91 30 % od 1 ks. 2024-05-31
K dispozícii
Signal Fire AI-9 je najnovší model z rady zváračiek optických vlákien, ktoré sa už niekoľko rokov úspešne používajú v inštaláciách optických vlákien rôznych kategórií.

Záruka

Záruka - 4 roky.

Podpora

Máš otázky alebo úvahy?

Detaily

The model on sale is the latest version of the AI-9 model. The splicer is equipped with a new version of the heater, similar to those used in Japanese splicers. The heater, equipped with a holder for heated splice sheaths, closes with the placement of fibers inside it. The power supply system has also been changed in the splicer - the external adapter discontinued.
Signal Fire AI-9 je najnovší model z rady zváračiek optických vlákien, ktoré sa už niekoľko rokov úspešne používajú v inštaláciách optických vlákien rôznych kategórií. Vďaka doladeniu softvéru a ešte lepšej optimalizácii zvárania sa celý proces skrátil na iba 5 sekúnd. Najdôležitejšou vlastnosťou nového modelu je však zabudovaný modul optického merača výkonu a vizuálny lokalizátor chýb. To umožňuje rýchlu diagnostiku optickej cesty ihneď po vytvorení spojenia.
Na zváračky Signal Fire z oficiálnej distribúcie DIPOL poskytujeme štvorročnú záruku. V autorizovanom servisnom stredisku v Krakove je kvalifikovaný personál a sklad náhradných dielov pre všetky modely. Zvyčajne sú zariadenia, ktoré prídu na servis odoslané späť zákazníkovi v nasledujúci deň. V prípade odchýlky od tohto pravidla je zákazník informovaný o rozsahu opravy a čase potrebnom na jej vykonanie.
Dipol je výhradným distribútorom zváračiek Signal Fire v Poľsku.
Zváračka optických vlákien Signal Fire AI-9 + prenosná skrinka + sada nástrojov
Model AI-9 je vybavený optickým meračom výkonu a modulmi vizuálneho lokalizátora porúch.

 • zváračka optických vlákien Signal Fire AI-9
 • sada nástrojov
 • sada náhradných elektród
 • gilotína na rezanie vlákien
 • univerzálny stripper
 • odizolovanie plochých káblov
 • fľaša s dávkovačom
 • čistiaca kefa
 • popruhy na prenášanie skrinky a zváračky
 • sieťová nabíjačka s USB adaptérom
Signal Fire je osvedčené riešenie na trhu zvárania optických vlákien. Napriek pokročilej technike polohovania a spájania vlákien je zariadenie ponúkané za veľmi konkurencieschopnú cenu. Pracovný komfort ocenia začiatočníci aj pokročilí používatelia vrátane skúsených inštalatérov. Kvalita a spoľahlivosť zváračky bola potvrdená v rade testov vykonaných za rôznych podmienok prostredia a na rôznych druhoch vlákien.
Spoločnosť Signal Fire je dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť špecializujúca sa na výrobu optických zváračiek. So sídlom v Chengdu zamestnáva takmer 200 pracovníkov. Zariadenia sú konštruované s najlepšími komponentmi od renomovaných výrobcov (vrátane európskych) a založené na technologických riešeniach chránených mnohými patentmi. Charakteristickým znakom zváračiek od Signal Fire je využitie smartfónov na ich konfiguráciu, archiváciu prevádzkových dát a diagnostiku. Produkty tejto spoločnosti získali uznanie na trhoch celého sveta. Vysoká kvalita ponúkaných zariadení je potvrdená záručnou politikou, ktorá ponúka bezplatnú výmenu zariadenia po 50 000 zvaroch.
Signal Fire AI-9 employs core alignment technology (there is option of cladding alignment) that ensures minimum attenuation of the splices. Fiber ends are positioned by 6 stepper motors from Siemens, which is an absolute exception in this price category. The splicer can be used both for deployment of hundred-kilometer-long fiber optic trunks and in FTTH systems requiring short point-to-point connections, in LAN installations and fiber-based video surveillance systems. The AI-9 model is controlled by a quad-core processor providing fast response times (the splicer is ready to work after 3 seconds) and ensuring short splicing and sleeve heating operations. The splicer is one of the fastest devices of its kind currently available on the market and the fastest in its price class.
5.1-inch screen with resolution of 800x480 pixels and adjustable brightness makes the operation simple and intuitive, even in difficult lighting conditions. The optical system offers magnification factor of 300, making it very easy to observe the splicing operations and visual analysis of the results (in two planes). The minimum splicing time is 5 seconds, and sleeve heating time (40 mm sleeves) is only 15 seconds. The included USB adapter allows to charge the smartphone or connect USB lamp powered from the USB port when working in the dark (no lamp included).
Univerzálne držiaky vlákien zaisťujú komfort a rýchlosť prevádzky - operujú s 250 μm alebo 900 μm SM, MM vláknami v úzkej alebo voľnej trubici, ako aj pačkordmi a/alebo káblami typu DROP. Zariadenie na zváranie ponúka rôzne programy a automatický režim, ktorý vo väčšine prípadov vyhovuje najviac.
Telo zváračky je vyrobené z kovu, pod krytom s gumovou ochranou. Zváracia komora a kryt piecky sú vyrobené z vysoko kvalitných plastov. Sada obsahuje praktickú skrinku obsahujúcu všetko potrebné náradie, napájací adaptér a príslušenstvo (umiestnené v dvojúrovňovej zásuvke namontovanej na odolných kovových vodiacich koľajniciach). Čo je dôležité, inštalatér nemusí zváračku vyberať z krabice za účelom zvárania - krabica poskytuje pevnú a stabilnú podporu. Krabica je vyrobená z odolného plastu a má odnímateľný prvok, ktorý môže byť použitý ako podnos alebo malý pracovný stôl (prac. plocha).
Zariadenie je vybavené 7800 mAh dobíjateľnou batériou, ktorá má dostatok energie na vykonanie 200 spojov s cyklom zatavenia bužírok. Doba nabíjania batérie je iba 3,5 h. Konštrukcia zváračky ráta s veľmi rýchlou výmenou batérie typu "stlač a odstráň" (jestvuje možnosť zakúpiť náhradnú batériu). AI-7 zváračka je navyše vybavená konektorom USB na nabíjanie smartfónu v teréne z tejto vysokokapacitnej batérie.
The splicer software allows the owner to enable a so-called "intelligent lock". In this mode, the owner has the possibility to limit the use of the splicer - for example when renting it. The following restrictions can be made:
 • the splicer is locked by default; it is necessary to unlock using a pre-defined phone,
 • the splicer is unlocked to perform a certain number of splices - after that it will remain blocked,
 • the splicer is unlocked for a specified time (user defines a range of dates); after that, the splicer will remain blocked.
Key features
 • 6 motors for fiber positioning,
 • core alignment or cladding alignment options,
 • AUTO mode option,
 • x300 magnification factor,
 • quad-core processor providing fast response times,
 • splicing time from 5 seconds,
 • quick sleeve heating period (15 s for 40 mm sleeve),
 • configuration with dedicated smartphone app (Android/iOS),
 • the app can create operation reports (export to xls),
 • large (5.1'') display with adjustable brightness,
 • metal casing underneath covered with rubber layer,
 • high-capacity exchangeable battery (7800 mAh, ca. 200 splicing and heating operations),
 • battery charging time: ca 3.5 h,
 • USB adapter for smartphone charging,
 • universal fiber holders,
 • high quality practical toolbox,
 • large set of accessories.
The splicer is immediately ready for operation. For daily work it does not need any configuration or additional application. The application available in Google Play oraz AppStore is required only for advanced management, e.g. for changing the default splicing program or calibration settings due to extremely changing environmental conditions. The application also includes an instruction manual in English and instructional videos.
The application offered by the manufacturer allows the user to change parameters for both basic and advanced functions of the splicer. It is also possible to work in full manual mode with manual positioning of fibers in two planes. The application enables the user to view the history of splices made (optionally with pictures of bad ones) and export it to a spreadsheet (with date filtering option).
Upozornenie: Záručná doba nabíjateľnej batérie je 12 mesiacov.

Technické dáta

Product type Fiber optic welder
Manufacturer Signal Fire
Name AI-9
Fiber positioning For sheath, For the core
Min. splicing time S 6
Min. splice shield sealing time (40 mm) S 15
Number of motors 6
Arc calibration automatic No
manual Yes
Autofocus Yes
Supported fiber types Single-mode G.652, G.655, G.657
Multimode G.651 – OM1, OM2, OM3, OM4
Splice attenuation (typical) single-mode fibers dB
multimode fibers dB
Reflection attenuation (min.) dB 60
Electrode strength approx. 3000 splices
Supported fiber diameter μm 80 – 150
sheath μm 100 – 1000
Fiber cutting length 250 μm coating mm 8 – 16
coverage > 250 μm mm 16
Splice strength test N 2
Image magnification X axis x300
Y axis x300
both axes x150
Display diagonal inches
resolution p 800 × 480
type TFT
Battery type lithium
capacity mAh 7800
Power supply AC input voltage V 100 – 240
DC output voltage V
Weight splicer kg
Set kg
Dimensions splicer mm 130 × 122 × 148